Skocz do zawartości
MrRamzes5

[ROM][Oficjalny] LG v20g ( i inne) (Gingerbread 2.3.3) + CWM + Flash Tool (+ root)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Uwaga ! Przeczytaj cały temat potem działaj !

Instrukcje :

1a/ Ściągnij oficjalny ROM v20g: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1143260 (Temat nie zawiera instrukcji wgrania ROM'u v20g, jeżeli nie wiesz jak go wgrać zajrzyj tu)

Żeby w ogóle zacząć upewnij się że na twoim telefonie masz Gingerbread 2.3.3 (v20g, v20c, lub v20b) Ja testowałem na v20b i działa temat jest przeznaczony dla v20g wiec na nim też działa ! :)

Program LGMDP-v1.5.exe!

SHA1: 7542c7472fa393573baeeeedac3c0d67e767d2f3

MD5: b0ee4db1d25bd96f19491c7e019b60a4

1b/ Ściągnij v20g.zip (od PaoloM70):

Plik zip v20g.zip (Odpowiada za root)

Informacja: W Root, wliczony jest deodexed, DT's a2sd(ext4NIE obsługiwane przez Kernel), aplikacje FB + Twitter usunięte. W przypadku, gdy nie chcesz mieć root, pomiń ten oraz kroki 4,5.

2/ Rozpakuj "LG-P500-v20g.7z" z punktu"1a" .

3/ Uruchom program LGMDP-v1.5.exe .

Instrukcja programu.

1. Naciśnij na "Select Port" wybierz twój telefon i naciśnij na connect .

2.Naciśnij na "Image Folder" potem naciśnij na pierwsze "Browse" poszukaj folder który wypakowałeś(ten z programem LGMDP-v1.5.exe) zaznacz go i kliknij ok.

3.Wyskoczą ci 3 warrings w każdym naciśnij na ok.

4.Zamknij okno.

5.Kliknij na "download".(Czekaj aż zakończy się instalacja to trochę potrwa)

6. Po zakończeniu w programie powinnien być napis "download complete"

4/ Wejdź do "recovery" (do recovery wchodzimy tak jak zwykle "Volume w dół, HOME, Power").

5/ Plik z punktu 1b wrzuć na karte pamięci i zainstaluj go przez recovery "Flash zip from sdcard" (Czy coś jak to)

6/ Skończone masz roota i recovery (CWM 3.1.0.0= na swoim telefonie.

Bonus:

PowerMenu (od PaoloM70): Power Menu! (Power Menu to Menu po naciśnięciu przycisku power po instalacji masz dodatkowe opcje "Reboot" i "Recovery")

Kernel with overclocking: (OC) Kernel GingerBread Official (Updated July 05)/**Ring no Fade updated** - xda-developers

Framework MODs: [MOD]Custom Battery Status Bar LG P500 V20G GB 2.3 - framework-res

MrRamzes5 nie przetłumaczył chyba w całości tego tematu :P W oryginalnym masz napisane:

Kernel with overclocking: (OC) Kernel GingerBread Official (Updated July 05)/**Ring no Fade updated** - xda-developers

Framework MODs: [MOD]Custom Battery Status Bar LG P500 V20G GB 2.3 - framework-res

Dziękuje :)

Uwaga z jakiegoś powodu po wgraniu Kernela nie działa wifi tu jest sposób jak to naprawić !

Tak jak piszę- zrobiłem jeszcze raz wszystko od początku. Po użyciu LGMDP, a przed wgraniem v20g.zip przez recovery zrobiłem wipe. Bezpośrednio po wgraniu v20g.zip, bez restartu wgrałem kernel. Restart i wszystko hula :)
    Czyli jeśli chcesz Kernel'a od początku musisz o tym myśleć :)

Mini poradnik video :

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=5_bZrWWj15A[/ame]

Instrukcja została napisana przez doktornotor na forum "xda" [ROM][OFFICIAL] LG v20g (Gingerbread 2.3.3) + CWM + Flash Tool (+ howto root) - xda-developers

i została przeznaczona dla ROM'u v20g. Ja osobiście testowałem na ROM'ie z Rosji "V20B_00" i również działa po wgraniu ROOT'a pojawił mi się język Polski. Myślę że na oficjalnym V20C tez powinna ta metoda pracować. :)

Info: Możesz tylko fleshować jak masz zfleshowany v20g.zip! Fleshowanie nie pracuje na nie zrotowanym ROM'ie.

____________________________________________________________________________________________________________

Za twoje błędy nie odpowiadam, metoda sprawdzona przeze mnie na ROM'ie "V20B_00" i działa normalnie. Nie odpowiadam również za rożne uszkodzenie lub zniszczenie twojego sprzętu, robisz to na własna odpowiedzialność

---------- Post dołączono o 01:42 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

Oczywiście uwagi jak i pytania mile widziane :)

Edytowane przez MrRamzes5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat01

a to power menu to co to jest?

i po tym root'cie i wgraniu recovery z tego pliku spartycjowac karte wedle uznania, tak?

w tym linku do LGMDP jest chyba ROM a nie program ;)

a potem jak juz wgram oficjalnego gingera, zrobie root i wgram recovery tym sposobem to juz moge od razu wgrac customa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

1.Power Menu to Menu po naciśnięciu przycisku power po instalacji masz dodatkowe opcje "Reboot" i "Recovery"

2. Tak mi się wydaje.(wiem bo sam to ściągałem :D)

3. Nie, w tym do LGMDP jest program :P

4. Jak znajdziesz jakiegoś dla 2.3.3 to tak, nie jestem pewien czy te stare też można. Chciałbym żeby ktoś odpowiedział również mi na to pytanie :D Bo dokładnej odpowiedzi nie znam :P

Edytowane przez MrRamzes5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat01

mi sie wydaje teraz ze potem mozna normalnie wgrac, robisz wipe i wgrywasz, wiadomo ze trzeba miec kompatybilne z danym romem recovery. dzieki za poradnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lupus
    Napisano (edytowane)

na 3 punkcie kończe... nie wyskakują ostrzeżenia, po zamknięciu okna klikam download i po chwili telefon wskakuje w rtyb emergency mode i po instalacji... Mam oficjalny rom playa ale zrotowany, wgrane recowery i ostatni kernel. Może tu jest przyczyna problemu???

nie mogę wrzucić na kartę v20g.zip i zflashować na v10a?

oki już wszystko (chyba) wiem... najpierw wgrywam recowery 3.1.0.0) a później już normalnie flashuje z recowery... Tylko po flashu system wstaje z dziwnym językiem i same FC... nic nie działa... coś jednak w pkt 3... przywracam 2.2.2

Edytowane przez lupus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A robiłeś to na oficjalnym romie 2.3.3 ? W 3 punkcie masz kliknąć tylko na ten folder w którym masz program i ok nie masz w niego wchodzić i zaznaczać jakiegoś pliku. To jest poradnik do 2.3.3 a v10a to nie 2.3.3 więc nie możesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za poradnik. Mam 2 pytania:

1. Można do wgranego tym sposobem v20g wgrać jakiś kernel z możliwością podkręcania?

2. Można jakoś tej metody użyć do wgrania v20c?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MrRamzes5 nie przetłumaczył chyba w całości tego tematu :P W oryginalnym masz napisane:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzięki, zaraz przetestuję.

EDIT: Po wgraniu tego kernela OC działa, ale z jakiegoś powodu przestało działać wi-fi:/

EDIT 2: Zrobiłem wszystko od początku i póki co wygląda na to, że wszystko ok.

Edytowane przez żulinho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzięki, zaraz przetestuję.

EDIT: Po wgraniu tego kernela OC działa, ale z jakiegoś powodu przestało działać wi-fi:/

EDIT 2: Zrobiłem wszystko od początku i póki co wygląda na to, że wszystko ok.

Jak zrobiłeś z tym wifi ? Bo ja wgrałem Kernela i nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi