Skocz do zawartości
citizens

Downgrade z KitKat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zainstalowałem update do KitKat B370.Niestety rozczarowałem się i chciałbym wrócić na Rom B118.Niestety nie zrobiłem wcześniej root`a przez root genius.Bootloadera mam odblokowanego.Czy jest ktoś kto pomoże zainstalować rom w wersj B118?Na karcie mam zapisany ROM w takiej wersji UPDATE.APP Przy instalacj przez recovery wyskakuje : update package`s ext name error.

Jest szansa żeby zmienić ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jedno mi się nie podoba tu na stronie. Mianowicie, że nikt nie pisze co uzyskał po wgraniu danego ROM. Mało tego. Większość rzeczy jest przewalana z innych stron, np. XDA bez sprawdzenia.

Co się wtedy dzieje? Jest mnóstwo osób niezadowolonych z ręką w nocniku. Mi może i B370 by odpowiadał gdyby dało się wymusić jedynie 4G tak jak to miało miejsce na B350.

A tak wgrałem B370 i też myślę nad downgrade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Jest prosty sposób. Pisałem gdzieś o tym teraz mam tylko tel, i nie mogę znaleźć, ale poszukajcie pod moimi wpisami. Robi się przez fastboot wygrywając boot recovery i system. Potem hardreset i trzeba po rocie wygrać cust i modem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam w klubie, też sobie coś umyślałem i wgrałem kit kata bez odblokowanego bootloadera przez aktualizację, root był przez kingoroot ale okazało się że supersu nie działa na 4.4. Nie wiem czy można jakoś normalnie wrócić do 4.3 bo bez roota jest źle.

Update

Android 4.3 był o niebo lepszy, nie polecam.

Edytowane przez daidek88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pittrw o to Ci chodziło??? cytat z Twojego posta:

Ale to działa. Ściągasz jakikolwiek program np HONOR 6 Multi-Tool v1.3 Rozpakowany soft kopiujesz do folderu tool z tego programu, potem adb reboot-bootloader, powinien ci wejsć w tryb fastboot, potem komendami fastboot flash boot boot.img, (tak samo recovery i system) wgrywasz jakikolwiek soft, najlepszy wg mnie jest soft t mobile-111, bo działa na nim towelroot. Jak się wszytko wgra, telefon może zwariować, i będzie krzyczał że coś tam zamknięte i czy zrobić reset, to dajemy żeby to zrobił. Potem uruchomi się normalnie, trzeba zrootować i zmienić w cust hw/normal na dt/pl i dać wszystkie atrybuty np rootexplorerem. Potem wgrać osobno pliki z rozpakowanego softu folder MODEM (rozpakujesz jak zwykły zip). tu nie ztreba dać uprawnień bo sie same robią po skopiowaniu. Ustawienia fabryczne i masz sklepowy soft tmobile. Teraz możesz na to wgrać b370. Najpierw do folderu cust/dt/pl wgrywasz to co masz w cust b370. Do cust wgrywasz też folder preinstled. nadajesz uprawnienia, Potem analogicznie MODEM i na koniec fastbootem boot, recovery i sytem.

Dla niezadowolonych : KitKat jest poprostu beznadziejny.Android 4.3 dużo lepszy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Tak. To ten wpis. Tylko nie wygrywasz już b370, tylko cust i modem swojego softu na zrotowany system. Operacja sprawdzona. Po tym na tmobile b111 działa aktualizacja ota do b113 i b115.

Soft może być każdy inny. FASTBOOT działa w obie strony. 4.3 »4.4 i 4.4»4.3

Edytowane przez pittrw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie można nic zrobić z zablokowanym bootloaderem? Bo raczej już go się nie da zablokować żeby odzyskać gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko działa jak w instrukcji.Po restarcie wyskakuje informacja o uszkodzeniu pamięci- trzeba wybrać factory reset.Telefon restartuje konfigurujemy i cieszymy się Androidem 4.3 :) :)

pittrw piwo dla Ciebie. Wielkie dzięki :)

---------- Post dołączono o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Niestety nie działa mi Panel Powiadomień a na Romie B118 Plusa działał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Musisz zrotować i zmienić cust/hw/normal na cust/dt/pl i ustawienia fabryczne. Wgraj też pliki z folderu modem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK jeszcze raz wgram wszystko żeby nie było. O modem.img nic nie było powiedziane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi