Skocz do zawartości
cross099

Skrypcik do zabijania interfejsu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Xperii Z1 z oficjalnym softem Androida 4.4.4. Od pewnego czasu przydaża mi się że tapeta zmienia sie na czarną. Reinstal próbowałem ale po zainstalowaniu programów i przywróceniu Backup problem wraca. Przypuszczam ze to albo Task Killer to robi albo ma chwilowe braki ramu i dlatego takie rzeczy sie dzieją.

Ale do rzeczy ciagłe ponowne uruchamianie telefonu jest troszkę irytujące a z racji ze mam roota i terminal ostatnio zacząłem próbować ubijać proces com.android.systemui i to pomaga. Jednak Ciągłe szukanie PID procesu i ubijanie go też troszkę zajmije wiec wpadłem na pomysł zeby napisać Skrypcik SH coś w stylu Windowsowego pliku wykonywalnego który sam będzie ubijał ten proces. SH Script Runner mam już teraz mam drobny problem przy samym skrypcie iż normalnie w terminalu ubijam go poleceniem kill + PID który znajduję wcześniej za pomocą polecenia PS. A z racji ze PID sie zmienia mam problem w napisaniu skrypciku.

Ma ktoś pomysł jak to obejść? Inna komenda? Bo przypisanie jednego PID pod ten proces raczej nie wchodzi w grę bo nie słyszałem o czymś takim.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Poleceniem killall możesz zabijać po nazwie. Jeśli nie masz tego polecenia to zainstaluj busybox (ze sklepu, potrzebny root). Poza tym, możesz przecież wyciągnąć pid do zmiennej i potem użyć kill. Podstawy pisania skryptów bash.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

A ja zapytam inaczej: po cholerę Ci taks killer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisałem w pierwszym wątku o co chodzi więc prosiłbym o nie zadawanie zbędnych pytań i nabijanie postów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

To jest zasadnicze pytanie. Polecam lekturę tego tematu: http://forum.android.com.pl/f31/dlaczego-nie-powinienea-ua-ywaae-auto-task-killera-w-androidzie-66432/ Jest tutaj wszystko ładnie opisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam auto taskkillera z aplikacji Clean Master. I to ze względu takiego ze używam dosć intensywnie telefonu a ramu jest tylko 2GB. Przy używaniu internetu yt na BG + jakaś gierka i apki takie jak facebook itp w tle to raczej jest oczywiste że ramu będzie brakować a apka spełnia swoje zadanie w jakimś stopniu. Bo wiadomo nie do końca. A nie do końca dlatego że właśnie coś powoduje to ze tapeta znika. I znalazłem rozwiązanie że zamiast restartu telefonu wystarczy ubić proces com.android.systemui z poziomu Terminala i tyle. I tapeta wraca. A ciągłe restartowanie telefonu jest bez sensu.

A artykuł jest mi znany ale to jest tak jakby komuś choremu powiedzieć ze nie warto się leczyć bo i tak kiedyś umrze. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze disable service z marketu ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rygiel

Zmiana tapety na czarną to błąd oprogramowania, zmień motyw na AIR to nie będzie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Task killer nie pomaga w niczym co napisałeś.

ja jakoś bez najmniejszych problemów podczas słuchania muzyki z yt i przeglądania internetu, siedzenia na fb z włączonymi paroma aplikacjami na budżetowym Samsungu z 1.5 gb ramu. Użycie nawet do 1 gb nie dochodzi, więc wmawiasz sobie że potrzebujesz task killera który więcej niszczy niż robi dobrego i sam zabiera tez pewną ilość ramu.

---------- Post dołączono o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Task killer nie pomaga w niczym co napisałeś.

ja jakoś bez najmniejszych problemów podczas słuchania muzyki z yt i przeglądania internetu, siedzenia na fb z włączonymi paroma aplikacjami na budżetowym Samsungu z 1.5 gb ramu. Użycie nawet do 1 gb nie dochodzi, więc wmawiasz sobie że potrzebujesz task killera który więcej niszczy niż robi dobrego i sam zabiera tez pewną ilość ramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to może mniej programów używasz w tle. U mnie przy użytkowaniu sprawdzalem to zostawało ok 100 czasami poniżej 100 Mb. Muzyka i YT to nie wszystko.

@Rygiel

Dzięki za podpowiedź tak też poczynię i zobaczę co się zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi