Skocz do zawartości
mikiniki

Jak usunąć blokadę ekranu kodem PIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam, jak wątek już był - Nie znalazłem.

Mam taki problem, że ustawiłem blokadę ekranu kodem pin. I niestety nie da się już tego dezaktywować :(

Nie jest aktywna opcja " Odblokuj przeciągnięciem " Pisze że " Wyłączone przez administratora "

Wie ktoś, jak to wyłączyć ? Żeby się dało odblokowywać przeciągnięciem ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Wejdź w opcje zabezpieczeń i administratorzy urządzenia, zaznacz wszystko i spróbuj wyłączyć pin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie pomogło. Było już zaznaczone :(

Nie da się chyba, zdjąć tego kodu PIN :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pszeem

Ustawienia/ekran blokady/blokada ekranu i wybierz przeciągnij

zrób screen błędu który wyskakuje przy próbie zmiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pszeem - Pisałem, że tą opcję nie mam aktywną ... Nie wiem czemu :( Nieklikalna jest w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Może masz jakiegoś antywirusa który to blokuje? Pokombinuj może z tymi administratorami, poodznaczaj, zrestartuj fona, zaznacz ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia / Ogolne /Bezpieczenstwo / Wyczysc poswiadczenia a nastepnie zmien forme odblokowania - powinny byc aktywne

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, jak pisze kolega wyżej. Nie usunie to systemowych certyfikatów, jedynie te, które sam zainstalowałeś. Jest sposób na ustawienie dowolnego sposobu odblokowywania, mimo zainstalowanego certyfikatu, jednak trzeba mieć roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ustawienia / Ogolne /Bezpieczenstwo / Wyczysc poswiadczenia a nastepnie zmien forme odblokowania - powinny byc aktywne

Dziękuję !!! POMOGŁO. Jesteś Wielki :) :) Tak mnie to wkurzało :(

Temat uważam za rozwiązany.

Pozdrawiam.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yah

WITAM !

To może zacznę od początku aby było łatwiej i czytelniej nawet dla amatorów .

Telefon Samsung Galaxy S5 mini i pewnie inne modele z rodziny Galaxy aby odblokować lub wyłączyć blokada ekranu PIN należny przejść dokładnie całą niżej opisaną przeze mnie procedurę .

Jeśli ustawimy funkcję blokada ekranu PIN to niestety aby zmienić na inne sposoby blokowania ekranu trzeba całą procedurę przejść , oczywiście jak wiemy jakie jest hasło PIN (do blokady ekranu) które ustawiliśmy wcześniej i tu nie chodzi tu o PIN (do karty SIM) .

zaczynamy w następujący sposób :

1.Ustawienia/Bezpieczeństwo/Zdalna kontrola -zaznaczamy Włączony/Przejdź do witryny  (https://findmymobile.samsung.com) i trzeba się zarejestrować na konto Samsung .

​2. można ustalić opiekuna .

3. po zarejestrowaniu a później zalogowaniu się na konto Samsung :

4. Zablokuj Moje Urządzenie/Krok 1 -ustaw kod Pin/Krok 2 -wprowadź nr.telefonu,tylko cyfry ..../Krok 3 -wprowadź komunikat (jest już napisany tekst ale w języku Koreańskim -WPISUJEMY NOWY TYLKO GDY TELEFON NAM ZGINĄ LUB GO NAM KTOŚ UKRADŁ )/Zablokuj

5. po czym jeszcze raz powtarzamy czynność ale tym razem :

Odblokuj moje urządzenie/wprowadź hasło .... /odblokuj

WAŻNE : telefon musi mieć włączony dostęp do internetu (Dane komórkowe) !

Czekamy aż się telefon z internetem połączy i dojdzie ze strony internetowej (https://findmymobile.samsung.com) nasze hasło odblokowujące ekran.

6.Teraz przy włączeniu naszego telefonu nie ma Blokady Ekranu PIN więc możemy wejść do naszego telefonu przez funkcję Przeciągnij (Brak zabezpieczeń) która aktualnie jest automatycznie po odblokowaniu ustawiana .

I wszystko było by w porządku gdyby nie fakt że nie mamy jeszcze do dyspozycji wszystkich ustawień Blokada ekranu ,

mamy do dyspozycji tylko dwie funkcje PIN i HASŁO

7. Ustawienia/Bezpieczeństwo/Administratorzy urządzenia/Menedżer urządzeń Android -należy zaznaczyć kwadracik .

8. Ustawienia/Bezpieczeństwo/Wyczyścić poświadczenia -należy zaznaczyć usuń wszystkie certyfikaty .

Po czym dopiero teraz mamy wszystkie funkcje Blokady ekranu aktywne (Przeciągnij,Symbol,PIN,Hasło,Odcisk palca,Brak)

więc wchodzimy do :

Ustawienia/Ekran blokady/Bezpieczeństwo ekranu/Wybierz blokadę ekranu - i wybieramy jedną z dostępnych wszystkich funkcji .

Należy jeszcze pamiętać o zweryfikowania Konta Samsung w funkcji Skaner odcisków palców gdybyśmy chcieli wybrać funkcję Blokadę ekranu za pomocą Odcisku palca .

Ustawienia/Skaner odcisków palców/Zweryfikuj konto Samsung/ - należy zaznaczyć Wł.

PS. Mam nadzieję , że pomogłem choć trochę i już nie trzeba za każdym razem odblokowywać ekranu PIN-em jeśli tego nie chcemy a przy okazji nie popełniłem żadnych błędów  .

POZDRAWIAM !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi