Skocz do zawartości
mankin

Zmiana rodzielczosci na FullHD Android 5.0, czy da sie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Działa zmiana rozdzielczości, sprawdziłem.

Coś nie bardzo działa zmiana DPI, dlatego zmieniłem w systemie (CM) na 380 DPI

i było gites. Tylko nie wiedzieć dlaczego bateria szybciej się rozładowywała.

Wróciłem do standardowych ustawień.

--

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mankin

To dziwnie bo chciałem właśnie zmienić ze względu na baterie i szybsze działanie systemu o czym piszą na forach, będę musiał spróbować jak inne rozwiązania nie pomogą typu greenify itd

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też gdzieś widziałem coś o zmianie rozdzielczości na kitkacie i chciałbym to przetestować. Ktoś podrzuci temat bo nie umiem znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    Witam

Gdzies czytalem tutaj na forum ze na KK mozna zredukowac rozdzialke z Qhd do FHD, a jak to jest z andkiem 5.0 ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nomone.resolution_changer&hl=pl

Czy ta aplikacja bedzie rowniez dzialala na naszych LG G3 + loliipop ?

Oczywiście, że działa. Używam ją z powodzeniem na lollipop.

Co do rozdzielczości full hd

na stock rom problem jest taki, że można zejść tylko do dpi 530 a to sporo i dosyć duże paski, ikony itp. Poniżej 530 przestają działać aplikacje od lg., więc albo trzeba je czymś zastąpić albo skorzystać z xposed.

U mnie akurat bateria dużej trzyma nie mówiąc już o samej szybkości działania, z tym, że ja mam wyższa rozdzielczość niż full hd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mankin

A z bateria jak ogolnie ? Raczej nie bedzie trzymac tyle co LG G2 ale ile mniej wiecej Ci wytrzyma wiecej a FHD ? A czy zmiana DPI na nizsze np 460 tez ma wplyw na baterie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Na baterii nic się nie zmieni, ekran i tak będzie wyświetlał pełną rozdzielczość, a co do dpi to po prostu zmniejsza całe UI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mankin

Widze co osoba to inne zdanie, trzeba bedzie przetestowac :) Narazie zainstalowalem Cloudy G3 2.1, potestuje romik, a potem rozdzialke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    Na baterii nic się nie zmieni, ekran i tak będzie wyświetlał pełną rozdzielczość, a co do dpi to po prostu zmniejsza całe UI.

Piszesz to z doświadczenia czy teoretyczne?

To dziwnym trafem na natywnej rozdzielczości przy tym samym użytkowaniu wytrzymuje ok 5h sot a na niższej rozdzielczości do 6h i ponad.

Sprawdzałem nie jeden raz.

Poza tym o ile ekran wyświetla pełną rozdzielczość to gpu, cpu ma mniej do roboty co nie jest bez wpływu na baterie.

Zresztą czytałem wiele wywodów na xda,a praktycznie mam telefon działający o wiele płynniej i dłużej na baterii, a kogo to nie przekonuje niech się trzyma teorii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi