Skocz do zawartości
mankin

Zmiana rodzielczosci na FullHD Android 5.0, czy da sie ?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na stock kk v10L niestety nomone nie daje rady... Zawsze dock ma problemy i sa w nim przeogromne ikony, reszta jest ok.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zresztą czytałem wiele wywodów na xda,a praktycznie mam telefon działający o wiele płynniej i dłużej na baterii, a kogo to nie przekonuje niech się trzyma teorii.

Ja się nie trzymam teorii tylko praktyki i u mnie po zmianie na na FHD bateria znika w oczach :zdziwko:

Sprawdzałem wielokrotnie, i niestety wniosek jest właśnie taki.

Może dlatego, że używam CM (Resurrection Remix ROM), może na stocku faktycznie jest lepiej ?

Ktoś używa CM12 i FHD ? Chętnie się dowiem jak to działa u kogoś innego.

--

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

@Up To jakiś ewenement. Spotkałem się z tym, że ktoś nie odczuwa różnicy, ale żeby komuś "bateria znikała w oczach" przy niższej rozdzielczości to pierwszy raz . Być może nie stockowy rom ma takie objawy, albo jakaś aplikacja szaleje po zmianach, bo ciężko znaleźć logiczne wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mankin
    Piszesz to z doświadczenia czy teoretyczne?

To dziwnym trafem na natywnej rozdzielczości przy tym samym użytkowaniu wytrzymuje ok 5h sot a na niższej rozdzielczości do 6h i ponad.

Sprawdzałem nie jeden raz.

Poza tym o ile ekran wyświetla pełną rozdzielczość to gpu, cpu ma mniej do roboty co nie jest bez wpływu na baterie.

Zresztą czytałem wiele wywodów na xda,a praktycznie mam telefon działający o wiele płynniej i dłużej na baterii, a kogo to nie przekonuje niech się trzyma teorii.

Jakie wartosci ustawiasz? Ile dpi ?probowalem fullhd i 440dpi ale klawisze funkcyjne + pasek powiadomien sa mega duze:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Przy full hd powinno być dpi 400. Ja ustawiam inna rozdzielczość bo poniżej 530dpi przestają działać aplikacje od lg, a przy full hd 530dpi to trochę dużo. Przy niższym dpi aplikacje od lg można zastąpić lub bawić się z xposed. Teraz mam ustawione 2144x1206 dpi 530. Też powinno być mniejsze, ale dla mnie jest jeszcze akceptowalne. Ja nie korzystam z launchera lg tylko z nova chociaż paski są systemowe i chyba nie powinno mieć to znaczenia. Za to czcionkę mam ustawiona na małą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Raz zmieniłem rozdzielczość na full hd oraz DPI do 530 programem ze sklepu i poza zmienioną wielkością ikon nie zauważyłem żadnych pozytywnych zmian.Szybkość systemu taka sama jak również wyniki w Antutu a co do baterii co z tego że będzie niższa rozdzielczość kiedy i tak świecą się wszystkie piksele na ekranie więc wątpię żeby to oszczędziło wiele energii.Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Ja akurat zauważam bardzo dużą różnice w szybkości i zużyciu baterii. Co do antutu to nie mogły wyjść Tobie takie same wyniki bo w 3d będą znacznie wyższe w full hd niż w 2k co da większy wynik całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Możesz napisać jakie konkretnie masz ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Post #15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A udało się komuś na stockowym launcherze (kitkat) zejść do full hd np. dzięki xposed? Nomone odpada bo próbowałem już chyba każdej konfiguracji :/

Przydał by się jakiś poradnik konkretny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi