Skocz do zawartości
mankin

Zmiana rodzielczosci na FullHD Android 5.0, czy da sie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem na 2144x1206 dpi 530. Klawiatura mi się posypała - swiftkey, ikony wielkie. Piszesz, że z 5h SOT zrobiło ci się 6h. Nie wiem jak to możliwe, ale mi bateria trzyma 3h SOT bez żadnych gier ani nawet WiFi. Są włączone dane komórkowe cały czas i korzystam praktycznie tylko z messengera do FB i czasami opera. Mam v20h bumped.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam.Ja również zmieniłem 2144x1206 dpi 530 a nic się nie posypało fon jakby żwawiej reagował

Screenshota nie moge wgrać coś na forum nie tak

Edytowane przez kamil9530

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    Zmieniłem na 2144x1206 dpi 530. Klawiatura mi się posypała - swiftkey, ikony wielkie. Piszesz, że z 5h SOT zrobiło ci się 6h. Nie wiem jak to możliwe, ale mi bateria trzyma 3h SOT bez żadnych gier ani nawet WiFi. Są włączone dane komórkowe cały czas i korzystam praktycznie tylko z messengera do FB i czasami opera. Mam v20h bumped.

3h sot to ja mam przy 50% baterii.

Nigdzie nie pisałem, że nagle komuś z 3h sot zrobi się 5h albo więcej poprzez zmianę rozdzielczości tylko, że w moim przypadku zwiększyło to żywotność baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze mi ktos wyjasnic PO CO???? kupielm sobie telefon z pieknym ekranem i wezme go potne do polowy.. bo bedize dzialal 7% szybciej i wytrzyma 13% dluizej na baterii..

ale PO CO.. trzeba bylo kupic G2 a nie psuc sobie telefon..

ja rozumiem ze niektorym palce odpadają jak codziennie czegos nowego w telefonie nie zepsują albo nie naprawią..

ale PO CO???

to tak jakby miec tv full hd w domu i sciagac z neta filmy w rozdzielczosci 320x240.. i ogladac.. (mimo iz dostepne jest 720 czy tez 1080)..

:) pozdrawiam.. i NIE ROZUMIEM WAS :")

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

@Up To może inaczej, gdzie Ty widzisz różnicę w rozdzielczości?

Przecież aplikacje, gry i tak działają w full hd.

Poza tym nic sobie nie psujesz bo niby w jaki sposób? Na monitorze jak grasz, pracujesz w niższej rozdzielczości niż natywna to coś sobie psujesz?

Po to, że skoro nie widzę różnicy a mam szybszy, dłużej działający telefon to akurat dla mnie ma to znaczenie.

Co do G2 to są osoby, które wybierają G3 nie z powodu wyświetlacza 2k, ale, że jest on większy, że jest slot na karty itp w stosunku do G2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby można było ustawić niższą rozdzielczość bez zmiany wielkości elementów to bym tak zrobił. Ale cokolwiek przestawie to zaraz się poprzestawia. Po drugie nie wiem jak uzyskujesz 5h SOT, cofnąłem się do KK, wgrałem jeszcze raz twrp, wgrałem v20h bumped i już 3 ładowanie i nadal 3h maks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Niestety trzeba zmienić dpi. W sumie to nie wiem jak to wygląda na stockowym launcherze i czemu

to takie duże, skoro przy natywnej rozdzielczosci 2560x1440 dpi jest 640 i też są duże ikony itp.

Mnie się akurat przy zmianach rozdzielczości nic nie przestawia.

Co do baterii to wiele zależy od sposobu użytkowania, zainstalowanych aplikacji.

Może siedzisz na danych komórkowych a nie na wi-fi i stąd tylko tyle wytrzymuje, albo coś wybudza telefon...

Ja generalnie z netu korzystam po wi-fi rzadziej dane komórkowe, mam zainstalowane greenify, pousuwane aplikacje

z których niekorzystam itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zmieniłem launcher na nova i faktycznie na nim jest wszystko ok przy zmianie rozdziałki na 2144x1206 i 530 dpi. Klawiatura trochę większa się zrobiła przez co zniknął rząd cyferek i podczas przytrzymania litery np. żeby zrobić polski znak diakrytyczny pokazuje się szare tło bez widocznych znaków. Szkoda też, że knock off nie działa na pulpicie tylko na belce powiadomień :((Zainstalowałem greenify i gestem podwójnego kliknięcia uruchamia greenifikowanie i blokadę ekranu :D Mimo wszystko posiedzę na nim trochę i zobaczę jak się to przełoży na baterię. Jak będzie poprawa to może i zostanę przy tym ustawieniu i launcherze.

Aha i mam jeszcze problem z tapetą na ekranie blokady, ktoś ma rozwiązanie? Nie widać jej prawie w ogóle tylko fragment mega powiększony.

Edytowane przez franc88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    Napisano (edytowane)

@Up Jak zmieniłbyś czcionkę na mniejszą to może klawiatura też by się pomniejszyła. Co do knock off w nova to można zainstalować jakąś aplikację to wygaszania ekranu np wygaś i zablokuj, a później w nova w gestach i przyciskach ustawić tą aplikacje pod dwukrotne dotknięcie i wtedy gdziekolwiek na tapecie można dotknąć 2 razy i wygasza.

Co do tapety na ekranie blokady to mam akurat stockową i poza kawałkiem na dole który co oczywista lekko ucięło to jest

w całości, bez żadnego powiększania.

Ps. Ubiegłeś mnie:)

Edytowane przez horde

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi