Skocz do zawartości
mankin

Zmiana rodzielczosci na FullHD Android 5.0, czy da sie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No to muszę jeszcze pogłówkować jak to ustawić żeby było ją widać :P

Tak z różnymi i niestety zawsze to samo.

Cały czas problem z tapetąekranu blokady i już nie mam pomysłów... Klawiatura też irytuje bo nie widze co wciskam po przytrzymaniu

Edytowane przez franc88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież aplikacje, gry i tak działają w full hd.

Poza tym nic sobie nie psujesz bo niby w jaki sposób? Na monitorze jak grasz, pracujesz w niższej rozdzielczości niż natywna to coś sobie psujesz?

Po to, że skoro nie widzę różnicy a mam szybszy, dłużej działający telefon to akurat dla mnie ma to znaczenie.

Co do G2 to są osoby, które wybierają G3 nie z powodu wyświetlacza 2k, ale, że jest on większy, że jest slot na karty itp w stosunku do G2.

no wlasnie 12%.. to zadna roznica wydajnosci  i czasu działania jak pisałem..

gry aplikacje dzialają w full hd.. skad takie przekonanie.. z tego co wiem to obraz sie skaluje.. i .. nie zmienia rozdzielczosci wyswietlacza na full hd.. tylko kazdy pixel.. jest zamiast wyswietlony 1:1.. to jest podwajany co poprawia obraz.. samo w sobie..

wez tv full hd i hd ready.. postaw obok siebie podepnij ten sam sygnal..  dajmy na to DVD... 576 lini w standardzie.. i zobaczysz roznice golym okiem.. 

wiec.. racja po twojej stronie taka jest ze NIE WIDZISZ ROZNICY.. ale niektorzy dostrzegają..  ogladanie zdjec.. czy filmów.. itd.. no jesli mam obok siebie dwa telefony to.. niestety wiekszosc wypada blado przy G3... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

@Up Skąd te 12%?

Jakie przekonanie, a w jakiej rodzielczości działają gry, aplikacje?

Zmienia rodzielczość wyświetlanego obrazu, przeskalowuje do niższej rodzielczości.

Jak oglądasz programy full hd na tv 4k to obraz też się skaluje i jest 4k?

Jak się czyta te Twoje wypociny to ręce opadają...

Mylisz pojęcia i sam sobie zaprzeczasz. Skoro ja skaluje do niższej rodzielczości to według Twojej teorii mam lepszy obraz bo robię

to samo co dzieje się przy wyświetlaniu aplikacji, gier w niższej rodzielczości, tylko ja mam tak cały czas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakies 12% czasem 10 a czasem 15.. skad? jak czytam wyniki benchmarków jednych potem innych ludzi.. jednei maja tak telefon inni tak.. roznicze siegaja wlasnie tyle..

jak sprawdzaja fpsy w grze to tez roznica siega tylu procent..  jesli porownujemy baterie tez roznica jest na tym poziomie stad moje wnioski.. 

cytując "Jak oglądasz programy full hd na tv 4k to obraz też się skaluje i jest 4k?"   DOBRY TV SKALUJE ZAWSZE W GÓRĘ do swojej rozdzielczosci nominalnej, nie wylacza polowy pixeli tak jak ci sie wydaje..

jesli mam tv fullhd.. i mam sygnal dvd.. to obraz mi sie nie powieksza nie pixelizuje.. tylko  jest przeskalowanie, podbijanie jakosc.. w LG to sie nazywa XD Engine..  itd..

moze i rece opadają.. coż. bez powtarzania sprawdz ten 2 temat.. tam ci to jasno łopatologicznie ująłem.. SKALOWANIE.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

wlasnie potwierdziles to co napisalem, ze na duzej rozdzielczosci mozna wyswietlic obraz slabszy gdyz sprzetowo zostanie on podbity , jakosc poprawiona itd..  fullhd na ekranie 4k .. podwaja ilosc elementód odpowiedzialnych za wyswietlenie jednego punktu.. TV nie zmienia rozdzielczosc tylko PRZESKALUJE obraz W GÓRĘ.. nie w dół...

to co ty robisz .. moze zeby ci jakos jeszcze jasniej to...

wez monitor w rozdzielczosci fullhd.. i ustaw na nim 800x600  to bedzie w duzym uproszczeniu poprawa wydajnosci wyswietlacza wg Ciebie..

to ze to wplysa na caly telefon, mniej lub bardziej nie ulega watpliwosci.. ale.. zysk jest niewielki.

i tyle.. pozdrawiam

Może w jednym miejscu, ten wątek bardziej odpowiedni.

Ty pisałeś o poprawie obrazu, a nie ja.

To może inaczej, czym się rózni moja zmiana rodzielczości w stosunku do skalowania automatycznego według Ciebie?

Skoro nie zmieniam fizycznie rodzielczości wyświetlacza tylko zmieniam rozdzielczość wyświetlanego obrazu

to dzieje się to samo co podczas automatycznego skalowania obrazu.

Jeśli ustawie mniejszą rodzielczość obrazu to również zamiast jednego piksela zapalane są dwa itp.

Przecież cały czas fizycznie wyświetlacz ma tą samą rodzielczość czyli obraz o niższej rodzielczości musi przeskalować tak

żeby wyświetlić na całej powierzchni ekranu.

Skalowanie niczym nie różni się od tego co robię ja. Różnica jest taka, że oryginalnie w pewnych sytuacjach obraz wyświetlany jest w nominalnej

rodzielczości a większości przeskalowany.

Nie zrozumieliśmy się najwyrażniej, nigdzie nie pisałem, że wyświetlacz wygasza część pikseli.

Poza tym właśnie masz w jakimś sensie pikselizacje bo magicznie z materiału sd nie zrobi się full hd, czy z full hd 4k,

czym większy ekran tym bardziej widoczne.

Traci się na szczegółowości bo zamiast jednego piksela zapalane są dwa itp to oczym wcześniej pisałeś.

Producenci oczywiście próbują to poprawiać, ale nie zawsze daje to dobry efekt.

Sens jest taki, że gdyby aplikacje, gry działały w 2k to wtedy rzeczywiście bym tracił, poza tym w tv mało jest takich materiałów,

gdzie różnicę widać na dużych ekranch 50 cali i więcej, a gdzie na 5.5 cala, marketingowy bełkot.

Co do procentów to Twoje obliczenia oparte na benchmarkach.

Ja nie potrzebuję tego mierzyć, wole swoje odczucia i przyjemność pracy z telefonem.

Co do baterii to w moim przypadku jest godzinę i dłużej sot, więc procentowo to raczej 20 niż 12 i jak dla mnie sporo.

Edytowane przez horde

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc dochodzimy do porozumienia (:

Ze 5,5 cala nie pozwala na zauważenie zmian ale na 60...byłoby to widoczne.

Teraz kwestie indywidualne czy ja widze różnice na małym ekranie... Tak, gdybym nie widział brałbym coś z fhd. Porownywalem g2 z g3 i obok byl s5.. I te same screeny, aplikacje i inne na g3 były..naj naj...

Wydajność, jeśli u Ciebie jest tak zauważalna jak piszesz 20% ( sporo) to zyskujesz. Jeśli ja mam telefon nie przeładowany aplikacjami, bo używam 10 bardzo zawsze, to takie czystki nie koniecznie polepsza wszystko. Być może gdybym miał ich 50..

Potestujesz bardziej, napisz o. wrażeniach, zwłaszcza baterii

Ps. Miałem nex4...i odstawal od g3 znacząco wg mnie. (: miałem też moto razr bardzo długo, i nakładka moto była wg mnie plynniejsza niż z lg, no ale moto x2 poza zasięgiem była (:

post by LG.Q3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi