Skocz do zawartości
VVCephei

Niemożliwość rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój telefon (LG Nexus 4) napotkała dosyć nietypowa dolegliwość.Mianowicie pewnego dnia chciałem zadzwonić,jak zawsze wybrałem numer. Po rozpoczęciu połączenia nie było charakterystycznego "pikania". Kiedy odbiorca odebrał nie mógł mnie usłyszeć,ani ja jego.Myślałem,że to chwilowa dolegliwość,jednak przez kolejne dni sprawa wyglądała tak samo,oczywiście dzwoniłem na różne numery.Po około tygodniu telefon magicznie zaczął z powrotem funkcjonować.Nie trwało to długo,bo przez jakieś 4 dni,po których znów zamarł.Takie zmiany stanu trwają już jakieś 3 miesiące i następują one bez najmniejszego schematu czy logiki.Nie mam najmniejszego pojęcia co mogło spowodować ten problem,nie pobierałem żadnych aplikacji,aktualizacji,niczego nie usuwałem przed pojawieniem się tego problemu,nastąpił on nagle,bez najmniejszego powodu.Nie jest to sprawa mikrofonu,bo dyktafon działa bez zarzutu.Proszę o jakiekolwiek porady,które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tego problemu,bo sam już nie mam pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znany błąd po OTA do 5.0. Pomóc może factory reset (ustawienia fabryczne), ale lepiej postawić system na czysto z obrazów od Google'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Factory reset już robiłem,pomogło to na kilka dni,potem znowu przestał dzwonić.A na telefonie mam cyanogenmod,więc nie mam jeszcze nawet androida 5.0 :\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz w ustawieniach programistycznych czy masz wlaczone uzycie NuPlayera (nie jestem pewien czy na 4.x juz ta opcja byla) i jesli masz, to go wylacz. To potencjalnie jedna z przyczyn problemu i u mnie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Super support, nie jestem pewien... masz google to sprawdź.

Nie, Nuplayer pojawił się dopiero w 5.0

@VVCephei, wgraj inny ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyobraz sobie, ze nie moglem sprawdzic a wszystkich opcji z ustawien programistycznych kazdej wersji systemu na pamiec nie znam. Czepiajac sie dalej, twoja sugestia na temat bledow po OTA i flasha czystych obrazow jest tak samo niepomocna bo nawet na czystych obrazach problem wystepowal.

Jesli to CM11 to pozostaje zabawa z wylaczaniem CheckinService recznie (dziala do nastepnego restartu) badz uzycie aplikacji z tego watku, ktora bedzie to robic automatycznie przed polaczeniem i przywracac usluge po polaczeniu. Problem w tym, ze u niektorych powoduje szybszy spadek baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie napisał w op jaki ma system (tak jakby to nie było ważne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CyanogenMod 11.

Dzięki wszystkim za porady,postaram się jeszcze z tym pobawić.Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły będę wdzięczny za ich przedstawienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zwoolf

Witam, mam identyczny problem co kolega wyżej, postawiłem system na nowo z tej strony https://developers.google.com/android/nexus/images ale to nie rozwiązało problem. Wyłączyłem NuPlayera oraz CheckinService, stawiałem różne wersie systemu (5.0.1-5.0-4.4.4-a nawet jelly bean) problem nadal występuje. czekam na wersję 5.0.2 może w tym google rozwiąże ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi