Skocz do zawartości
pawe

Pomimo blokady APN dalej zżera kasę

Rekomendowane odpowiedzi

pawe

Zablokowałem APNdroidem a mimo to zjada kasę. Blokując APN i wyłączając wifi myślałem, że nie będę miał dostępu do netu a jest. Co zrobiłem źle?

Proszę o pomoc. Ooo i jeszcze coś wczoraj zjadło mi 29 zł. Siedziałem pół dnia na necie oglądając jutube xD

Czy tą kasę zżarł android market bo pobrałem kilkanaśce aplikacji. Niby są bezpłatne ale coś musiało zjeść tą kaskę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

yy, no jak oglądałes yt to czeo żes sie spodzewał? przeciez to logiczne ze leci Ci po abonamencie czy tam kase z karty. Appsy są darmowe, ale ich pobranie juz nie. Płacisz za transfer ;] kup se jakis pakiet danych, to nie bedziesz miał problemó

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawe
    yy, no jak oglądałes yt to czeo żes sie spodzewał? przeciez to logiczne ze leci Ci po abonamencie czy tam kase z karty. Appsy są darmowe, ale ich pobranie juz nie. Płacisz za transfer ;] kup se jakis pakiet danych, to nie bedziesz miał problemó

Łączyłem się przez wifi z moją siecią. Wariatem nie jestem i bogaty też nie , żeby łączyć się GSM.

Pytania dalej bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

market kasy 'nie zezarl' bo platne app sa u nas niedostepne.

skoro ogladales YT to 'zzarl' to YT. a wifi to moze tylko wlaczyles?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawe
    market kasy 'nie zezarl' bo platne app sa u nas niedostepne.

skoro ogladales YT to 'zzarl' to YT. a wifi to moze tylko wlaczyles?

Nie no głupi nie jestem. Połączyłem się z moją domową siecią. Pozatym łatwo sobie obliczyć. Fil na jutube xD średnio można założyć, że jego rozmiar jest 5MB standartowo w playu za 100kB płaci się 12 gr czyli za 5MB w przybliżeniu 6 zł. Czyli max 5 filmików mogłem oglądnąć. Było ich o wile więcej.

Ale wróce do tematu. Domyślam się, że czasem łączyło mnie przez GSM. Musiało bo stan konta jest tego przykładem. Zablokowałem więc APN, żeby się nie łączyło bo czasem jest tak, że sieć mieszkaniowa mi padnie. Wole wówczas nie mieć wogóle dostępu niż mieć ten drogi z sieci. Nie idzie odczuć różnicy kiedy 3G a kiedy moja własna domowa. Jest jakaś inna metoda zablokowania dostępu do neta przez GSM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawe

Jeszcze niecały rok mam abonament w play i nie miałem póki co narzekać.

Zamykam temat bo znalazłem rozwiązanie. APN droida trzeba włączyć, żeby w lewym górnym rogu pojawiła się ikonka off. Nie wystarczy tylko odfajkować blokady APN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mzl

Z tego co piszą ludzie na necie to play nalicza opłaty także w przypadku, gdy APN nie jest w ogóle wpisany, bądź jest nieprawidłowy. Zliczane są same próby dobicia się do bramki, nawet te nieudane z uwagi na błędny APN. I to może być rzeczywiście poważny problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zana

Ja mam internet tylko przez wifi, nie korzystam z APNdroida.

Możesz sam zmodyfikować APN. Tylko nie wystarczy jak jest nieprawidłowa nazwa lub nieprawidłowy APN, trzeba zmienić typ APN z internet (nazwę i APN zostawić wtedy można bez zmian) na mms.

W punktach dostępowych przy nazwie APN zniknie zielona kontrolka i masz zablokowany dostęp.

Po zmianie romu czy po przywróceniu ustawień fabrycznych będziesz miał od razy połączenie przez sieć, więc musisz od razu dokonać modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam abonament w Play korzystam z Galaxy mam ściągnięty APNDoid wyłączone Dane w tle (włączam tylko na czas przebywania w Markecie) oraz wyłączoną autosynchronizacje,

korzystam z domowej sieci wi-fi i nie stwierdziłem dodatkowego podbiera środków z po za abonamentu, na bieżąco sprawdzam na stronie Playmobile historie połączeń itd.

Edytowane przez Fakinrool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi