Skocz do zawartości
MichasKrk

Huawei Ascend Mate 7 - Szkło na ekran , jak przyklejać, jakie polecacie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jakich szkieł używacie do ochrony swoich ekranów tj. jakich firm, jaki konkretny model i czy szkło w 100% równo siedzi na ekranie, czy może w którymś punkcie minimalnie odstaje ?? Miałem naklejone już dwa szkła Nillkina , jedno jakieś noname, kupione na próbę i za każdym razem coś było nie tak, aż zacząłem się zastanawiać czy to wina słabej jakości szkieł, czy może wina samego telefonu i mimo wszystko, ze względu na wielkość nie do końca równemu ekranowi. Wcześniej nakleiłem kilkanaście szkieł na telefony samsunga czy apple (na swoje jak i członków rodziny), ale z tym "draniem" mam problemy. O ile po szkle noname z ebay, za wiele się nie spodziewałem, to po Nillkinie, oczekiwałem, że będzie siedzieć równo, a jednak dwa szkła (co prawda siedziały niemal idealnie ale jednak znalazł się punkt w którym widać było że nie przylega dobrze do telefonu) poszły w odstawkę.

Może macie jakiś sprawdzony sposób aby szkło idealnie się "przykleiło" do ekranu ?? Nie wiem, może użyć wody lub jakiegoś płynu pod szkło w czasie przyklejania ?

Jak u was siedzą takie szkła ?? Idealnie czy raczej jest jakiś punkt w którym widać, że szkło nie siedzi równo, jednak w żadnym stopniu wam to nie przeszkadza i po prostu nie zwracacie na to uwagi ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaricz

Pytanie zasadnicze:

Dlaczego chcesz przyklejać cokolwiek na ekran, jeżeli producent już przykleił folie ochronną?

No chyba że chcesz dwie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem właśnie nillkin amazing h i leży idelnie, troche sie palcuje ale to chyba norma, a dodatkowe szkło chroni lepiej nie tyle przed zarysowaniami co przed stłuczeniem ekranu

Edytowane przez tomek_sy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytanie zasadnicze:

Dlaczego chcesz przyklejać cokolwiek na ekran, jeżeli producent już przykleił folie ochronną?

No chyba że chcesz dwie

Jeśli takowa była, to już jej dawno nie ma. Nie interesują mnie żadne folie, lecz "szkło", stąd moje pytanie. Folia, ani nie wygląda, ani nie daje takiego zabezpieczenia, jakie daje glass, a z doświadczenia wiem, że czasami takie dodatkowe szkło, jest w stanie ocalić telefon po "wyskoku" z kieszeni spodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaricz

@up

Kupiłem te szkło, lekko odstaje na prawym górnym rogu ok 0.5 cm. nie da sie przykleić w tym miejscu niestety.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FSEbola, czy szkło z tego Twojego linku ma zaokrąglone krawędzie ? Używasz osobiście ? Jakie wrażenia ?

http://www.ebay.pl/itm/Explosion-Proof-Premium-Tempered-Glass-Film-Guard-Screen-Protector-For-Phone-LOT-/291369491883?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item43d6f99dab

A jak nie ma to Ktoś wie, które modele Benksa mają (bo Nillkin to H+ z tego co się doczytałem).

Kupiłem kiedyś etui iFace do Lg Optimus G i jak samo etui pierwsza klasa za wykonanie i wzornictwo to jego krawędzie zachodzące na wyświetlacz podważały i podnosiły mi folie Solid i Matte od 3M i wolałbym uniknąć tego problemu przy nowym telefonie.

Są w ogóle jakieś szkła z powłoką antyrefleksyjną aby zyskać przy okazji funkcjonalność jak w folii Matte, której do tej pory najczęściej używałem ?

Telefon w drodze i zastanawiam się czy mu kupić Benksa, Nillkina czy to OEM'we szkło ... a może coś z 3MK jednak (Matte albo to nowe prawie szkło 7H :).

Edytowane przez Rafalki33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaricz

Nie kupuj szkła tego co ja kupiłem (powyżej w poście jest jakie) beznadziejne, źle dolega, spadł mi tel z metra podstawiłem instynktownie nogę :facepalm2: a super wytrzymałe twarde szkło popękało w pięciu miejscach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo

Kupcie porządne np. nikilin a nie //ciach// no name, to będzie dobrze i będzie przylegać 

Edytowane przez AALEKSANDRA
    NA forum nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi