Skocz do zawartości
MichasKrk

Huawei Ascend Mate 7 - Szkło na ekran , jak przyklejać, jakie polecacie ??

Rekomendowane odpowiedzi

mobopx

Ja kupiłem no name i też nie dolega prawy górny róg, po za tym dyskusyjne są też wymiary mojego szkła. Z każdej strony do krawędzi ekranu brakuje po ok 1 mm. Tez tak macie?

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce tworzyć nowego tematu, dlatego zapytam tutaj.. Interesuje mnie taka rzecz, czy po zakupie telefonu mieliście naklejoną folię czy też szkło ?? Na moim telefonie wygląda jakby to było cienkie szkło, a nie folia, ale nie wiem jak to sprawdzić, a jak już oderwę kawałek to będzie po ptokach :). Chciałbym mieć szkło bo w mojej opinii ma o wiele więcej zalet niż zwykła folia, ale przyznam, że nie mam teraz pewności, przypatrując się oryginalnemu zabezpieczeniu...czy to folia, czy też szkło ..?? Jak to jest bądź było u was ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

Folia. Dobrze przyklejona ale folia

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki. Siedziała idealnie i po grubości wyglądało to jak szkło, ale jednak to tylko folia :)

Edytowane przez MichasKrk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GodAs

U mnie była folia, i to bardzo kiepska. Używałem kilka dni, dopóki nie kupiłem właściwej, ale była to tragedia, choć sobie jeszcze wtedy nie zdawałem z tego sprawy. Dopiero po naklejeniu zakupionej 3MK Rock zauważyłem różnicę. Dotyk zaczął działać tak jak powinien, obraz też wyglądał na zupełnie inną klasę wyświetlacza. Nie miałem okazji używać bez żadnej więc do gołego nie mam porównania. W każdym razie ta fabryczna to jest opakowanie a nie folia z którą ma się użytkować telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IDareKI

Które z tych szkieł polecacie?

http://allegro.pl/nillkin-amazing-h-szklo-folia-huawei-ascend-mate-7-i5800715008.html

http://allegro.pl/wzmocnij-ekran-slim-szklo-3mk-huawei-mate-7-i5683741875.html

Czytałem, że obie firmy solidne, ale chciałbym się upewnić, czy któreś z nich jest lepsze jeśli ktoś miał styczność z tymi szkłami.

A może wystarczy folia, którą Nilikin dorzuca do tego etui? Wie ktoś jak z jej jakością? http://allegro.pl/nillkin-etui-futeral-huawei-ascend-mate-7-folia-i5780907812.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiało bierz to pierwsze Nillkina. Od kilku dobrych lat stosuje szkła tej firmy na różne telefony i uważam, że za tę cenę, na prawdę warto. Kupowałem juz szkła benk, 3mk  i różnych innych firm, ale 90% z tych szkieł (spokojnie było ich ponad 20) , miałem i mam właśnie z nillkina te 9h. Oczywiście są różne rodzaje, teraz awaryjnie zamówiłem jeszcze wersję pro, która jest po prostu cieńsza, ale zazwyczaj kupuje te 0,3mm i zawsze wszystko jest ok. W ostatnim modelu co prawda idealnie szkło nie leżało, ale to dlatego, ze telefon niestety z racji swoich wymiarów i noszenia w tylne kieszeni,troszkę się "z bananowił" i szkło idealnie nie leżało, ale teraz już wiem, ze to z mojej winy.

Co do folii... folia zabezpiecza tylko w niewielkim stopniu przed rysami, nic poza tym. Warto zainwestować w szkło !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

Mam tego Nillkina z linku, mogę polecić. To co go odróżnia od no name, które miałem wcześniej to:

- idealnie dolega do ekranu, nigdzie nie odstaje, mimo iż regularnie wyginam (nieświadomie) i prostuję fona,

- jest większe od no name, wcześniej brakowało mi do ramki po 1 mm z każdej strony,

- ma wycięte otwory na głośnik i kamerę LINK, wcześniej miałem wycięty taki prostokąt LINK i po przyklejeniu bardzo rzucało się w oczy

Nie znam 3mk, ale wydaje mi się, że nie ma sensu przepłacać.

Po 1,5 miesiąca używania brak rys, mimo noszenia w kieszeni razem z kluczami. Czego niestety nie można powiedzieć o tylnej obudowie   :rolleyes:

Edytowane przez mobopx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IDareKI

Dzięki serdeczne Panowie. A jest jakas różnica między tamtą aukcją a np. tą?

http://allegro.pl/nillkin-amazing-h-huawei-mate-7-szklo-hartowane-i5799995368.html

Cena trochę wyższa (co zawsze u mnie włącza czerwoną lampkę), ale nie wiem czy opłaca się dopłacać do interesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki serdeczne Panowie. A jest jakas różnica między tamtą aukcją a np. tą?

http://allegro.pl/nillkin-amazing-h-huawei-mate-7-szklo-hartowane-i5799995368.html

Cena trochę wyższa (co zawsze u mnie włącza czerwoną lampkę), ale nie wiem czy opłaca się dopłacać do interesu.

Weź lepiej z tego pierwszego podanego przez Ciebie linka. Raz ,że taniej, a dwa, mają procentowo lepszą opinie, co też nie jest bez znaczenia. Aha, no i sprzedawca sprawdzony. Zamawiałem już u niego dwa, trzy razy i wszystko było ok.

Edytowane przez MichasKrk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi