Skocz do zawartości
MichasKrk

Huawei Ascend Mate 7 - Szkło na ekran , jak przyklejać, jakie polecacie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Kupcie porządne np. nikilin a nie //ciach// no name, to będzie dobrze i będzie przylegać 

No, ja kupiłem mega nilikina i w dwóch miejscach (prawy górny róg oraz dół po lewo) bąbel powietrza nie do usunięcia - po prostu nie przylega :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Oglądałeś dokładnie ekran przed naklejeniem szkła? Widywałem nierówne ekrany, których powierzchnia nie jest płaska. Widać to, gdy się obserwuje obrazy różnych przedmiotów   odbite w ekranie. Są zniekształcone. Badziewna chińszczyzna. W takiej sytuacji pozostaje tylko folia.

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

Pewnie sprawdziłeś, ale zapytam. Nie miałeś czasem paprocha na szkle? Ja się tak naciąłem przy folii. Wypucowalem ekran na wysoki połysk a odrobinkę kurzu przyjęcia mi się do folii. Przez mója nieuwagę oczywiście, ale folia do wyrzucenia.

Wysłane z mojego JAZZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Nigdy nie naklejałem szkła. Natomiast folię, jeśli nie jest uszkodzona, zawsze możesz zdjąć, umyć płynem do mycia naczyń i nakleić ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaricz

Ja kupiłem nilikina, faktem jest że nakleił się równomiernie, nie jak jego poprzednik no name ( górny róg odstawał)

Porażka nastąpiła przy lekkim uderzeniu w miękkie oparcie fotela. Normalnie pękło na rogu.

Dacie wiare :DD na reklamie jakiś koleś niby młotkiem po tym trzaskał i nic szkło było całe. Jedna wielka ściema

Szkło szkłem technologia wykonania jest jedna i nie nabiorę się więcej na niby firmowe produkty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupcie porządne np. nikilin a nie //ciach// no name, to będzie dobrze i będzie przylegać 

No, ja kupiłem mega nilikina i w dwóch miejscach (prawy górny róg oraz dół po lewo) bąbel powietrza nie do usunięcia - po prostu nie przylega :(

Zdarza się, nawet najlepszym. Jeśli jest bąbel powietrza, to znaczyć może nic innego jak to, że w momencie przyklejania dostał się pod szkło jakiś paproch. Na prawdę wystarczy niewiele, czasami 0,5mm , coś cieńszego od włosa , zupełna drobinka, aby na ekranie ukazał się tzw "bąbel". Ewentualnie, jeśli nie przylega gdzieś na rogu, to wydaje mi się, że bardziej wina telefonu, niż szkła (o ile jest oryginalne). Uwierz mi, przerobiłem dziesiątki szkieł nillkina, ale nie tylko na telefonach htc, samsunga, apple i huawei i w 99% , jeśli szkło nie przylegało idealnie, to błąd leżał po mojej stronie czyli np naklejenie na jakieś maluteńki paproch, który w momencie przyklejania szkła wleciał mi na ekran. Dobrze radzę, nie słuchaj znawców od folii, bo ona w niczym nie pomaga. Zainwestuj w szkło jeszcze raz i pamiętaj, że musisz mieć jak najbardziej sterylne środowisko w okół. Nie warto oszczędzać na szkłach noname, chodź kiedyś kupiłem na allegro tańsze szkło, chyba za dychę i też się sprawdziło, ale to przypadek jeden na kilka. Wybierz ponownie nillkin lub benks i po wyczyszczeniu ekranu najpierw mokrą potem suchą szmatką, przyklej antystatyczne i po przymierzeniu szkła do ekranu, sprawdź jeszcze raz, a może i dwa, czy nic tam nie wleciało, i dopiero mając 100% pewności przyłóż dokładnie szkło.

Edytowane przez MichasKrk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam mam szkło Nillkina i od strzała równiutko się nałożyło. Radzę posłuchać, to co pisze @@MichasKrk, bo faktycznie nawet najmniejszy paproch może być powodem takich problemów. Mimo intensywnego użytkowania telefonu ekran mam idealnie płaski, żadnych odkształceń, więc jak ktoś nosi telefon w tylnych kieszeniach spodni, to niech się nie dziwi, że później ma wygięty w pałąk ekran. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Wygięte telefony to specjalność Huawei'a. Rzecz opisywana w internetach. I wcale nie trzeba nosić go w tylnej kieszeni spodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygięte telefony to specjalność Huawei'a. Rzecz opisywana w internetach. I wcale nie trzeba nosić go w tylnej kieszeni spodni.

Nieporównywalnie droższy iphone 6 plus też się giął. Z pierwszymi partiami Samsunga Galaxy 6 edge była taka sama historia. To są przykłady z internetu. Wszystko co jest cienkie i aluminiowe będzie miało większą podatność na wykrzywienia. Ja takich historii z mate 7 nie zauważyłem, ale jak już pisałem, nie noszę telefonu w tylnych kieszeniach spodni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IDareKI

To w jaki sposób polecacie naklejać szkło? Czytałem coś o tym sposobie, że ludzie po prostu w łazience puszczają gorącą wodę i jak kurz opadnie to wtedy naklejają szkło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi