Skocz do zawartości
MichasKrk

Huawei Ascend Mate 7 - Szkło na ekran , jak przyklejać, jakie polecacie ??

Rekomendowane odpowiedzi

To w jaki sposób polecacie naklejać szkło? Czytałem coś o tym sposobie, że ludzie po prostu w łazience puszczają gorącą wodę i jak kurz opadnie to wtedy naklejają szkło. 

Ja robiłem to, tak jak w instrukcji. W Nillkinie masz dwie chusteczki do czyszczenia. Jedną na sucho, a drugą na mokro. Masz również mikrofibrę oraz folię do ściągania kurzu. Na początek przetarłem ekran chustą morką, a później suchą. Później przejechałem po ekranie mikrofibrą. Na koniec resztki zakurzenia zdjąłem lepką folią elektrostatyczną. Co do samego sposobu zakładania szkła, to na samym początku dopasowałem szkło z nakleją folią ochronną. Później odlepiłem folię od szkła zaczynając od przypasowania szkła od góry telefonu, tj. wycięć na głośnik oraz czujnik zbliżeniowy. Jeśli prawidłowo się ustawi górną krawędź reszta powinna już dobrze przylegać. Udało mi się spasować szkło dobrze, później wyrównałem ewentualne bąble mikrofibrą. W samym necie jest wiele poradników np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=5vfjh31HUqA . Tak czy inaczej, zakładanie szkła z zaparowanym pomieszczeniu, to jakieś ekstremum, chociaż może jest skuteczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w jaki sposób polecacie naklejać szkło? Czytałem coś o tym sposobie, że ludzie po prostu w łazience puszczają gorącą wodę i jak kurz opadnie to wtedy naklejają szkło. 

Hehe, jak kurz opadnie :facepalm:  . No ok. Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o takiej metodzie, no ale czego to ludzie nie wymyślą. Kolega wyżej podał właściwą procedurę naklejania. Ja od siebie tylko dodam, po oklejeniu już kilkudziesięciu telefonów, że po oczyszczeniu ekranu, zrywam całą folię ze szkła , przykładam równiutko z jednej strony trzymając dwoma palcami tj kciukiem i wskazującym jedną ręką i delikatnie, drugą ręką kładę szybkę na ekran. Jeśli coś nie pasuje, delikatnie, bezstresowo odklejam / podważam szkło i naklejam na nowo. Oczywiście początki bywają trudne, ale w końcu dochodzi się do niemal perfekcji i można naklejać szkło z zamkniętymi oczami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IDareKI

W zestawie ze szkłem na filmikach jest pokazany cały długi pasek osłon na obiektyw aparatu a u mnie był malutki paseczek z dwoma osłonami. Czy to nieuczciwość ze strony sprzedającego czy też Nillkin zmienił zawartość? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CavieZ

Ja piernicze kupiłem ten co polecacie szkło Nillkon Amazin h za 30zł.. 4 bąble i lipa to wygląda. Zdejmowałem to jeszcze gorzej. A ekran czyściłem prawie 30min.. Jakiś mega pech... Teraz nie wiem co robić..Czy da radę te szkło wyczyścić od wewnątrz (tą stroną co się klei)? No masakra Teraz co brać.. Chyba kupie jak zawsze Glasser Max lub 3Mk folie i tyle ..

Zastanawiam sie czy w ogóle warto używać te ochrony na ekran? Niby teraz są te solidniejsze ekrany na smartfonach. Jak to w koncu jest ? 

Edytowane przez CavieZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaricz

Wiesz co, ja mam trzecie szkło wszystkie pękały, różnych firm i oczywiście te obecne nosze też już pęknięte (po miesiącu) nie żebym nie dbał tylko uważam że są one przereklamowane, co nie zmienia faktu, że gdyby ich nie było to nie wiem co było by z ekranem po upadku. Natomiast o bąblach pierwsze słysze albo bubel fabryczny albo jakieś mikro śmieci.Moje zdanie - mimo wszystko żadna folia nie przebije szkła pod względem bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

Też jestem zwolennikiem szkła. Mam już na nim 3 defekty, więc potencjalnie ekran mógłby być uszkodzony w 3 miejscach.

@@CavieZ szmatka + ciepła woda + trochę płynu do naczyń. Powinno pomóc, wyGOOGLEuj to w necie, są sposoby na powtórne przyklejenie i folii i szkła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CavieZ

No właśnie googluje ale hm płyn do naczyń ee i to później ma przykleić się ponownie? :) kurcze !

Kupiłem dziś folię 3MK Classic 2x za 10zł i bardzo ładnie się nałożyło. 

Edytowane przez CavieZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi