Skocz do zawartości
odzik

Lista kontaktów inna niz lista kontaktow przy sms

Rekomendowane odpowiedzi

odzik
    Napisano (edytowane)

Czesc, mam problem z wyswietlaniem kontaktow.

W komorce mam pobrane kontakty z maila fb karty sim i telefonu. W ustawieniach kontakty>wiecej>ustawienia wyswietlania przestawilem zeby wyswietlal tylko kontakty z numerami tel i zeby to byla tylko karta sim.

I o ile przy liscie kontaktow pokazuje mi normalnie(tylko nr telefonow) to gdy napisze smsa i wybiore kontakty to pokazuje mi cala liste z mailami fb i sim... nie wiem jak zrobic zeby byly tylko nr :) w instrukcji niestety nie ma

---------- Post dołączono o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

w oknie smsow, gdy wejde w grupy a pozniej w 'nieprzypisane' to mam cala liste tylko NR, a jak wejde w kontakty to mam wszystko ;/

---------- Post dołączono o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

i jeszcze pytanko jedno :)

odnosnie wygaszania ekranu podczas telefonowania :)

mozna to jakos opoznic ? normalnie jak dzwonie to ok, ale jak chce wedke puscic to nie zdaze wylaczyc bo mi ekran sie zaciemni ;)

Edytowane przez odzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maju

Jezeli chodzi o ekran i "puszczanie sygnalow" to polecam ta opcje:

http://forum.android.com.pl/f302/zakonczenie-polaczenia-przyciskiem-home-75850/

Mozesz ewentualnie przykladac telefon do ucha trzymajac go prostopadle, wtedy ekran nie zgasnie, a ty bedziesz mial mozliwosc szybko sie rozlaczyc. Nie mniej jednak zakanczanie rozmowy POWERem to bardzo wygodna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    123123123123[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonny

Witam

Chciałbym odświeżyć ten temat, dotyczący dokładnie różnych kontaktów między "aplikacją" kontakty, a kontaktami w "aplikacji" wiadomości / sms. Czy istnieje możliwość by po wejściu w kontakty, będą wyświetlane tylko te z książki telefonicznej ? Gdyż obecnie, gdy wchodzę w kontakty, to mam wszystko wymieszane, a do tego nie które kontakty mam podwójne, albo potrójne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Face

wchodzisz w kontaktu, tapnij lewy klawisz>więcej>ustawienia wyświetlania> i wybierasz i zaznaczasz kontakty do wyświetlenia.

Poza tym jeśli kontakty masz podwójnie, potrójnie, to zawsze możesz je ze sobą połączyć, np numer tel. z pamięci SIM i dodać do niego mail z konta FB czy googla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonny

FaceBDG, dzięki za odpowiedz, ale tak jak piszesz to mam zrobione.

Moje kontakty w "aplikacji" kontakty wyglądają tak jak powinny. Problem polega na kontaktach wyświetlanych w "aplikacji" wiadomości / sms. Tam wyświetlają mi się podwójne kontakty (niektóre), a także ze wszystkich źródeł - Facebook, google, sim. Czy można jakoś wpłynąć na to wyświetlanie ? Przycisk menu w tych kontaktach niestety nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FaceBDG, dzięki za odpowiedz, ale tak jak piszesz to mam zrobione.

Moje kontakty w "aplikacji" kontakty wyglądają tak jak powinny. Problem polega na kontaktach wyświetlanych w "aplikacji" wiadomości / sms. Tam wyświetlają mi się podwójne kontakty (niektóre), a także ze wszystkich źródeł - Facebook, google, sim. Czy można jakoś wpłynąć na to wyświetlanie ? Przycisk menu w tych kontaktach niestety nic nie daje.

Podpinam się pod wątek , mam ten sam problem a właściwie bałagan z kontaktami :(

Jest możliwość by to "wyprostować" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonny

Udało mi się rozwiązać ten problem. Wszystko zaczyna się od tego, że jest kilka źródeł kontaktów (google, karta sim, karta pamięci). Jeśli chcesz by tak zostało, to musisz się zgodzić na tego rodzaju bałagan (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Jeśli natomiast możesz mieć wszystkie kontakty z jednego źródła, to to zasadniczo rozwiązuje sprawę. Ja to zrobiłem tak, że przeniosłem wszystkie kontakty na google. Tam jest scaliłem, jeśli się powtarzały. Natomiast wszystkie kontakty na karcie sim oraz w pamięci telefonu skasowałem. Teraz mam dokładnie te same kontakty w "aplikacji" kontakty oraz w "aplikacji" wiadomości / sms.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    z-paul

Widzę że problem dalej nie rozwiązany. Znalazł ktoś sposób żeby nie mieć zdublowanych kontaktów w wiadomościach? Oczywiście tak żeby nie trzeba było kasować numerów z karty sim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam temat. Może jednak ktoś znalazł na to sposób? Nie mogę się ogarnąć z tymi kontaktami, podobnie jak z długimi smsami samoczynnie zmieniającymi się w mmsy i nie działającym budzikiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi