Skocz do zawartości
Acid

Miui pl

Rekomendowane odpowiedzi

Acid
    Napisano (edytowane)

Tłumaczenie MIUI dla Nexus One

Uwaga: wgrywać tylko i wyłącznie na wersję MIUI 1.7.15 Nexus One.

Testowane na romie Nexus One z miuiandroid.com,

aczkolwiek powinno pasować na wszelkie inne romy MIUI.

Niniejsze tłumaczenie romu MIUI dla Nexus One jest paczką przeznaczoną dla Desire, ale ponieważ N1 i Desire to sprzętowo te same maszyny, więc nie ma sensu przygotowywać

osobnych paczek z tłumaczeniami.

Dlatego by mieć polskie MIUI w N1 należy zrobić co następuje:

1. Pobrać paczkę z linku poniżej.

2. Otworzyć zipa (nie rozpakowując) i usunąć plik /system/build.prop.

3. Wrzucić na SD i wgrać z recovery.

Link:

MIUI Acid 1.7.15 PL

PS. Tłumaczenie pasuje tylko do konkretnej wersji.

Edytowane przez Acid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rumil

Po pierwsze: swietna robota z tlumaczeniem! Angielski mi nie przeszkadza,ale to jednak fajne jak telefon odzywa sie w ojczystym jezyku ;)

A teraz pytanie bardziej techniczne: czy twoje paczki z tlumaczeniami musza zawierac plik build.prop? Bo to chyba jedyna rzecz, ktora jest specyficzna dla urzadzenia. Na 1.6.24 wzialem twojego zipa dla Desire, wywalilem tylko wlasnie build.prop z paczki, zflashowalem na moim N1 i wszystko wygladalo ze dziala ok. Wiec moze wystarczyloby robic jedna paczke?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid
    Po pierwsze: swietna robota z tlumaczeniem! Angielski mi nie przeszkadza,ale to jednak fajne jak telefon odzywa sie w ojczystym jezyku ;)

A teraz pytanie bardziej techniczne: czy twoje paczki z tlumaczeniami musza zawierac plik build.prop? Bo to chyba jedyna rzecz, ktora jest specyficzna dla urzadzenia. Na 1.6.24 wzialem twojego zipa dla Desire, wywalilem tylko wlasnie build.prop z paczki, zflashowalem na moim N1 i wszystko wygladalo ze dziala ok. Wiec moze wystarczyloby robic jedna paczke?

W zasadzie build.prop nie jest potrzebny. Tłumaczenie działa bo Desire i N1 to praktycznie te same maszyny. MIUI jest tu ten sam i nawet framework-res, toteż paczka z Desire ma prawo działac z N1.

Zrobiłem paczkę dla N1 bo zobaczyłem, że macie inne polecenie skryptowe do wgrywania w recovery, więc pomyślałem że trzeba tak by działało. Ale skoro mówisz, że nie.. to by znaczyło, że komenda z Desire działa z N1 (w sensie obie działają na N1).

Hm... pomyślę jeszcze nad tym i jeśli będzie tak jak mówisz i nie będzie problemu to zostawimy ten temat tutaj, bo nie chce mi się robić osobnych paczek skoro jedna by wystarczyła.

Prawdopodobnie mógłbym tylko wrzucać tu build.prop z właściwego miui dla N1 i po prostu użytkownicy N1 zamieniali by ten plik z tym z paczki do Desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rumil

Możliwe, że znalazłem błąd w tłumaczniu. Nie wiedzieć czemu, nagle, gdy dostawałem sms telefon się restartował z błędem:

D/MIUI_Mms(  248): New SMS Message Received
    W/dalvikvm(  160): threadid=10: thread exiting with uncaught exception (group=0x4017a568)
    E/AndroidRuntime(  160): *** FATAL EXCEPTION IN SYSTEM PROCESS: ActivityManager
    E/AndroidRuntime(  160): java.util.MissingFormatArgumentException: Format specifier: 3$s
    E/AndroidRuntime(  160): 	at java.util.Formatter.getArgument(Formatter.java:1131)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at java.util.Formatter.doFormat(Formatter.java:1096)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at java.util.Formatter.format(Formatter.java:1062)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at java.util.Formatter.format(Formatter.java:1031)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at java.lang.String.format(String.java:2177)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at android.content.res.Resources.getString(Resources.java:286)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at com.android.server.am.PackageGuardian$PackageBehaviorWitness.<init>(PackageGuardian.java:895)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at com.android.server.am.PackageGuardian.seekWitness(PackageGuardian.java:1483)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at com.android.server.am.ActivityManagerService$3.handleMessage(ActivityManagerService.java:1035)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:99)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at android.os.Looper.loop(Looper.java:130)
    E/AndroidRuntime(  160): 	at com.android.server.am.ActivityManagerService$AThread.run(ActivityManagerService.java:1523)

\

Ciekawe jest to, że jestem święcie przekonany, że wcześniej dzisiaj bez problemu otrzymałem jakiegoś smsa i było ok. Szybkie wyszukiwanie na necie doprowadziło mnie do informacji, że problem może leżeć w strings.xml. Wgrałem framework-res.apk z orginalnego rom (używam wersji QND 1.7.5: [ROM] QND MIUI (Multi-Language, A2SD and XPART) 1.7.5 2011/07/06 XPART! - xda-developers) i problem znikł :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Tak, z błędu wynika, że w jakimś stringu nie ma zmiennej 3$s. Tylko trudno mi to będzie znaleźć bo w framework-res zmiennych 3$s jest dużo :)

A w jakim konkretnie momencie był ten błąd? Tzn. ekran wygaszony/zapalony, domyślna aplikacja sms/inna? SMS/MMS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rumil

Testowałem akurat na ekranie zapalonym. Nie jestem w stanie powiedzieć na 100% czy na wygaszonym też problem występował. Biorąc pod uwagę, że wydaje mi się, że odebrałem dzisiaj jakąś reklamę z Plusa (która od razu wywaliłem) może rzeczywiście problem nie występuje na zgaszonym ekranie.

Aplikacja Sms stockowa MIUI. Próbowałem odebrać SMS nie MMS. Próbowałem wyłączyć*w opcjach powiadomienia w ogóle (myślałem, że to może coś nie tak z podglądem, więc w ogóle wyłączyłem powiadomienia), ale to też nie było to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

A może w tym smsie był link do strony www?

Trudno mi będzie znaleźć to bo framework-res ma ok 1300 linii i porównywać oryginał z tłumaczeniem to jak szukać igły w stogu siana :) Możesz wgrać ponownie paczkę i zdobyć więcej informacji o tym błędzie hehe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rumil

Nie było linku www. To były smsy z kodem do potwierdzenia przelewu :)

Posiedziałem chwile i okazało się, że problem jest w

package_behavior_confirmation

- w angielskim teraz są tylko 2 stringi formatujące :)

Ponadto znalazłem jeszcze te elementy, które są w values/strings.xml a w polskim tłumaczeniu już nie

volume_ringtone_mute
    volume_notification_mute
    partys_day

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid
    Nie było linku www. To były smsy z kodem do potwierdzenia przelewu :)

Posiedziałem chwile i okazało się, że problem jest w

package_behavior_confirmation

- w angielskim teraz są tylko 2 stringi formatujące :)

Ponadto znalazłem jeszcze te elementy, które są w values/strings.xml a w polskim tłumaczeniu już nie

volume_ringtone_mute
    volume_notification_mute
    partys_day

Hm w package_behavior_confirmation też mam dwie zmienne jak w ang.

Ponadto u mnie jest:

<string name="volume_ringtone_mute">Wycisz dzwonek</string>

<string name="volume_notification_mute">Wycisz powiadomienie</string>

<string name="partys_day"> </string> - to jest specjalnie puste bo inaczej pokazuje jakieś chińskie święto w kalendarzu.

Zainstaluj nowe tłumaczenie z Desire tak jak pisałeś wcześniej. Może się poprawi.

Czyli mając wersję 1.7.8 MIUI wgraj tłumaczenie z mojego postu w dziale Desire. Tylko wywal build.prop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rumil
    Hm w package_behavior_confirmation też mam dwie zmienne jak w ang.

Ponadto u mnie jest:

<string name="volume_ringtone_mute">Wycisz dzwonek</string>

<string name="volume_notification_mute">Wycisz powiadomienie</string>

<string name="partys_day"> </string> - to jest specjalnie puste bo inaczej pokazuje jakieś chińskie święto w kalendarzu.

Zainstaluj nowe tłumaczenie z Desire tak jak pisałeś wcześniej. Może się poprawi.

Czyli mając wersję 1.7.8 MIUI wgraj tłumaczenie z mojego postu w dziale Desire. Tylko wywal build.prop.

Ach, żeby była jasność, wszystko co pisałem wcześniej odnosi sie do paczki, z pierwszego postu, która stworzyłeś dla N1 (MIUI_Acid_1.7.1_N1-PL-Test-1.zip). Być może w wersji dla Desire te błędy nie występują (a poza nadmiarowym build.prop żadnych problemów z wersją dla Desire na swoim N1 nie miałem).

Jak się pojawi QND MIUI 1.7.8 to na na pewno zainstaluje twoje tłumaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi