Skocz do zawartości
BLuMik

Problem z 3G (połączeniem danych) po odłączeniu od WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

BLuMik
    Napisano (edytowane)

Witam,

męczę się z tym problemem od pewnego czasu.. może źle szukam na forach - nie wiem.

A mianowicie, często po odłączeniu od WiFi (ręcznie lub po prostu wyjście poza zasięg) nie działa połączenie danych mimo, że jest włączone. Jedyna rada na to albo włączenie i wyłączenie trybu samolotowego, albo restart telefonu.

Ostatnio dodałem sobie profil w Taskerze, który co jakiś czas gdy nie jestem podłączony do WiFI pinguje zadany IPk, jeśli nie odpowiada to włącza i wyłącza tryb samolotowy.. troszkę mnie już to irytuje :/

Edit:

Mój telefon to myPhone Next

Edytowane przez BLuMik
    model telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BLuMik

Nikt nic nie kojarzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek1

Też tak mam u siebie, może to już taka przypadłość tych modeli, tylko ja u siebie wyłączam i włączam sieć komórkową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BLuMik

Wsparcie techniczne doradziło mi żebym zainstalował update dostępny na ich stronie, właśnie to zrobiłem..drugi raz.. za pierwszym razem telefon nie widział widgetów.. - teraz udało się poprawnie zainstalować. Jutro będę testował problem z tematu.

[Dodano: 13 marzec 2015 - 10:37]

Niestety - update nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Z tego co widzę sytuacja powtarza się na różnych ROM'ach. Czy ktoś już znalazł rozwiązanie? Jakaś apka, patch czy coś? :blink2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BLuMik

Generalnie mi się nie udało rozwiązać problemu, a serwis myPhone napisał, że mam przysłać telefon na gwarancji - co mi się nie widzi :/

Finalnie ustawiłem sobie w Taskerze profil, który w momencie rozłączenia z WiFi odczekuje minutę sprawdza czy jest połączenie z internetem, jeśli nie to włącza tryb samolotowy, a po kolejnej minucie go wyłącza - sprawdza się w 100%. Dodatkowo dodałem, żeby nie robił tego gdy: rozmawiam przez telefon, stan baterii jest niższy niż 20% oraz jak jest noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie występuje problem z połączeniem z 3G zawsze rano jeśli dnia poprzedniego korzystałem z WiFi. W ciągu dnia przełącza się bez problemu.

Znalazłem programik który umożliwia ręczne wyłącznie i włączenie danego slotu sim, albo tez ustawienie tej operacji automatycznie (np o 5 rano).

Jak dla mnie apka w sam raz. Manewr z trybem samolotowym wymaga podania pinu za każdym razem, więc trochę upierdliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi