Skocz do zawartości
ero123

LG G3 - LTE Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

digimen

@mSTi operatorzy komórkowi w ramach QoS (Quality of Service) w zależności od typu usługi / uzytkownika nadają różne wartości dla kilku parametrów. Są to między innymi: priorytet obsługi ruchu, klasa opóźnień, klasa pierwszeństwa. Tak więc może się zdarzyć, że dwóch użytkowników tej samej sieci korzystających z tych samych urządzeń w tej samej lokalizacji w zależności od posiadanej usługi będą uzyskiwać inne parametry łącza internetowego.

Proponuję złożyć reklamację do Play, w której napiszesz, że dwie różne ich karty sim w tej samej lokalizacji, korzystające w tym samym czasie z tego samego BTS-a i w tej samej technologii (3G lub LTE) mają diametralnie różne szybkości. Z dużym prawdopodobieństwem od razu zdejmą Ci kaganiec lub zrobią reset ustawień QoS. Działania te mogą poprzedzić pomiarami ruchu na Twoim koncie. Tak czy siak reklamacja w wyżej podanym stylu jest dość skuteczna. Sam to przerabiałem i pomagało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mSTi

@digimen Złożę reklamację bo to nie możliwe, żeby był tak ograniczony transfer. Dziwie się tylko jak ludzie pokazują bez przerwy screeny z speedtestów z LTE na różnych telefonach i osiągają po 50, 80, 100Mbps. Jak to możliwe ? Jakie w ogóle są średnie prędkości np. w dobrych lokalizacjach BTS'a ? mam do BTS Play LTE 2100,1800 ok 0,5km. Czyli praktycznie pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    digimen

@mSTi Na moim osiedlu (Wrocław) Play czasem działa dobrze (oferta na kartę):

http://www.speedtest.net/my-result/a/1736435918

http://www.speedtest.net/my-result/a/2229275291

ale zdarzają się i takie przypadki:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1888365356

Najczęściej jest to jednak zakres 15-25 Mb/s w dowloadzie.

Natomiast w abonamencie Orange nam lepsze wyniki. Dochodzą do 90 Mb/s w downloadzie. Szybkość łącza poprzez sieć komórkową jest zależna od wielu czynników. Im więcej osób korzysta z neta, tym mniejsze prędkości są do osiągnięcia. Odległość też ma znaczenie, podobnie jak częstotliwość (pasmo) ze względu na jego pojemność. Jeżeli do tego dojdzie duży ruch "voice" na danej stacji, który ma najwyższy priorytet to w rezultacie szybkość internetu może być na żenująco niskim poziomie. Jako ciekawostkę dodam, że kilka razy na bardzo obciążonych BTS-ach odnotowałem brak możliwości skorzystania z darmowego internetu LTE w RBM (brak połączenia "data"), gdy w tym samym czasie karta abonamentowa normalnie się łączyła z internetem, choć transfery nawet po LTE były słabe.

Edytowane przez digimen
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mSTi

Nie było w ogóle tematu :) Do BTS Play'a mam 0,5 km a do BTS Orange 1 km. Kupiłem na próbę starter Orange i bez problemu po kilku testach 30/30, szału jeszcze nie ma ale test jest kilkusekundowy a szło od 25 w górę i nie wiadomo do ilu by doszło bo test się kończył, tak samo było z uploadem. Temat uważam za zamknięty :D Przed chwilą ponownie włożyłem Play, całe 3/1 :D żenua

Edit : Dostałem odpowiedź na zgłoszenie od Play. Oferta Play na Kartę posiada ograniczenie do 7.2 Mb/s (DL); 1 Mb/s (UL) i faktycznie to samo jest napisane w regulaminie, który pobrałem ze strony Play'a. Mea Culpa :)

Edytowane przez mSTi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrisPL

Jestem załamany. Co zrobić z fantem gdy mój LG G3 działa do HSPA+, a LTE nie ma w ogóle zasięgu(brak dostępnej sieci/numery alarmowe)? Sprawdziłem dzisiaj z kolegą, który ma Xperię z obsługą LTE i na jego telefonie moja karta wykrywa zasięg LTE. Posiadam z sieci Orange karta była wymieniana u operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Do serwisu slij. Od lte jest inny uklad na plycie i mozesz miec uszkodzony. Albo antena nie laczy bo jest inna niz od gsm

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z samym LTE(internet udostępniam do komputera przez hotspota, próbowałem też przez tethering), zasięg to 4-5 kreski, wczytywanie stron internetowych, filmików działa poprawnie i prędkości są zadowalające, natomiast granie w gry sprawa problem, nie dotyczy to wszystkich gier, ale np. wszystkich edycji Counter Strike, po wejściu na któryś serwer po mniej więcej minucie następuje utrata połączenia z serwerem, muszę po tym chwilę odczekać żeby na niego wejść, jeśli pinguję z cmd ten serwer to jest wszystko dobrze i nie ma żadnych utraconych pakietów. Karta SIM była sprawdzana na innym urządzeniu i z nią jest wszystko dobrze. Dodam, że na technologii 3G i 2G nie ma takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Zrob testy po podlaczeniu telefonu kabelkiem usb i tethering przez usb. Beda mniejsze opuzbienia i pingi tez.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(internet udostępniam do komputera przez hotspota, próbowałem też przez tethering),

Dodam, że pingi są super, w granicach 30-40 na polskich serwerach.

Edytowane przez CamerDisco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mSTi

Mam problem z internetem (dotyczy to również LTE) w G3 a mianowicie po włożeniu karty T-Mobile w Network Cell Info jest LTE -88dB. Niestety po włączeniu danych całkowity brak internetu. U góry na pasku nie ma strzałek (góra dół) z informacją o danych (czy to HSPA+ czy 3G/LTE) - dosłownie nic nie pokazuje. W momencie jak włożę inny starter (PLAY, Orange) dane działają i internet jest dostępny. O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi