Skocz do zawartości
splash89

KIES - Kwestie i problematyka.

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wielkie, działa. Powiedz mi jeszcze co opłaca się bardziej. Zrootować obecny system (andek 2.3.6 ace 2 ) i modyfikować po swojemu czy zrobić flash z nieco zmodyfikowanym systemem. Zaeży mi na usunięciu niektórych funkcji, z których nie korzytsam. Np audioteka, wszelkiego rodzaju wybieranie głosowe czy aplikacje domyślne. Chciałbym też trochę pobawic się ze zmianą wyglądu oraz instalowaniem wszystkich aplikacji :P co doradzisz ?

moj poprzedni smartfon to iphone, i przyznam że tam opcje związane z jb były trochę jasniejsze i łatwiejsze do zrozumienia ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Jeśli chcesz samodzielnie tworzyć nowy wygląd to nie będzie takie łatwe, jak mogło by się zdawać. Zrootuj obecny system - wtedy powywalasz wszystkie śmieciowe appki (tzw. blootware). Wracając do wyglądu, możesz zainstalować rożnego typu launchery (np. twój fon będzie wyglądał jak iphone), do tego nie potrzeba roota.

Wgrywając custom rom z pewnością system będzie działał płynniej, ale to Android ;) Jak nawrzucasz ze sto appek to i tak będzie mulił, a poza tym andek sam z siebie się zapycha i ja nie wyobrażam sobie korzystanie z mojego fona, jeśli przynajmniej raz na pół roku nie sczyściłbym telefonu do zera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bonat

Witam

Podepnę się trochę pod temat... Czy po prawidłowym zrootowaniu androida 2.3.6 można usuwać niepotrzebne aplikacje? Mam Ace'a GT-S5839i i znalazłem metodę rootowania na ten model przez kartę pamięci plik root.zip i spod trybu serwisowego uruchamiam install from card i się robi, jest napis, że zrootowało się i niby ok. To gdzie mogę sprawdzić, czy faktycznie mam roota? Bo jak próbuję przez zarządzanie aplikacjami usunąć te niepotrzebne, to nie mam takiej mozliwości, tylko te, które zainstalowałem sam. Mam teraz trzy ekrany aplikacji i połowy w ogóle nie wiem do czego są, więc chciałbym je powywalać jakos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

@bonat:

A po zrootowaniu masz aplikację Superuser albo SuperSU? To jest podstawa do działania zrootowanych aplikacji.

Do sprawdzenia możesz użyć którejś z aplikacji ze sklepu [link].

Co do kasowania aplikacji systemowych. Możesz do tego użyć pewnych menadżerów plików lub aplikacji. Z tego co wiem ES File Explorer umożliwia kasowanie aplikacji systemowych po uzyskaniu uprawnień roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bonat

Już się wszystko wyjaśniło... Mam oczywiście SuperSU, ale myślałem, że wtedy za pomocą systemowego managera aplikacji będę miał większe możliwości, a potem doczytałem o temacie i trafiłem już na tego ES Explorera. Dla innych nowicjuszy zatem może się przyda - po wgraniu roota do różnych ciekawych operacji potrzebne są różne aplikacje, które korzystają z uprawnień SU, samo zrootowanie niewiele zmienia w działaniu aplikacji standardowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

launchery jak dla mnie świetne, dla personalizacji. może ktoś podać link to instrukcji rootowania dla ace 2 and 2.3.6, jesli mozna to jakas prosta metoda bez licznika flashowań, nie mam też dostępu do linuksa a czytałem, że niektóre metody teo wymagają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalowałem Kiesa i podczas instalki pajace z elektrowni zrobili sobie awarię, no dobra włączyli prąd, ja wywaliłem folder samsung z kompa (nie było w dodaj/usuń opcji odinstalowania) i po restarcie puszczam ponownie instalację i wywala mi:

post-252599-14255727999234_thumb.jpg

Co robić? W dodaj/usuń nie było programu. Katalog z dysku C o nazwie samsung oczywiście wywaliłem, wlazłem w regedit, znalazłem folder o nazwie "Samsung" też poszedł do kosz, co można jeszcze zrobić?;/

Ps. System to Win 8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax

CCleaner'em posprzątać dysk i rejestr?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax

Pobierz Update Checker - bezpośredni download, zainstaluj go i uruchom. Checker przeskanuje system i sprawdzi czy istnieją nowsze wersje aplikacji, Frameworka, Java itp. Zainstaluj wersje full (nie beta!). Zamknij i ruchom ponownie system. Pobierz oraz zainstaluj na nowo Samsung Kies / klik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi