Skocz do zawartości
splash89

KIES - Kwestie i problematyka.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nadal lypton, zainstalowałem, przeskanowalem, restart, znowu skanownie, przed restartem wywaliłem starą instalkę KIESa, zassałem nową i problem się...powtarza;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Niedawno miałem problem z instalacją KIESa:

http://forum.android.com.pl/f30/kies-install-program-is-corrupted-326976/

Który po 2 dniach tłuczenia się z rejestrami rozwiązałem poprzez...format, nic innego nie pomagało więc trzeba było zastosować radykalne środki:rolleyes:

Więc na nowym komputerze pobrałem KIESa z oficjalnej strony szajsunga, zainstalowałem i okazało się, że trzeba go...zaktualizować:pokerface: Przystąpiłem do tego procesu i program uraczył mnie takim oto komunikatem:

post-252599-14255728081687_thumb.jpg

I tu mam pytanie do posiadaczy oto tego cudu od Samsunga, też nie możecie zaktualizować programu? Bo już nie wiem czy ja mam coś z kompem czy po prostu ten soft jest zwalony.

No i druga kwestia, czy jak nie zaktualizuję KIESa to mogę do niego śmiało podłączyć SGSa III i zaktualizować przez KIESa na nim rom? Bo niestety przez OTA szajsung informuje mnie, że muszę czekać "w kolejce" na aktualizację:fuckthisshit:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ewabem5

wczoraj robiłem formata - dzisiaj instal kies (miałem na dysku usb) - nie wiem jaką wersje, poszło bez problemów, teraz wszedłem z ciekawości, pobrałem język polski ale nie aktualizuje bo i po co

- a tak w ogóle to nigdy nie aktualizuje telefonu przez kies bo wcześniej uwalił mi sgs - podobno często to się zdarza ale o tym dowiedziałem się w serwisie gwarancyjnym, gdy oddałem uwalonego

ja zawsze pobieram nowy rom i instaluje ODIN-em - podobno to jest bezpieczniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzialem juz podobne tematy ale zaden nie rozwiazal mojego problemu... Otoz gdy chce sie polaczyc telefonem przez "kies via wifi" pojawia sie skucha. Gdy telefon juz zeskanuje obecne polaczenia, probuje sie polaczyc z moim komputerem. I niby jest wszystko ok, bo telefon mi pokazuje ze sie polaczyl z komputerem. Sam program "kies" na komputerze rowniez pokazuje urzadzenie czyli moj telefon tylko jest jedno ale. Niestety kiedy program ma mi juz pokazac dane telefonu (chodzi mi o 1 glowna karte odrazu po polaczeniu) to nagle sie cos zacina, i ekran ladowania zostaje na stale... Nie wiem co zrobic, bo w sumie nie powinno byc zadnego problemu. Komputer wyszukuje moj telefon i na odwrot, kies rowniez odnalazlo urzadzenie... wiec nie mam pojecia co moze byc przyczyna...

Pozdro, wilkuRTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zakupiłem sobie telefonik GT-I9505 i jestm kompletnym laikiem w tych sprawach, i jedyne co mi do szcześcia jest potrzebne to to abym mógł normalnie zgrywać pliki komputer- telefon lecz za żadne skarby ani program kies nie wykrywa mojego telefonu ani nawet sam laptop żeby przynajmniej wykrywał kartę pamięci jak masowe urządzenie przenośne... nic po prostu. Możliwę że temat był poruszany i szukałem rozwiązań i robiłem to co było napisane lecz nic nie pomogło. Wykonałem takie czynności jak:

1. Poprawna wersja Kies 3

2. Sprawdzony kabelek USB

3. Zainstalowane sterwniki samsunga do systemu( laptop wykrywa już urządzenie i sterowniki są)

4. Włączone debugowanie USB

Nic z tych działań nie pomogło. Możecie jakoś pomóc? Byłbym bardzo wdzięczny.

PS. Zpomniałem dodać że telefon jest zbrandowany przez orange i nie był rootowany ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używaj Kiesa i wyłącz debugowanie. Na wielu modelach podpięcie w trybie pamięci masowej wygląda tak:

1. Wejdź w ustawienia

2. Z kategorii Komunikacja wybierz Więcej ustawień

3. Ustawienia USB

4. Podłącz pamięć do komputera

5. Gdy wyskoczy ci wiadomość o podłączaniu z kablem, podepnij go.

6. Naciśnij Podłącz pamięć do komputera.

7. Pierwszym "dyskiem wymiennym" w Komputerze będzie pam. wewnętrzna, drugim karta pamięci.

8. Zrób co chcesz z plikami, potem naciśnij w telefonie Wyłącz pamięć masową USB i odepnij telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak myślałem też zrobić ponieważ podobnie robiłem w moim wcześniejszym telefonie tylko niestety nie ma tutaj w ustawieniach komunikacji nic o ustawieniach USB, podobnie w starszych modelach sgs i htc jezeli się podłączało telefon rozsuwało sie górny pasek i można było wybrać jako co podłączasz urządzenie ale również w bardzo powidziwianej s4 tego nie ma i dlatego jestem dalej w czarnej dziurze . Macie może jakieś inne rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaer

w tym pliku mam zrobiony backup notatek, ale niestety nie moge go otworzyć bez telefonu (w moim przypadku był to galaxy advance. jak się mogę dobrać do tego pliku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

File Extension .SSN Details

Oczywiście nie tego się można było spodziewać.

Stąd mam pytanie.

Sprawdzałeś czy jakikolwiek edytor tekstu rozpoznaje treści w tym pliku?

Można przypuszczać, że jest to coś na wzór pliku tekstowego lub XML. w obydwóch przypadkach powinien rozpoznać przynajmniej część znaków na tyle, że powinieneś odczytać całe zdania.

Jeżeli edytor tekstowy nie rozpozna nic czytelnego dla człowieka, to można przypuszczać że plik albo gromadzi skompresowany bezstratnie tekst lub można traktować jak format binarny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Backup notatnika jest w rozszerzeniu .snn . Próbowałem go otworzyć normalnym edytorem tekstu i nic ciekawego z tego nie wynikło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi