Skocz do zawartości
stuntman

Synchronizacja z kalendarzem Google

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Szukam już od 3 godzin odpowiedzi na pytanie, ani na forum ani w Googlach nie mogę znaleźć rozwiązania. Mianowicie:

Zachciało mi się uruchomić aplikację "Kalendarz" niby wszystko fajnie, ale jak chciałem dodać jakieś wydarzenie, pokazywało się okienko "Nie masz żadnych zsynchronizowanych kalendarzy" i wskazówka jak to zrobić, ale tu się pojawia problem. U mnie nie ma opcji dodania synchronizacji kalendarza (jak wchodzęw konto Google mam: synchronizacja Google+ Notifications, Synchronizacja Kontakty, Synchronizacja GMail i synchronizacja Picasa Web Album) w Ustawienia → Konta i synchronizacja... Próbowałem na wszelkie możliwe mi sposoby, jedyne do czego doszedłem to założenie sobie darmowego konta na GooSync i synchronizacja przez program Funambol podając ustawienia od GooSync (rzekoma, bo tak naprawdę nie synchronizuje z kalendarzem w internecie, chociaż już mogę tworzyć wydarzenia, więc jakiś plus). Ręce mi opadają, nie wiem co mam robić. Szukam na stronach Google, forach polskich i zagranicznych i nigdzie nie ma takiego problemu...

Główne pytanie jest takie, jak zsynchronizować kalendarz bez pomocy żadnych aplikacji firm trzecich? Da się w ogóle na Androidzie? Jak nie, to jak skonfigurować jakieś oprogramowanie, żeby synchronizowało mi z kalendarzem Google?

Takie dodatkowe info, może coś się przyda:

:arrow: Tel: Sony Ericsson Xperia Arc

:arrow: Wersja Androida 2.3.2

:arrow: Posiadam konto na @gmail.com, które bezproblemowo działa w innych aplikacjach takich jak Poczta czy Android Market

:arrow: Łączę się przez WiFi, transmisję danych mam wyłączoną w ustawieniach

Z góry dzięki za czas poświęcony na studiowanie mojego problemu, starałem się jak najdokładniej opisać problem. Jak coś jest nie jasne proszę o informację to napiszę.

Edytowane przez stuntman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź w Kalendarz i wciśnij przycisk opcji na telefonie, u mnie jest taka pozycja w menu jak "Kalendarze" gdzie ustawiasz jakie kalendarze mają być widoczne i synchronizowane. Może i u Ciebie tak to działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zrobiłem tak jak mówisz, Kalendarz → Przycisk opcji → Więcej → Kalendarze i tam mam tylko ten dodany przez program Funambol, który nie chce się synchronizować z kalendarzem Google na PC. Mam zaznaczone "Synchronizowany, widoczny".

Jakieś jeszcze pomysły ktoś ma?

Edytowane przez stuntman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi