Skocz do zawartości
KubieN

Telefon wyłącza się sam, znika bateria, bardzo dziwne.

Rekomendowane odpowiedzi

KubieN

Witam. Od jakiegoś czasu mój SGS2 sam się wyłącza. O dziwo zauważyłem, że nie dzieje się to podczas połączenia z internetem przez Wi-Fi, tylko z sieci [3g/2g wiadomo], ponadto nie wyłączy się jeśli podłączony jest pod ładowarkę. Sprawa jest o tyle dziwna, że potrafi się wyłączyć przy 90% baterii, włączę go i jest albo 30, albo 60, ewentualnie inna liczba albo od razu 1. Czasem włączy się z powrotem z tymi "30% - wstawcie tu ile chcecie" a potem od razu wyłącza się i umiera bo 1 procent i nic się nie da zrobić. Ponadto często towarzyszy temu zniknięcie zasięgu [bez powodu, nagle zasięg znika a telefon się wyłącza]. Co dziwne gdy podłączę go pod ładowarkę z tego rzekomego 1% potrafi nagle zrobić się 30, 55, 60, 80? Dowolnie, jednakże zawsze mniej niż w stanie w którym się pierwotnie wyłączył. Baterię mam nową, dwie dyszki nie żałowałem, ale sporo osób mówiło, że to jej wina, przywracałem ustawienia fabryczne i nadal to samo. Jakieś sugestie?

// I tłumaczcie jak własnej babci, bo zupełnie się na tym nie znam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleksandra

Bateria za dwie dyszki? Za tyle nie dostaniesz nowej baterii, spróbuj z jakąś inną. Nawet pożyczyć na 1 dzień sprawną od kogoś i zobaczyć czy nadal dzieje się to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KubieN

Inne baterie - to samo, nawet działająca oryginalna od sgs2 którą ma kumpel i nie ma tych problemów z nim. Więc kwestia tej baterii za 20 złotych odpada - z nią wszystko ok. Ponadto u kumpla telefon działał przez cały dzień bez problemów z moją baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Jak nie bateria i nie system to coś grubszego a:o

Proponowałbym jeszcze próbę wyczyszczenia telefonu przez np. TWPR i wgranie systemu od nowa odinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Micho78

Widzę, że to jakaś plaga ostatnio z tymi bateriami w S2. U siebie miałem to samo, okazało się, że bateria spuchła więc kupiłem nową. Działa ok do +- 50%, potem leci w kilka godz. do zera (tel nieużywany). Ostatnio zauważyłem, że jak ładuję na wyłączonym i go włączam w trakcie ładowania, to nie przyjmuje mi kodu pin. Jak tylko odepnę ładowarkę jest ok. Wszystko wskazuje na opisywany tu często problem z portem micro usb w telefonie. Pewnie przez niego są problemy z prądem w naszych S2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Poniżej zamieszczam opis mojego problemu:

Od jakiegoś czasu mam problem z poziomem baterii. W ciągu godziny czasem potrafi spaść nawet o 20%. Zdarzają się sytuacje, że telefon pokazuje np 50% baterii, restartuje się sam i pokazuje np 1-2% baterii. Podobnie jest jak podłącze ładowarke. Np. z 30% potrafi skoczyć na 50% poziomu baterii. Występuje jeszcze coś takiego, że raz telefon ładuje mi się np. 2h, a raz 4-5h (sprawdzałem na dwóch różnych ładowarkach). Myślałem, że padła bateria. Jednak po wymianie na nowa oryginalną - sytuacja się powtarza. Proszę o pomoc i jakiekolwiek sugestie.

Z góry dziękuję

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@mariunio

Na początek sformatuj baterie (wpisz w google play battery calibration). Dalsze instrukcje w aplikacji (wymaga roota).

Jak to nie pomoże , to użyj tego

Także wymaga roota.

Wysłane z Cyano-fonika 12 beta ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kalibracja baterii? Przecież to pic na wodę, a nawet jeśli to po pierwsze nie rozwiąże problemu (tzw. efekt placebo) a po drugie jak już chce to zrobić to wystarczy usunąć plik bodajże batterystats czy jakoś tak i wyjdzie na to samo - czemu? Bo te wszystkie programy robią zwykle to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Micho78

@@mariunio

Na początek sformatuj baterie (wpisz w google play battery calibration). Dalsze instrukcje w aplikacji (wymaga roota).

Jak to nie pomoże , to użyj tego

Także wymaga roota.

Wysłane z Cyano-fonika 12 beta ...

To nic nie daje, sam już to robiłem i zero efektów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wyłącza się podczas korzystania  z systemu. Różnie raz wyłączy sie przy starcie ,raz ( gdy podpięty do ładowarki ) to dopiero jak próbuję ustawić konto Google. Ogólnie to jest dziwne że jak wchodzę do tych opcji telefonu po starcie to wtedy przestaje szaleć działa choćby i dobę  ,do czasu gdy próbuję zainstalować rom w tedy znów wybieram om wszystko spoko ale wbija np10 % i wylacza sie
    . Gdy instaluję rom z poziomu odina to wszyskto jest ok , ale jak właczam to jest tak jak wyżej napisałem po prostu się wyłącza. Panowie i Panie pomocy  uprzedzam  jestem zielony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi