Skocz do zawartości
AndraKuf

Brak możliwości wysyłania MMS G3 PLAY Handcent

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zakładam nowy temat bo już wyczerpałem możliwości szukania na forum i po necie.

Sprawa wygląda tak: na G3 mam zainstalowany handcent w wersji 5.9.1 jest co prawda nowsza, ale ta mi odpowiada najbardziej, do tego karta z PLAY (nowa) i jest problem z mms a w zasadzie problemy są dwa:

1) nie mogę wysłać mms ani przez handcent ani przez apke stockową. Pobierałem apn z play, do tego szukałem na necie i na forum, żadne rozwiązania nie pomogły. Jedyne to udało mi się uzyskać to możliwość odbierania a i to jedynie przy włączonej transmisji danych. Na poprzednim telefonie (HTC) jak przychodziła wiadomość multimedialna sam sobie zapuszczał transfer a jak pobrał wiadomość to się rozłączał - czy jest opcja aby w G3 też tak było ?

2) nie dostaję powiadomienia o nowym mms dopiero jak przypadkiem wejdę w skrzynkę i widzę nową wiadomość to dopiero jak włączę dane (ręcznie) to razem z wiadomością dochodzi także i powiadomienie.

Mam więc prośbę do kogoś kto ma G3 w Play i pracuje na handcent o podesłanie działającej konfiguracji apn dla mms.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem, tylko używam Textry. Do tej pory również nie udało mi się ustalić przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mialem podobnie, tel jest z plusa a uzywam sieci PLAY, pobieranie konfiguracji z automatu nic nie dawało,musialem reczenie sobie dodac APN, wiec ustawienia moje mmsów:

nazwa: Play MMS

APN: mms

proxy, potr uzytkownik, haslo NIE USTAWIONO!!

MMSC: http://10.10.28.164/mms/wapenc

MMS Proxy: 10.10.25.5

Port MMS: 8080

MCC: 260

MNC: 06

uwierzytelnienie brak

Typ APN: mms

Protokoły na IPv4

sprawdz daj znac czy dziala

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzięki, piwko poleciało. W moim przypadku kluczowa była zamiana parametru apn w uwierzytelnieniu z "nie ustawiono" na "brak". Powiadomienia działają jak jest net włączony. Teraz jeszcze potrzebuje ustawienia żeby automatycznie zapuszczał transmisję jak przyjdzie mms i będzie bosko.

Działa wysyłanie jedynie jak jest zasieg LTE wszytsko poniżej tylko muli i nie chce się wysłać :(

Edytowane przez AndraKuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a masz oprócz MMSa ustawiona normalnie transmisje internetu? .. bo tego mi tez z automatu nie zaladowal.. i tez ustawialem internet recznie.. bo cos sie chrzaniło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Tak mam ustawiony net oddzielnie i transmisja danych działa normalnie.

Edytowane przez Szynku
    Nie cytujemy całego poprzedniego posta,piszmy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tak samo, mam telefon z brandem playa, ale włożoną mam kartę z t-mobile, żadna konfiguracja nie działa, a wpisanie ręcznie ustawień też nie skutkuje niczym dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tmobilem Ci nie pomogę, skocz do salonu może dadzą radę.

post by LG.Q3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W salonie nie wiedzą dlaczego nie działa, nawet na nowo androida instalowałem i nic, ciężka sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi