Skocz do zawartości
baca01

[Tutorial] Skojarzenie numerów tel. z książką adresową w Android 5.0.2

Rekomendowane odpowiedzi

baca01
    Napisano (edytowane)

Dlaczego po aktualizacji do 5.0.2 mój telefon wyświetla numer zamiast nazwy kontaktu?

Bug polega na braku skojarzenia z numerami w książce adresowej. Delikatnie mówiąc system jakoby stał się mniej inteligentny...

Problem dotyczy głównie sieci T-MobilePL oraz tych gdzie prezentacja numeru jest w formacie pełnym czyli z +48.

Zgłaszane były też przypadki innych (zagranicznych) sieci "stwarzające problemy" naszej książce adresowej.

Sieć komórkowa o której wspomniałem eksponuje cały numer wraz z prefixem międzynarodowym. Po aktualizacji do Androida 5.0.2 książka adresowa M7 dla poprawnej interpretacji numeru i skojarzenia z książką adresową, wymaga identycznych numerów. Przykładowo, jeśli dzwoni "Mirek" o numerze +48 123 123 123 to musimy mieć identyczny numer w książce (+48 123 123 123).

Ma to swoje zalety gdyż będąc poza granicami w teorii może zdarzyć się, że omyłkowo zadzwoni do nas gość z Italii o numerze +39 123 123 123. W przypadku weryfikacji ostatnich 9 cyfr nasz telefon zinterpretuje połączenie jako przychodzące od "Mirka" +48 123 123 123.

Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli masz gdzieś obok drugi numer telefonu, możesz szybko sprawdzić i skorygować w książce adresowej.

- w HTC One usuń z książki numer z którego będziesz testowo dzwonić

- zadzwoń z drugiego numeru na HTC One

- wyświetli się numer, najprawdopdodobniej +48 123 123 123 i w takim dokładnie formacie zapisz do książki adresowej

- jeśli wyświetli się 0 123 123 123, 0048 123 123 123 lub 123 123 123 to wpisz (dodaj do książki) właśnie taki numer a potem zadzwoń jeszcze raz i sprawdź czy HTC poprawnie rozpozna (skojarzy) rozmowę przychodzącą z drugiego numeru.

W normalnej książce adresowej (czyt. w zdecydowanej większości telefonów) system rozpoznaje numer po 9 ostatnich cyfrach i nie ważne czy wyświetlił się np. +48 111 222 333, 0 111 222 333, 0048 111 222 333 czy inaczej. W Plusie i Orange numer prezentuje się w formacie 9-cyfrowym, więc nie trzeba uzupełniać całości. Jednakże dodanie +48 na pewno nie zaszkodzi a z pewnością pomoże jeśli znajdziecie się poza granicami kraju - wtedy prezentacja numerów przychodzących krajowych będzie kompletna (tzn z prefixem +48).

Edytowane przez baca01
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U siebie problem rozwiązałem tak:

Edytując kontakt można do niego podać wiele numerów np.komórka,stacjonarny,prywatny itp.

Wystarczy podpiąć pod kontakt dwa te same numery,jeden z +48 i jeden bez, a telefon bez problemu bedzie rozpoznawał zarówno przychodzące połączenia jak i smsy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cubici

Czy istnieje jakaś aplikacja na dodanie prefixa bo przy 500 kontaktach to trochę kłopotliwe.

No i za każdym razem dopisując nowy kontakt będę musiał ręcznie zapisywać dwa kontakty ( z i bez prefiixa)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie wiem czy jest to potrzebne.

Ktoś obcy dzwoniący przez pomyłkę do Polski, z identycznym numerem?

500 nr w książce, 194 kraje - (194*500):ilość czynnych telefonów. No i jeszcze jeden z posiadaczy musi przypadkowo wybrać mój numer

Ale można - contacts optimizer pro.

[Dodano: 20.08.2015 - 08:01]

Ps,

Darmowa wersja b.sprawnie usuwa duplikaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cubici

dzięki dzidexx ale niestety u mnie ta aplikacja nie trybi.

wyskakuje komunikat: "loading of accounts failed application will now be terminated" mimo iż nie miałem żadnego zapytania o płatność.

sprawdziłem i nie potrzebuję dwóch rodzajów kontaktów. wystarczy, że wszystkie będą miały prafix +48, wtedy będą odczytywane w połączeniach i sms'ach.

także nadal potrzebuję pomocy w znalazieniu aplikacja, która nada wszystkim kontaktom prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jest do znalezienia wersja 4.7

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cubici

taaa, taką właśnie wersję zainstalowałem.

...po kilku kombinacjach z innymi podobnymi aplikacjami i z innymi ustawieniami oświeciło mnie :DDD

okazało się, że dostęp aplikacji do kontaktów ogranicza program SafeCenter. Blokował zwyczajnie akcje.

Ostatecznie prostą aplikacją Number Fixer i w banalnie prosty sposób dopisałem prefix do wszystkich nr'ów. Wystarczyło wyłączyć blokadę

Dzięki dzidexx, piwo stawiam!.

Edytowane przez cubici

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Zadziałała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cubici

Tak, zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze, czyli żeby i w SMS i podczas połączenia mieć poprawnie wyświetlany kontakt, to muszę podać dla każdego kontaktu dwa numery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi