Skocz do zawartości
Elderbary

TUTORIAL Meizu MX4 jak zmienić wersję oprogramowania z I na A.

Rekomendowane odpowiedzi

Elderbary
    Napisano (edytowane)

Zacznę od pytania dlaczego warto zmienić wersję romu. Soft I jest międzynarodowym softem, który nie jest zbyt często aktualizowany, soft A jest tak zwany uniwersalny co tydzień we wtorek jest nowa aktualizacja zazwyczaj 3 w miesiącu są testowymi a jedna stabilna.

Co potrzebujemy do zmiany wersji

- Flyme OS 4.0.4.2I/4.0.4I
    - wybraną♥ wersję Flyme OS

Download

http://bit.ly/1GZ4kGF
    Instrukcja

1. Ściągamy ROM w wersji 4.0.4I/4.0.4.2I z linku powyżej.
    2. Wgrywamy go na telefon
    3. W telefonie wchodzimy w aplikacje o nazwie Dokument
    4. Wybieramy nasz plik
    5. Zaznaczamy opcje z wipe/clear data
    6. Akceptujemy
    7. Telefon się wyłączy wgra system oraz ponownie włączy.
    8. Mamy zainstalowany ROM 4.0.4.2I/4.0.4I, teraz ściągamy wybrany przez nas system w wersji A i robimy wszystko jak wcześniej tymże instalujemy inny rom.

Jak zainstalować Google Play po zainstalowaniu softu A

Gdy mamy już zainstalowaną azjatycką wersję oprogramowania musimy wejść AppCenter, zobaczymy komunikat z informacją że sklep jest w języku Chińskim lecz dajemy kontynuuj. Następnie wyszukujemy aplikacji o nazwie Google Installer, gdy ją znajdziemy naciskamy instaluj. Kolejnym kropkiem jest wejście w ściągniętą aplikację i naciśnięcie Start the installation, po krótkiej chwili instalacji powinna się zakończyć i będziemy mieli dostępny Google Play wraz z Ustawieniami Google.

Dlaczego od razu nie mogę zainstalować romu w wersji A, na inny po za 4.0.4.2I /4.0.4I? Gdy będziemy chcieli wykonać taką operację telefon się wyłączy lecz nie zmieni systemu.

Ani ja ani forum nie odpowiadamy za ewentualne szkody. Robisz wszystko na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez Elderbary
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 2 pytania:

czy zmiana z A na I odbywa się tak samo ?

czy za każdym razem wymagany jest wipe ? chodzi mi o rzeczywistość bo każdy producent zawsze pisze w czyszczeniu przy instalacji romu ale często zostawienie danych nie daje efektów ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elderbary

W tym wypadku wymagane jest wipe, ten telefon może się samoistnie wyłączać itd więc proponuję jednak robić wipe. Zmiana z A na I, jeżeli masz telefon w wersji międzynarodowej możesz przejść z najnowszego A na inne I bez zmiany na 4.0.4 natomiast gdy będziesz chciał ponownie wrócić na A musisz postępować z procedura w poradniku. Natomiast jeśli masz chińska wersje telefonu nie możesz zmienić A na I :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli z wersji 4.0.4.2I nie zadziała? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elderbary

Czemu? Ty już możesz zmienić na wersję A bo masz zainstalowane 4.0.4.2I. Chodziło mi oto że gdy kupimy telefon i będziemy mieli wersję romu na końcu z A/U/Y oznacza to że nie możemy wgrać wersji I i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wg Ciebie jest sens zmieniać ROM na A? Poza większą częstotliwością aktualizacji jakieś różnice? 

I jeszcze jedno czy zmiana romu zachowuje gwarancję czy przed wysłaniem trzeba zmieniać na pierwotny? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i jesli ktos juz zmienial niech opisze zmiany na lepsze badz gorsze:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zmieniłem, ze zmian znaczących wg mnie:

dodano wirtualny przycisk którego zachowanie można konfigurować(nacisnij to back, lewo to nast aplikacja itp.) - bardzo fajna rzecz.

ikony w folderach dobrze się wyświetlają - w wersji 4.1.7 po pierwszym kliknięciu na folder nie pojawiał się on na rodku ekranu tylko byl przyciagniety do prawego dolnego rogu.

nagrywanie 4k działa płynnie, poprzednio mialem przeskoki klatek.

niestety nadal nie część sporo widgetów np. k-9 mail czy jakikolwiek inny klient mail. zawartość skrzynki się nie wyświetla można tylko mieć wigdet mówiący o nowych mailach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gigi_77

Ja zaszalałem i kupiłem kolejne meizu mx4 tym razem 32 Gb. Od razu zmieniłem wersję na A. Jest dużo lepsza niż l, nie ma drobnych błędów w sofcie. Na wersji międzynarodowej miałem kłopoty z nova, dziwnie się zachowywał. Po zmianie na A duża poprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki obecnie macie nr softu? 4.2.2.1A?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi