Skocz do zawartości
zumbik

Transformer i zasilanie

Rekomendowane odpowiedzi

zumbik

Jak wiadomo chyba wszystkim, Transformer nie ładuje się po podłączeniu do kompa. Jasna sprawa, ponieważ większość kompów posiada jeszcze złącze USB 0.5 Amp. a ASUS potrzebuje około 1.2 Amp. Posiadam jednak w kompie porty 1 Amp. i również nie mam możliwości doładowania tabletu. Kabel (USB -> TABLET) dostarczony w komplecie jest dla mnie za krótki, więc podłączyłem przedłużkę USB pomiędzy firmowy zasilacz a kabel USB ASUS'a z tabletem. Efekt = ZERO ładowania. Nie działają też inne ładowarki stacjonarne i samochodowe. Okazuje się, że zastosowano złącza USB 3.0, gdzie piny zasilania są przestawione. Chodzi chyba o dodatkową masę.

Nie mam pewności jak jest ustawiona polaryzacja i na których pinach są napięcia. Dodatkowej ładowarki 220V i samochodowej chyba jeszcze nie można dokupić...

Może ktoś wie jak przerobić inną ładowarkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakbyś kupił przedłużkę usb 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ja też walczę z tym za krótkim kablem i ładowarką samochodową :/

Najmocniejsza samochodowa jaką znalazłem ma 1 amp i nic :/ Może to faktycznie kwestia wtyku. Ma ktoś może schemat, jak przerobić wejście, żeby działało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czimu

Podpowiem, konwerter 12v na 220v, podlaczasz pod zapalniczkę i nigdy już nie będziesz miał problemów z ladowarkami samochodowymi. Fakt, za jakiś sensowny model trzeba zapłacić okolo 150zł ale możliwości są ogromne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podpowiem, konwerter 12v na 220v, podlaczasz pod zapalniczkę i nigdy już nie będziesz miał problemów z ladowarkami samochodowymi. Fakt, za jakiś sensowny model trzeba zapłacić okolo 150zł ale możliwości są ogromne

Tak samo jak i rozmiary... Przetwornice posiadam i używam, ale jest po prostu za duża :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mówiąc już o tym, że w przypadku przepuszczania prądu przez przetwornice występują ogromne straty energii, więc zużycie benzyny może wzrosnąć o ładnych parę %...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zumbik

Przetwornica z 220V nieeeee... kolejny klamot w aucie....

Poszukam przedłużacza USB3. Jeśli zadziała,to da się też przerobić do ładowarki z USB2.0. 2 Amperową do auta dostałem za 22 zł.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi