Skocz do zawartości
pawel.krk

HTC G2 - root (GoldCard i co dalej?)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem przez pierwsze kroki instrukcji na wiki łącznie z tworzeniem GoldCard i stanąłem przy ponizszym kroku:

"Zmiana ROMu i pierwsze uruchomienie.

1. Pobierz oryginalny ROM Htc hero i przejdz przez proces aktualizacji."

Ok, pobieram ten plik lecz co mam z nim dalej zrobić? Jak go wgrac?

Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tycobb

hmm...cóż to nie boli ;) wystarczy podpiąć telefoni pod kompa a resztę instrukcji dostaniesz jak odpalisz update HTC ;)

ps. z tego co pamiętam trzeba wyłączyć wygaszacz itp. w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowałem się na zrobienie tego za pomocą tutorialu: "Root dla HTC Hero - Alternatywna metoda"

I nie mogę przebrnąć przez sam początek;/...

"...Wgrywamy sobie najnowsze recovery od Amon Ra, następującym sposobem:

- pobieramy aplikację recovery flasher najnowsza wersja: http://zenthought.org/content/project/flashrec - instalujemy ją w telefonie

- pobieramy stąd nowe recovery: AmonRa Recovery 1.5.3 i kopiujemy je na kartę pamięci (nie wrzucamy do żadnego folderu)

- po odpaleniu aplikacji wybieramy backup recovery, następnie wpisujemy (słowo w słowo oraz małe i duże litery też) to co teraz napiszę: /sdcard/recovery-RA-HERO-v1.2.3.img (czyli dokładnie tak jak nazwa pliku, który pobraliśmy) i klikamy flash recovery"

Instaluję tą aplikacje FlashRecovery w telefonie, wchodzę w nią i przy naciśnięciu na przycisk: Backup Recovery Image wyświetla mi się:" Backup FAILED: Could not run command". Więc pomyślałem ,że najwyżej wgram recovery bez backup'a... Wpisuję ładnie w okienku programu /sdcard/recovery-RA-HERO-v1.2.3.img lecz i tak nic nie mogę zrobić...

Co robię źle?? Może to być sprawka źle zrobionej GoldCard?

EDIT:

Spróbowałem również wgrać recovery za pomocą konsoli czyli tym sposobem: http://forum.android.com.pl/showpost.php?p=23887&postcount=34

Niestety konsola wywala mi:" error opening /sdcard/recovery-RA-hero-v1.5.3.img: Permission denied"

Już zupełnie nie wiem o co chodzi:(

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

Czy mój przypadek jest na tyle beznadziejny ,że nikt nie jest w stanie mi pomóc?:(

Edytowane przez pawel.krk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

jesli wgrales update ze strony htc to metody 'terminalowe' nie dzialaja.

jedyna opcja to sciagnac na tel app ktora sflashuje recovery za Ciebie. nie pamietam jak ona sie nazywa, ale gdzies w tym poradniku jest to opisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz od początku... Mam Htc g2 czyli hero z oprogramowaniem brandowanym przez erę. Chcę zrootowac swój telefon. Do tej pory zrobiłem jedynie GoldCard. Stanąłem na wgrywaniu recovery. Nie mogę tego zrobić poprzez recoveryFlasher'a czyli z poziomu telefonu ani poprzez konsole (opisane przeze mnie wyżej). I dlatego się zastanawiam czy GoldCard mi się udał? Może przez niego mam takie problemy z recovery? Da się jakoś sprawdzić poprawność utworzonej GoldCard?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

hmm nie musialem dla siebie tworzyc goldcard, wiec nie wiem za bardzo co pisze :) ale skoro masz blad access denied, to moze sprobuj ja zrobic jeszcze raz...

moze inna metoda zadziala?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=572683

poza tym widze ze karta powinna (musi?) byc odpowiednio sformatowana. do tego zalecany rozmiar to 128mb - 2gb

Edytowane przez blotto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Majac oryginalny rom g2 nie wgrasz w zaden sposob innego recovery. Probowalem.

Musisz sciagnac sobie to

ftp://xda:[email protected]/Hero/Official-ROMs/RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe

i wgrac, normalnie przy wlaczonym telefonie podpinasz kabel i postepujesz zgodnie z intrukcjami na ekranie.

pozniej gdy bedziesz mial juz to wgrane, programem flashrec wgywasz nowe recovery.

I zaczynasz zabawe. Polecam softy Modaco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tweeze
    Majac oryginalny rom g2 nie wgrasz w zaden sposob innego recovery. Probowalem.

Musisz sciagnac sobie to

ftp://xda:[email protected]/Hero/Official-ROMs/RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe

i wgrac, normalnie przy wlaczonym telefonie podpinasz kabel i postepujesz zgodnie z intrukcjami na ekranie.

pozniej gdy bedziesz mial juz to wgrane, programem flashrec wgywasz nowe recovery.

I zaczynasz zabawe. Polecam softy Modaco.

Dla jasności:

Najpierw odpalam ten program w kompie i robie to co mi każe a potem postępuje zgodnie z procedurami wymienionymi w tym temacie:

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=3052

czy tak??

EDIT:

W moim Hero z Ery to nie działa:

BŁĄD [131]: BŁĄD IDENTYFIKATORA KLIENTA

Jeden z tych komunikatów o błędzie jest wyświetlany w przypadku korzystania z nieprawidłowego programu RUU do przeprowadzenia aktualizacji. Program RUU sprawdza, czy identyfikator modelu i identyfikator języka są zgodne z telefonem Android. Upewnij się, że do aktualizacji jest wykorzystywany prawidłowy program RUU.

Na ftp xda-developers są inne wersję ale nie wiem którą ściągnąć.

Edytowane przez tweeze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wyświetla Ci błąd identyfikacji to pewnie nie masz zrobionego GoldCard. Zrób w tej kolejności:

1. GoldCard

2. Aktualizacja RUU tym programem do którego masz link 2 posty wyżej,

3. I wtedy recovery, radio, ROM.

Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to pisz.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tweeze

A czy goldcard musze robic koniecznie na innej karcie czy mogę wykorzystać kartę z telefonu (zgrywając sobie wcześniej wszystkie dane)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi