Skocz do zawartości
pawel.krk

HTC G2 - root (GoldCard i co dalej?)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem na tej która dostałem razem z telefonem i poszło:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tweeze

No dobra. Goldcard się zrobiło i zacząłem proces rootowania telefonu metodą majczu. Doszedłem do tego punktu:

- pobieramy najnowsze Radio: 63.18.55.06IU_6.35.08.22, kopiujemy na kartę pamięci i postępujemy tak jak przy flashowaniu ROM-u. Wybieramy Update .zip/Choose .zip zatwierdzamy domkiem. Telefon po zapisaniu obrazu radia poprosi nas o restart (domek i klawisz wstecz) uruchomi się ponownie i wyświetli się nam obrazek informujący o wgrywaniu Radia. Gdy zniknie NALEŻY wcisnąć i trzymać domek. Wejdziemy ponownie w tryb Recovery. Na dole będzie się wyświetlała informacja jakby coś jeszcze się robiło (cleared cache) ignorujemy to i przechodzimy do następnego kroku. Radio można pobrać stąd: http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1427

i nie wiem jak to zrobić. Radio pobrałem, skopiowałem na kartę ale nigdzie w recovery nie ma opcji update.zip/choose.zip

Co robie nie tak??

EDIT :)

Już wiem niepotrzebnie rozpakowałem na karte pliki z radia - trzeba wrzucić jako zip.

Edytowane przez tweeze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo ta instrukcja się tyczy chyba starszego typu recovery. Ja wgrałem - RA-hero-v1.5.3.1 i wybrałem "Flash ZIP from sd card" zamiast Update .zip/Choose .zip i poszło;) Zrób tak samo.

P.S. przy wgrywaniu ROMu tej wybierz "Flash ZIP..."

P.S. Wgrywasz rom Majczu black?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tweeze

Tak właśnie zrobiłem. Wgrywam Majczu black 1.5 - właściwie już wgrałem. Teraz czekam aż się telefon uruchomi... Na razie trwa to już z 3-4 minuty. Czy to normalne?? (Widzę na wyświetlaczu napis Hero)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To normalne, za pierwszym razem po wgraniu nowego romu.

Napisz czy masz wszystkie programy po instalacji ROMU Majczu black. Te które Majczu dodał;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tweeze

No dobra wgrało się. Co prawda dziwnie, bo zawisł na logu HERO i dopiero po hard restarcie normalnie sie system uruchomił. Jak w tym ROMie od Majczu wgrać język polski - bo mam only ENGLISH :)

Co do aplikacji to chyba nie mam wszystkich. Wgrałem wersję Majczu Black 1.5_signed.zip co waży 87,3 MB. Mam jakiś program "Superuser Permissions" ale po uruchomieniu go tylko nagłówek widać i nic więcej... Jak sprawdzić czy wszystko się poprawie zrootowało ??:)

Edytowane przez tweeze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnij sobie MoreLocale z Marketu i będziesz miał polski język.

P.S. napisz w temacie o tym romie ,że po instalacji nie masz PL. Będzie to pomocne Majczu przy tworzeniu kolejnego romu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kad3t

Witam!

Zdecydowalem sie wreszcie zrootowac swojego Hero (ERA G2 Touch). Sposob z instantroot.apk nie zadzialal, wiec jedyna opcja okazalo sie downgradeowanie go przy uzyciu Goldcard. Wysmazylem wiec sobie taka karte wedle powszechnie dostepnych instrukcji, sciagnalem oficjalny ROM RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver.exe i zapuscilem instalacje po wczesniejszym upewnieniu sie, ze wszystkie sterowniki sa zainstalowane i za mam pelna komunikacje z telefonem poprzez adb z SDK. Instalacja ruszyla niczym burza, pozatwierdzalem wszystkie kroki, telefon zostal rozpoznany - wiec Goldcard dzialal - instalacja rozpoczela sie informacja, ze moze potrwac okolo 10 minut. Po okolo 3 telefon przelaczyl sie w cos ala Recovery Mode z bialym tlem, trzema rysunkami Androidow na dole i informacjami o wersji telefonu u gory ekranu oraz czerwonym napisem RUU USB. Wszystko byloby OK i bym spokojnie czekal na zakonczenie instalacji gdyby nie to, ze w tym momencie w komputerze wyskoczyl monit (wygaszacz mam WYLACZONY, a instalacja byla wlaczona "jako administrator"), ze instalator stracil polaczenie z telefonem, by sprawdzic kabel USB i ze instalacja zostanie zakonczona. Telefonu nie dalo sie wylaczyc zadna kombinacja przyciskow i twkil sobie smutno na tym czerwonym napisie dopoki nie wyciagnalem baterii. Po restarcie telefon wlacza sie normalnie ale oczywiscie nadal jest na oryginalnym sofcie. Zeby bylo smieszniej, nie ma w ogole juz recovery mode, bo chyba cos poszlo nie tak i jak wlaczam go przytrzymujac power i home pojawia sie tylko wykrzyknik w trojkacie i nie da sie nic zrobic tak samo, jak nic sie nie dalo zrobic, gdy sie przy upgradzie zatrzymal...

Nie wiem, czy jest jakis sposob na to zebym mogl miec custom ROM 2.1 (myslalem o Villain 6.0) w jakis w miare przystepny sposob i nie grozacy tym, ze moj telefon stanie sie niczym wiecej niz ladym przyciskiem do papieru? Dodam, ze sposob z flashrec (Recovery Flasher) rowniez nie dziala, gdyz gdy biore Backup Recovery Image wyskakuje mi monit "Backup FAILED: Could not run command" wiec nie chce ryzykowac z wgrywaniem obranego recovery imageu - czyli: recover-RA-hero-v1.6.2, bo slyszalem, ze ten jest do Hero najlepszy.

Moje dane to:

Firmware 1.5

Baseband 63.18.55.06IU_6.35.08.22

Kernel 2.6.27-430d1aea

Build 2.73.118.61 CL#79576 release-keys

Software 1.0.0.A6288

Dzieki z gory za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kad3t

Udalo mi sie wreszcie wszystko zrobic po wielu, WIELU przejsciach, ale jestem bogatszy o te wiedze!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi