Skocz do zawartości
barthicus

Android rakieta do 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuję porady w sprawie wyboru telefonu. 
    Od dłuższego czasu zbieram się do wymiany mojego poczciwego Galaxy S2, który pójdzie do żony i szukam czegoś nowego. 
    Swoją drogą moja s2 ciągle dobrze się trzyma, dbałem o nią i jedyne co trzeba było przez tyle zrobić to wymiana baterii i wgranie nowszego Cyanogena. Jednak za mały i chciałbym większego i szybszego. 

Poluję na coś nowego (pewnie z alledrogo) z androidem i mam na oku takiego rakiety:

LG G3
    Huawei Ascend Mate 7
    Xiaomi MI4
    Meizu MX4

Link do wszystkich modeli w jednym miejscu: http://www.phonearena.com/phones/size/Samsung-Galaxy-S5/phones/8202#/phones/size/Xiaomi-Mi-4,Huawei-Ascend-Mate7,Meizu-MX4,LG-G3/phones/8777,8790,8884,8347

Moje priorytety:

• wygląd i wykonanie
    • cena/jakość
    • responsywny szybki i stabilny system (tylko android) - Lollipop byłby super
    • jakość wyświetlacza i najlepiej FulHD - 6 cali absolutny max, chociaż wolałbym mniej (nie chcę aby zbyt duża rozdziałka rozjeżdżała apki i niepotrzebnie zmulała system)

Na slocie karty pamięci, aparacie, jakości dźwięku i LTE też mi zależy, ale powiedzmy, że nie aż tak bardzo.

Na początku od razu spodobał mi się LG G3, miał wszystko co chciałem, ale opinie/plotki o lagowaniu trochę mnie przeraziły, choć sam w sklepie mając telefon z ekspozycji w rekach tego nie doświadczyłem i bardzo mi się spodobał (wygląd, leżenie w dłoni). Nie wiem jak z nim jest po updejtach teraz.

Na chwilę obecną najbardziej jestem skłonny kupić Huawei Ascend Mate 7. Trochę wielkość mnie przeraża (noszenie tego w kieszeni), ale gdy przechodziłem z jakiegoś złoma (htc desire) na S2 też się bałem, a po tygodniu już nie chciałem innego.

Pomożecie? Może jakieś inne alternatywy, albo chociaż które z listy od razu usunąć i dlaczego?
    Z góry dzięki za pomoc. Teraz jest taki wybór w telefonach, że można oszaleć :)
    Pewnie ktoś spyta, czemu nie jakiś samsung - chcę teraz coś innego. Telefony Sony w ogóle mi się nie podobają.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

Skoro miałeś S2 tyle czasu siebie polecę zapolować na jakiś model z 3GB RAM ;) 9 marca firma OnePlus wchodzi do Polski, niedługo OnePlus One powinien pojawić się normalnie w sprzedaży. Cena jeszcze nie jest znana ale w 1600 powinieneś się zmieścić. Proponuję zaczekać ( :

Wymęczone na Xperii Z3 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz oneplus one, będziesz mega zadowolony. Ja się przesiadłem po 4 latach z s2 na nowy telefon. Na początku wybrałem xperie z3 compact, ale czegoś mi w niej brakowało, wiec wymieniłem na oneplusa i był to najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. Telefon jest po prostu mega szybki i ma najlepszy system jaki jest czyli cyanogenmod :D Ty już wiesz z czym to się je, wiec tym bardziej będziesz zadowolony. Jeśli jednak zdecydujesz się na g3, to tylko wersja 3gb ramu. Tam to lagowanie jest w znacznej mierze wyeliminowane.

Tak jak kolega wyżej napisał, poczekaj chwile w poniedziałek jest konferencja oneplusa w Warszawie, dowiemy się jak oficjalna dystrybucja będzie wyglądała w naszym kraju.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za porady. Ten OnePlus też mi chodził po głowie, ale jakoś LG G3 bardziej mi się podoba.

Widzę, że bebechy w tych telefonach (poza aparatami) są prawie takie same.

Chyba po prostu jeszcze raz je wszystkie przejrzę na chłodno i coś wybiorę, bo czego bym nie wziął będzie dobrze.

Taki Lg G3 wykonany materiałowo jak Xiaomi mi4 byłby idealny, ale cóż :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz praktycznie wszystkie flagowe telefony mają tą samą specyfikację :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy do czego będziesz używał smartfona.

Jeśli robienie zdjęć czy kręcenie fimu to raczej LG G3. Jeśli przeglądanie neta, nawigacja czy dzwonienie z rejonu o słabym zasięgu sieci to Mate7. Do gier najlepiej nadaje się MX4. Xiaomi ma bardzo dobry wyświetlacz i dotykowe ustawanie ostrości.

Nie przerażaj się 6' telefonem. Świat jest coraz bardziej medialny i producenci dostrzegli już dawno ten fakt i produkują coraz większe ekrany.

Najlepiej gdybyś obejrzał te modele w realu, to łatwiej byłoby Ci podjąć decyzję.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ukasus
    Napisano (edytowane)

Ja z S2 przesiadłem sie właśnie na G3. Po aktualizacji do 5.0 mikrolagi zniknęły. Bateria spokojnie starcza na 2 dni przy średniej intensywnosci (internet Lte, muzyka, aparat, raczej nie gram). Jakość muzyki, wyświetlacza, zdjęć i nagrań (stabilizacja) po prostu bajka.

Edytowane przez ukasus
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy do czego będziesz używał smartfona.

Jeśli robienie zdjęć czy kręcenie fimu to raczej LG G3. Jeśli przeglądanie neta, nawigacja czy dzwonienie z rejonu o słabym zasięgu sieci to Mate7. Do gier najlepiej nadaje się MX4. Xiaomi ma bardzo dobry wyświetlacz i dotykowe ustawanie ostrości.

Nie przerażaj się 6' telefonem. Świat jest coraz bardziej medialny i producenci dostrzegli już dawno ten fakt i produkują coraz większe ekrany.

Najlepiej gdybyś obejrzał te modele w realu, to łatwiej byłoby Ci podjąć decyzję.

Bardzo fajne wskazówki, dzięki bardzo :)

Będzie służył głównie do przegl. netu, jako nawigacja do auta (da się w ogóle mate'a złapać czymś do szyby? :), robienie zdjęć i sporadycznie TeamViewer. Wydajność w grach mnie raczej nie interesuje.

Naprawdę chętnie bym zobaczył te telefony na żywo, tylko jak to zrobić. Mate7, OnePlus czy Xiaomi ciężko znaleźć w jakimkolwiek sklepie stacjonarnym na wystawie a wypadałoby choć raz wziąć w rękę telefon za 2k przed zakupem ;p

Ciężki wybór cholera. Czarny G3 32gb najbardziej mnie korci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol
    Napisano (edytowane)

Ja mam G3. Z całego serca go polecam. Przed i po aktualizacji nie lagowal i nie laguje. Jest szybki i wygodny. Aparat jest moim zdaniem arcydziełem. Ekran, co ty dużo mówić, jest zaajebisty. Jeszcze raz bardzo polecam :D

Edytowane przez Kelan99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Huawei Ascend Mate 7 znajdziesz w Saturnie, RTV EURO AGD, albo u naszych operatorów, One Plus będzię trudno zobaczyć na żywo bo dziś dopiero ma premierę w Polsce (a konkretnie w Warszawie), Xiaomi ma swoje sklepy w Rzeszowie i Wieliczce (być może też w innych miastach; musisz poszukać w necie).

Do Mate 7 jest od groma akcesorów: folie, pokrowce, uchwyty, statywy etc. Zajrzyj choćby na ebay.com.

Edytowane przez wezykowski
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi