Skocz do zawartości
t_100

Duże problemy z włączaniem GPRSu/MMSami w Magicu

Rekomendowane odpowiedzi

t_100

Mam HTC Magic 32A na kartę Orange, netu używam go głównie przez WiFi, więc GPRS przede wszystkim do MMSów. Od kilku dni posiadam SENSE UI.

Zarówno przed instalacją SENSE jak i po mam problem z odbiorem/wysyłaniem MMSów oraz włączania połączenia internetowego kiedy go potrzebuję. Wcześniej gdy chciałem mieć wyłączony net przez GPRS zwyczajnie zmieniałem TYP APN na "defaul" a gdy chciałem aby działał pisałem "default". Najczęściej jednak bywało tak, że po wpisaniu właściwego TYPU APNu musiałem zrobić restart aby GPRS zaczął działać!

Po zainstalowaniu SENSE używam widgeta Połączenia Sieciowe, lub włączam/wyłączam net za pomocą menu wyłączania telefonu. Niestety obecnie również po włączeniu gprsu muszę najczęściej wykonać restart aby GPRS się uaktywnił... Uaktywni się, wyłączę go, a za kilka godzin, czasami minut i znów nie działa.

W menu ustawień bezprzewodowych przy połączeniu internetowym mam info, że nie ma dostępu do tej usługi.

Podobnie mam z wysyłaniem i odbieraniem MMSów. Najczęściej dostaję info, że otrzymałem MMS i muszę nacisnąć Pobierz. Mam ustawione automatyczne odbieranie MMSów i gdy transfer MMSów bardzo rzadko działa prawidłowo to wiadomości odbierają/wysyłają się prawidłowo. Zazwyczaj po naciśnięciu Pobierz wyskakuje mi info, aby spróbować później bo odebranie wiadomości jest obecnie niemożliwe.

mam już tego dość!

Gdy opisałem w/w htc odpisali, że prawdopodobnie mam zainstalowany jakiś program, który ma w funkcjach wykorzystywanie połączeń internetowych i pewnie powoduje w/w problemy.

Zrobiłem takie doświadczenie: Użyłem Task Killera, wyłączyłem Magica. Włączyłem telefon i połączenie przez GPRS za pomocą widgeta połączeń (zadziałało za 3 razem), po czym wyłączyłem je.

Następnie uruchomiłem wszystkie programy zainstalowane przez Market i te ściągnięte z netu, nie stworzone przez Google. Nacisnąłem widget połączeń

Następnie włączyłem poprzez Widget połączenie przez GPRS - od razu się włączyło.

Gdyby błąd wynikał z działania jakiejś aplikacji to raczej by się nie udało włączyć GPRS nieprawdaż. Tymczasem wszystko działało! Po 10 min znów właczyłem widget i znów uzyskałem połączenie..

Mam prawidłowe ustawienia APN, oryginalny android 1.5 i SENSE UI.

Zainstalowane programy:

Advanced Task Killer

ASTRO

Bankomaty

Barcode Scanner

Bluetooth File Transmitter

Bubble

Calculator

Compass

Documents to Go

Documents to Go Full Version

FlashLight

Fring

FxCamera

GaduDroid

Ginger (rozkład jazdy MPK Poznan pod javą)

Google Sky Map

GPS Status

GPS Tracker

Handcent SMS

Hoccer

Lock 2.0

Nimbuzz

Note Everything

Pic Paint

Plink Art

Qik

Shazam

ThrottleCopter (gra)

Unit Converter

Wrzutoid

ZipViewer

Przeglądając forum napotkałem na problemy z MMSami, GPRSem u użytkowników Magica w Orange, ale nie spotkałem się z tezą, że winą tych problemów są zainstalowane aplikacje..

Proszę o pomoc, jest to bardzo wkurzająca sprawa. Magic jest niby wszystkomający a ma problemy z MMSami i GPRSem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

2g czy 3g?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t_100
    2g czy 3g?

Cokolwiek, mam ustawienie aby korzystał z tego co akurat jest dostępne w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Ja mam tak samo jak Ty na 2g. Tzn. jak wyłącze apny na dłuższy czas to potem, aby ponownie się połączył musze włączyć i wyłączyć tryb samolotowy(co daje to samo co reset). Na 3g coś takiego nie występuje stąd moje wcześniejsze pytanie. Miałem tak zawsze na g1 i magiku z wszysktimi romami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t_100

Dzięki za sposób szybszego resetu.

Nie włączę tylko 3G bo bywam często w miejscach gdzie 3G nie ma.

To, ze miałeś tak z poprzednimi HTC sprawia, że moja nadzieja na złoty środek topnieje.. ;|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam APNdroid (dostępny w markecie), nie mam problemów z resetowaniem instaluje sobie widżet na pulipicie, klikam sobie na niego i po paru sekundach pojawia się połączenie :)

wchodząc w menu aplikacji odznaczamy mms i będą się samoczynnie pobierały :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t_100
    Ja używam APNdroid (dostępny w markecie), nie mam problemów z resetowaniem instaluje sobie widżet na pulipicie, klikam sobie na niego i po paru sekundach pojawia się połączenie :)

wchodząc w menu aplikacji odznaczamy mms i będą się samoczynnie pobierały :)

No byłoby fajnie, ale u mnie APNdroid gdy nie miałem jeszcze SENSE działał rzadko dobrze, zazwyczaj musiałem zrobić restart. Skoro u Ciebie działa za każdym razem włączanie/wyłączanie netu to Ci zazdroszczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem kiedy miałeś ten programik ale nie zaszkodzi spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    t_100

Używałem go chyba w 2 wersjach, kilka razy instalowałem, działał przez pewien czas prawidłowo, kilka godz zazwyczaj. APNdroid działa tak, że wymazuje TYP APNu (default w przypadku Internet, oraz mms w przypadku MMS). Czyli zastępuje ręczną robotę. Gdy zmieniałem ustawienia ręcznie to problemy i tak istniały.. ale może spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsza wersja APNdroid działa u mnie bez żadnych problemów. Z poprzednimi też mi się cuda działy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi