Skocz do zawartości
vertig0

[MOD] Zmiana domyślnego HomeScreen - hacked TouchWiz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szukałem, szukałem i znalazłem tam gdzie zwykle, czyli, kochane nasze XDA.

W tym modzie jest możliwość zmiany ekranu wyświetlanego po naciśnięciu przycisku Home (z ekranu 1 na którykolwiek, np na 4)

PRZED INSTALACJĄ BEZWGLĘDNIE ZROBIĆ KOPIĘ ZAPASOWĄ ROMU JAKBY COŚ SIĘ "SKOPAŁO"

Źródło : TW Launcher 4.5 - xda-developers

autor : Fr4gg0r, Swiftwork

posterhalfsizekp5brfaej6.jpg

Co zostało dodane :

Zintegrowane Ustawienia : włączanie (ROM w języku pl) - ekran główny/przycisk menu/Powiadomienia

zauważyłem, że gdy instaluje się z TW4Launcher.apk traci się tą funkcjonalność, więc lepiej instalować z Recovery

Ustawienia ekranu głównego

- wyliczanie nr ekranu głownego tylko podczas przesuwania paskiem dolnym

- ustawienie ekranu głownego (jeżeli masz 7 ekranów trzeba poprawić Homescreen Count na 7 żeby działało poprawnie)

- włączanie/ wyłączanie układu poziomego (wymaga restartu systemu)

- zwiększanie liczbę wierszy

- można odinstalowywać aplikację z Homescreen'a przesuwając je do kosza

- zwiększanie liczby aplikacji w Doku

- włączanie/ wyłączanie tla Doku

- włączanie/ wyłączanie etykiet aplikacji

- włączanie/ wyłączanie etykiet aplikacji w doku

- włączanie/ wyłączanie wskaźnika ukryć auto

App Drawer

- liczba aplikacji na stronie

- liczba kolumn aplikacji

- porządek sortowania (normalny / alfabetycznie, alfabetycznie po restarcie)

- włączenie / wyłączenie tła skrótów

- włączanie/ wyłączanie efektu 3D dla tła

Liczniki :

- włączenie / wyłączenie licznika nieprzeczytanych gmaili (wskazać konta)

- włączenie / wyłączenie licznika nieprzeczytanych sms'ów

Obsługa motywów

zabawa dla zaawansowanych, po wiadomości proszę sięgnąc do linka żródłowego,

jest tylko informacja, że Swiftwork pracuje nad tw4Manager'em, który umożliwi przeglądanie i pobranie motywów bezpośrednio na telefon

SUPER dodatki

- możliwośc zmiany rozmiaru dla wszystkich widżetów (przytrzymać dłużej,ok 2 sek. widget nie przesuwając go, pokaże się ramka), nie tak jak w TouchWiz Samsunga, działało tylko dla wybranych Widgetów, tutaj można zmieniać rozmiar dosłownie każdego widget'u

- obsługiwane są przewijalne widgety (nie zaleca się stosowania - straszne lagi)

Niedoróbki

- Power Widget pozostaje szary na stokowym firmware, po restarcie zostanie on wyświetlony prawidłłowo

- Większość widgetów Samsunga nie będzie współpracować (bez dokonania zmian) z tym zhackowanym TouchWiz.

- link do niektórych widgetów Samsunga xda-developers - View Single Post - TW Launcher 4.5 przystosowanych do tego TouchWiz

- żeby poprawić ustawienia innych widgetów - trzeba przekompilować AndroidManifest.xml z pliku ShareApp.apk zmieniając linię : sharedUserId = "tw4.fr4gg0r" (jeśli nie ma tam tego wpisu dodaj go) i skompilować na nowo

Więcej szczegółów tutaj : xda-developers - View Single Post - TW Launcher 4.5

Instalacja

wersja pod RECOVERY :

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=631248&d=1308599605

Zainstaluj tw4.zip w RECOVERY

Jeżeli wyskakuje błąd nr 6 w Recovery zainstaluj z tego linku : xda-developers - View Single Post - TW Launcher 4.5 )

INSTALACJA JAKO zwykła .APK

Link : http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=625293&d=1308077457

Jeżeli zainstalujesz w ten sposób TouchWiz będzie miał duże ograniczenia w swojej funkcjonalności np. nie będzie można odinstalować aplikacji, u mnie np. brak skrótu do ustawień

Jeszcze raz wszystkie pliki :

1. ShareApp.apk - ustawienia poprawnego działania Widgetów Samsunga

2. tw4key.zip - j.w.

3. tw4.zip- wersja pod Recovery

4. TW4Launcher.apk- wersja do instalacji jako .apk

Edytowane przez vertig0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie

Pytanie odnosnie tego lauchera. W czasie prob instalacji jako aplikacji pokazuje sie komunikat "aplikacja nie zostala zainstalowana" na forum xda znalazlem wpis ze nalezy wyczyscic cache Touchwiz 3 pod nazwa "Home" tak tez robie niesttety to nie pomaga. Jakies sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simeon

Jak sie wrzucac ikony do docka??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiwat
    Jak sie wrzucac ikony do docka??

No własnie jak , mam tylko 1 ikone aplikacje w docku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wam chodzi ten launcher? Może go ktoś porównać do stockowego pod względem niezawodności i działania?

Sent from my GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak wam chodzi ten launcher? Może go ktoś porównać do stockowego pod względem niezawodności i działania?

Dwa razy mi się zatrzymał, raz stracił ustawienia, zrobiłem 4 foldery i pomieszał mi w nich programy oraz zgubił parę ikonek zainstalowanych programów. trochę laguje przy przewijaniu, przydaloby się tłumaczenie menu ustawień.Przy ustawieniu 5 ikonek w wierszu ramka folderu wychodzi poza ekran.Na razie powróciłem do oryginalnego i czekam na rozwój tego launchera.Trochę lagi denerwują. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simeon

A jak wrzuciłes ikony do docka??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A jak wrzuciłes ikony do docka??

W sumie prosto się to robi, klikasz w docku na aplikacje,tam klawisz "menu" na fonie ,wybierasz edytuj i przeciagasz ikonki na docka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie jak zmienić ikony ? W docku albo ogólnie mam SE Neo a chciałbym ikony połączeń, klawiatury i SMS z touchwizza 4 i jeszcze jedno pytanie czy można z pod recovery zainstalować to też na xperii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi