Skocz do zawartości
andrzejken

bateria-zamiennik

Rekomendowane odpowiedzi

reset bateri i wgraj ponownie ten sam ROM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiec, po kilku cyklach naladowania i rozladowania ta bateria trzyma gorzej niz moja dwuletnia. Jutro bede pisal do Motorola Polska, gdzie mam kupic baterie do cholery jasnej. :)

Wysłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ja kupiłem tu: Oryginalna bateria Motorola BF5X do MOTOROLA DEFY (3060543160) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ale widzę, że tez już nie ma, musisz zaglądać na aledrogo i szukać najlepiej z jakiegoś sklepu wtedy będzie pewność, że oryginalna.

Bateria zmieniona, zniknęły dziury w bateria spadki z 59-> 49 itp. jak i wzrosty z 86 -> 100 co do "trzymania" baterii to trochę za krótko by się wypowiadać, na ostatnim quarxie około 3 dni trzyma (wyraźnie widać, że wolniej spada przy korzystaniu z wifi itp.).

Mam problem tylko z temperaturą cały czas jest 26 stopni, na poprzedniej wydawało mi się, że ta temperatura była w zakresie od 20 kilu do 40 kilku stopni czasami, spróbuje zmienić baterie i zobaczę jak to wygląda, możliwe, że na nowej baterii pomiar temperatury nie będzie działa - bateria nie oryginalna ?

Niestety podróbka. Czujnik temperatury jest zastąpiony rezystorem. Przez co masz cały czas jedną wartość. W skrajnych przypadkach będzie zmieniać się ewentualnie o stopień (bardzo gorąca i bardzo zimna)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi

Zakupiłem niby oryginalną, ale cały czas mam z nią problem (w odróżnieniu od pierwotnej ta nie ładuje się do pełna).

Oprócz ładowania jej jakimś przerobionym kablem próbowałem już wszystkiego.

W związku z tym gdyby ktoś miał pewność co do jakiejś aukcji bądź sklepu gdzie mogę kupić naprawdę oryginalną baterię bardzo proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi

Jeśli to rada dla mnie (i chodzi Ci o wipe battery stats w recovery-Advanced) to nie chcę mi już się tego robić - nie wierzę, że po powiedzmy sto którymś razie w końcu to pomoże. tym bardziej, że nie pomogło również powrócenie do oryginalnego Froyo. Nic na dłużej niż jedno ładowanie nie pomaga.

Więc pozwolę sobie powtórzyć pytanie:

Czy ktoś ma namiary na pewne oryginalne baterie BF5X?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli chodzi o wieksza pojemnosc to zawsze mozna kupic HF5X z motoroli defy plus. Kupilem wlasnie taka na allegro za 31zl. Jestem tylko ciekaw czy to oryginal...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Obawiam się, że za tę cenę raczej nie dostaniesz oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mj008

Czy udało się komukolwiek kupić baterię, z której byłby zadowolony? Jeśli tak, to bardzo proszę o info, ile wytrzymuje i przy jakim sposobie korzystania z telefonu.

Kupiłem baterię w all4cellular.com (Motorola BF5X Battery - $7.95). Jest inna w dotyku, lekko porowata, natomiast ma działający termometr, co się raczej nie zdarza w podróbkach. Tylko, że... bateria jest wykrywana jako 1600mAh, przez co ładuje się jedynie do 92%, występują na niej identyczne dropy jak na dwuletniej oryginalnej. Ogólnie po kilku dniach trzyma tyle samo co stara: rano odłączam od ładowarki, po południu muszę już uważać, żeby jej nie rozładować. Można sobie pozwolić na max 2h przeglądania internetu, do wieczora powinna dociągnąć (w sumie jakieś 16h). Podejrzewam, że to jednak kolejna podróbka. Pamiętam, że z nowym telefonem przy 2G telefon wytrzymywał bliżej 40h, a korzystałem z niego podobnie.

Chciałem kupić baterię Mugen, ale właśnie wprowadzili opłaty za przesyłkę ~$25. Raczej nie zaryzykuję ponad 200 zł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi