Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
Protagonista

Uciążliwe reklamy, zmienione strony startowe jak też niechciane aplikacje - temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

stark2991

@blancik222 Niestety nie zrozumiałem Twojej wiadomości. To "nie" odnosi się do czego?

Zauważ też, że napisałem żeby palec przytrzymać na napisie, a nie na guziku. Chodzi o napis, który pojawia się po przytrzymaniu włącznika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

stark2991 Działa w trybie awaryjnym jest to samo. Dzięki za pomoc przejścia w "tryb awaryjny". Jak możesz to napisz mi w jaki sposób miało to pomóc. Pozdrawiam :)

Edytowane przez blancik222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@blancik222

Jeśli reklamy pojawiają się w powiadomieniach to zainstaluj sobie aplikację do wyświetlania historii powiadomień https://play.google.com/store/search?q=notification history&c=apps&hl=pl (wypróbuj kilka jak pierwsza nie zadziała).

Taka aplikacja nie tylko pokaże historię powiadomień ale też aplikację odpowiedzialną za dane powiadomienie (czyli za reklamę). Więc w prosty sposób namierzysz winowajcę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@blancik222

W trybie awaryjnym jak mogłeś się przekonać, system wyłącza zainstalowane aplikacje.  Czyli Twój problem nie leży w żadnej z nich. Pytanie co w takim razie wyświetla reklamy? Apka systemowa? 

Skąd pochodzi telefon, czy ma oryginalny soft Sony i czy tak dzieje się od jakiegoś konkretnego momentu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, mam pytanie, co to za shiit? Wczoraj próbowałem zainstalować jakąś piracką apke no i teraz wyskakują mi jakieś losowe powiadomienia z tej aplikacji, która nie ma nazwy, ani ikony :/

Jak to odinstalować, bo nie widzę takiej opcji?  Będzie hard reset grany?           (nie ma żadnych uprawnień, bo wszystkie zablokowałem)

Screenshot_2018-03-20-19-09-55-021_com_miui.securitycenter.thumb.png.13e4e1e0c52ffec18bb21e5ae122e47f.pngScreenshot_2018-03-20-19-10-34-422_com_miui.securitycenter.thumb.png.3be1d1b82fd6792ca8e8c6f1bf98738a.pngScreenshot_2018-03-20-19-08-20-066_com_miui.securitycenter.thumb.png.d32810145a7af7dc899c0132207535be.pngScreenshot_2018-03-20-18-20-22-515_com_miui.securitycenter.thumb.png.bf23d322c0d40d8a88385d541aa46bce.png

Edytowane przez Mało Czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem ze smartfonem marki myPhone Q-Smart II PLUS. Telefon kupiłem na gwiazdkę mojej ciotce, proste urządzenie chciała ale równocześnie coś "nowoczesnego" i nowego. W marcu zaczęły się schody, reklamy, aplikacje które same zaczęły się instalować (jakieś karcianki heartstone?) aplikacje typu boster, jakieś apus coś tam coś tam, po odblokowaniu ekranu od razu wali reklamą, za każdym razem kiedy wchodzi się do sklepu google play wali od razu na samsung update albo apus boster. Usuwam aplikacje, a one za jakiś czas wracają, prawdopodobnie też transmisja danych sama się załącza. Zainstalowałem antiwirusa, avast i avira, nic nie znalazło, dopiero w malwarebytes znalazło coś w "launcher3" i w pliku "upgradesystem" Co tu robić? Telefon jest nadal na gwarancji, ciotka nic nie instalowała, poza jednorazowym eksperymencie z innym launcherem. Zanim wyślę to na gwarancje, może jakieś sugestie z waszej strony? ROOT wykonalny jest na tym cudzie techniki i czy straci się gwarancje? Zmieniłem jej launcher na NOVA, problem z reklamami na ekranie blokady znikł, ale nadal są reklamy i aplikacje które same się INSTALUJĄ. Nie mam żadnego doświadczenia z androidem, nie przypadł mi do gustu więc jestem zielony z tym systemem. Jakieś pomysły, tylko sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@Kocur28

Najprostszy i najbardziej doraźny - przywrócenie ustawień fabrycznych

Jeśli nie wchodzi w grę to trzeba by szukać tej aplikacji, która robi syf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No witam, przepraszam że tak długo to trwało. Ustawienia fabryczne i na razie wszystko działa jak powinno, nawet szybciej chodzi niż jak  kupiłem, chociaż nie znalazło konta Google w swojej bazie i tworzyłem nowe konto, dziwne. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam ogromny problem z moim telefonem. Jest to Umidigi C Note. Mam właściwie pewność, że na telefonie siedzi jakiś niezły wirus. Problem objawia się tym, ze w losowych momentach otwiera się Google Chrome lub standardowa przeglądarka internetowa z jakąś reklamą. Ostatnio pojawiła się też jakaś ikonka pogody na pulpicie, po kliknięciu w którą pojawia się jakaś bezsensowana pogoda z reklamą na dole. Instalowałem wszystkie bardziej znane antywirusy i żaden nic nie wykrył. Nie pomaga też przywracanie telefonu do stanu fabrycznego, bo problem właściwie od razu pojawia się ponownie. Nie wiem skąd wziął się wirus. Jestem bardzo ostrożny i na pewno nawet nie kliknąłem w żadną podchwytliwą reklamę. Nie pobieram też żadnych podejrzanych aplikacji. Możliwe że był tam od początku? telefon kupiłem ze strony "tani-android.pl". Telefon był rzeczywiście tani, może właśnie z tego powodu? Mam wrażenie, że wirus podmienił jakiś plik w taki sposób, ze reset telefonu nic nie daje. Jak się takiego czegoś pozbyć? Dodam też, ze telefon trzyma krótko na beterii, a z taką pojemnością powinien spokojnie wytrzymać dwa dni. Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Problemy występują na wifi, transmisji danych czy na obu?

Jeśli tylko na wifi - router może być winny, zresetuj go i ewent. zaktualizuj jego oprogramowanie.

Jeśli na Lte również - winnym może być system w telefonie - reklamuj go w sklepie albo sam wgraj oryginalny system:

http://community.umidigi.com/forum-152-1.html

Możesz też zrobić root i zainstalować adaway albo bez root apkę: adguard czy blokada https://blokada.org

@Marcin Bogacz

Ps.

Zakup chińskiego, taniego fona nie jest dobrym pomysłem dla mniej doświadczonych użytkowników.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi