Skocz do zawartości
Protagonista

Uciążliwe reklamy, zmienione strony startowe jak też niechciane aplikacje - temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei odinstalować wszystkie aplikacje aż problem ustąpi. Powodzenia.

Wysłane z mojego P6200 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dpdp

Zwracając przy tym uwagę na uprawnienia aplikacji by zminimalizować szansę usunięcia czegoś nieszkodliwego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssid

hey

mam dziwny problem, na ekranie głównym znikąd pojawiła się ikona pobierz z grafiką "Nestea" prowadząca do Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cocacola.nestea&hl=pl celem pobrania aplikacji, na nic takiego nie wyraziłem zgody, nie wiem skąd to się wzięło:mad:

Mogę jakoś sprawdzisz pochodzenie tej ikony.?

Ktoś spotkał się z czym podobnym(marketingiem na siłę).?

Nie jest to listowane w aplikacjach wiec jak to usunąć.?

ps mam nadzieję że dobre sub-forum wybrałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprobuj aplikacja "Air Push Detector" jak nic nie znajdzie to odintalowywuj pokoleji ostatnio wgrane aplikacje bo ktoras to wywoluje :)

Tapnięte z mojego mini 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj na czysto soft robiąc przed tym backap danych ,powinno na stuwe załatwić problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam taki oto problem:

Za każdym razem kiedy włączę wi-fi czy pakiet danych (ogólnie kiedy mam połączenie z netem) to wyskakuje instalator pakietu aplikacji Lock Screen (tak jak na załączonym obrazku). Czy ktoś wie co to może być i jak sprawić, by przestało się pojawiać?

post-70308-14255727139189_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dpdp

@Lovestoned

Przejrzyj podejrzane aplikacje z uprawnieniem do uruchamiania wraz z systemem i odinstaluj je(poza tymi które są popularne i z naprawde zaufanego źródła) w kolejności od najmniej zaufanych.

PS Możesz też pobrać wersje testową dowolnego popularnego antywirusa i przeskanować wszystkie swoje aplikacje;)

Masz roota?

Edytowane przez dpdp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeskanowałam telefon programem TrustGo i wykrył mi grę odpowiedzialną za wyskakiwanie tego instalatora. Dzięki za radę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odinstalowywanie aplikacji po kolei nie jest niezbędbe. Wystarczyło, że przeczytałem uprawnienia aplikacji i szybko znalazłem winowajce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to dobry dział jesli nie to przepraszam.

W kazdym razie kupiłem nowy telefon tydzien temu, dopiero zaczynam swoją przygode z androidem tak wiec prosze o wyrozumialosc..

a problem wyglada nastepujaco:

Co chwile dostaję powiadomienia na temat zagrozen wraz z linkiem do antywirusa, ktory jest oczywiscie płatny.. jak wspomialem telefon jest nowy, posiadam go od tygodnia, nie pobieralem niczego z poza android marker a w powiadomieniu zalazla sie informacja o tym, ze na telefonie znajduje się kilka wirusow( nie pamietam dokladnie ) oraz okolo 1500 zagrozen..

Czy to wgl mozliwe? Czy jest to zwyczajna podpucha i naciaganie ze strony androida?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi