Skocz do zawartości
Protagonista

Uciążliwe reklamy, zmienione strony startowe jak też niechciane aplikacje - temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

D4rk0

Moim zdaniem pobrałeś z Google Play aplikację, która zawiera reklamy. A co do antywirusa to możesz zainstalować i przeskanować telefon. Pozdrawiam.

Wysłane z Samsung GALAXY mini 2 + TapaTalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Q4LL

Siemia, mam problem z reklamami typu "Top apps od the day", nie ma sposobu na wyłączenie ich, usunąłem już wszystkie aplikacje z mojego Nexusa i dalej pokazuje się co 5 min. Co mam z tym zrobić? Jaki plik za to odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trafiłem na ten wątek, bo i mnie od kilku dni na pasku zaczęły pojawiać się reklamy z gwiazdką czerwoną.

Kliknięcie w gwiazdkę powodowało uruchomienie programu do SMS i wypełnienie jakąś treścią na numer premium.

AirPush niestety niczego nie pokazał.

Odinstalowałem podejrzane (nowe) programy i dalej.

Rozwiązanie okazało się banalne!

Wystarczyło przycisnąć dłużej palcem na gwiazdce i pojawiło się nowe menu (informacje o aplikacji).

Winowajcą okazał się być bardzo znana gierka zgniatacz mrówek czyli -Ant Smasher-

W opcjach można odznaczyć "pokazuj powiadomienia"

Samsung s3 android 4.1.2

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Od ok 2 tygodni mam wyświetlające się reklamy gier z google play (prawdopodobnie) bo po kliknięciu w nie tam przekierowuje, reklamy na całym ekranie nawet bez wejścia do jakiejkolwiek aplikacji, co kilkanaście minut. Jak odblokuje telefon wyświetla mi się reklama na cały ekran muszę dać HOME lub powrót, albo ktoś dzwoni a tu mi wyświetla się reklama muszę usunąć dopiero mogę odebrać. Mam Xperia P Android 4.0.4.

Czy jest to jakaś standardowa opcja w jakiejś usłudze którą załączyłem przypadkiem czy jakiś syf ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałeś zainstalować jakiś syf, sprawdź tym programem z czego to może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Od niedawna pojawia mi się na telefonie ludzik android z komunikatem że telefon posiada 7 błędów i że należy je natychmiast usunąć bo zagrażają danym na telefonie przy czym aby to zrobić należy wysłać smsa WIN pod 5-cio cyfrowy numer zaczynający się od 6. Czy ktoś miał podobny problem? Nie wiem czy powinnam wysłać tego smsa? Czy mam jakoś inaczej usunąć te błędy z tym że nie wiem czego dotyczą te błędy bo komunikat jest tylko o ilości błędów

Dziękuje , Ela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wysylaj bo to jest tylko reklama mi tez to się pojawia,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

reklama tylko nie daj się nabrać

Tapnięte z es dwójki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax

aqq2013, najprawdopodobniej komuś z twoich znajomych rąbnięto kontakty (łącznie z twoim) i teraz na wszystkie te numery rozsyłany jest spam. Zignoruj ten komunikat. Przeczytaj ten temat / klik (zwłaszcza ostatni, mój post). Zainstaluj dla pewności antywirusa i uaktywnij firewalla w nim.

0vSgca25UNCtDsTW7XUpMm7_FiOs-60KLv8oh6UKNl0K9QcTNeON_EAKc2xErRUgcw=h900

Dodatkowo, by zabezpieczyć się bardziej, możesz pobrać Google Authenticator

Google Authenticator generuje kody weryfikacji dwuetapowej na Twoim telefonie. Włącz weryfikację dwuetapową, by chronić swoje konto przed włamaniami dzięki dodatkowej warstwie zabezpieczeń. W ramach weryfikacji dwuetapowej podczas logowania się należy podać – oprócz hasła do konta – kod wygenerowany przez aplikację Google Authenticator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stanax bardzo dziękuję - zainstalowała, antywirus który poleciłeś ale nie mogę uruchomić firewalla - pojawił sie komunikat " You need a rooted phone to run firewall" a potem error enabling firewall - nie wiem czy wobec tego zainstalować ten Google Authenticator?

aqq2013, najprawdopodobniej komuś z twoich znajomych rąbnięto kontakty (łącznie z twoim) i teraz na wszystkie te numery rozsyłany jest spam. Zignoruj ten komunikat. Przeczytaj ten temat / klik (zwłaszcza ostatni, mój post). Zainstaluj dla pewności antywirusa i uaktywnij firewalla w nim.

0vSgca25UNCtDsTW7XUpMm7_FiOs-60KLv8oh6UKNl0K9QcTNeON_EAKc2xErRUgcw=h900

Dodatkowo, by zabezpieczyć się bardziej, możesz pobrać Google Authenticator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi