Skocz do zawartości
titus78

Folie/szkła ochronne na ekran Xperia Z1compact

Rekomendowane odpowiedzi

romuch

@JanGwidon

Nillkina kupiłem tu:

NILLKIN SONY XPERIA Z1 COMPACT FOLIA SZKLANA (4040931240) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tylko, że przez pierwsze kilka godzin była cena lepsza o 20pln, potem gość szybko zakończył aukcję i wystawił z wyższą ceną. W zestawie jest folia na tył więc nie trzeba dodatkowo kupować, ja miałem 3MK wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @JanGwidon

Nillkina kupiłem tu:

NILLKIN SONY XPERIA Z1 COMPACT FOLIA SZKLANA (4040931240) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tylko, że przez pierwsze kilka godzin była cena lepsza o 20pln, potem gość szybko zakończył aukcję i wystawił z wyższą ceną. W zestawie jest folia na tył więc nie trzeba dodatkowo kupować, ja miałem 3MK wcześniej.

Ścigałeś oryginalną folię przed założeniem Nillkin ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cwirek

Ja kupiłem przezroczysty pokrowiec Krusell FrostCover i nie polecam, gdyż podczas robienia zdjęć z lampką LED, bardzo dużo światła przechodzi przez pokrowiec i trafia do soczewki aparatu przez co zdjęcia wykonywane w ciemności są kompletnie prześwietlone i nieczytelne. Sam pokrowiec wygląda dobrze, jakość wykonania jest wysoka, ale problem z wykonywaniem zdjęć w ciemności zupełnie ten pokrowiec dyskwalifikuje. Póki Krusell nie oferuje do Z1Compact pokrowców z serii ColorCover, ja na twoim miejscu wybrałbym Nillkin Frosted.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    apa-sf

Dla zaintersowanych mogę potwierdzić, że Nillkin H9 z dx-box.com przychodzi ;-) Dzisiaj dotarała przesyłka, wszystko jest, wieczorem montaż (skuszę się na "podwodny").

Cena na dx-box.com to 15usd z bezpłatną przesyłką nierejestrowaną, 2usd za przesyłkę rejestrowaną.

Czekałem w sumie 10 dni od złożenia zamówienia i płatności na dotarcie przesyłki do biura.

Edit: Nillkin h9 założony. Świetna folia. Nikt nie zauważył, że są folie na przedzie i tyle. Tył wymiar idealnie na wys/szer. plecków telefonu. Jedyny minus do ideału - przydałyby się zaokrąglenia krawędzi tylnej folii.

Szklana folia na ekran - super w dotyku, nie przeszkadza mniejszy rozmiar niż ekran, wystaczy ładnie wycentrować, a zaokrąglone rogi poezja - absolutnie nie czuć nigdzie, że coś jest na ekranie. Po jeżdżeniu nożyczkami zero śladu.

Zakładane pod wodą, potem na spokojnie dołączoną szmatką spędziłem 10min aby powyciskać mikro kropelki, siły nie szczędziłem. Efekt - idealnie założony przód i tył.

Edytowane przez apa-sf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisałem wcześniej, Krusell w ogóle się nie sprawdził i dodatkowo dzisiaj uległ pęknięciu i co ciekawsze, telefon ani razu nie upadł.

Jestem teraz na etapie wyboru kolejnego pokrowca. Obczaiłem tego Nillkin'a Frosted, ale po pierwsze nie ma wycięcia na microUSB, nie zabezpiecza dolnej i górnej krawędzi telefonu oraz mam wrażenie, że jednak wygląda dość tandetnie. Wybieram między Roxfit a Muvit i chyba skuszę się jednak na Muvit. Mam tylko nadzieję, że przyciski głośności oraz aparatu będą dobrze działać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo cieżko wyczuć guziki niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Ja biorę standardowo na każdego fona :

folia 3MK Solid i dla ochrony do pracy/rower itp. Case Mate :)

Jeszcze nigdy się nie zawiodłem ;)

Edit:

Case Mate nie ma możliwości ładowania przez DK32 więc chyba skuszę się na Muvit :)

)

Edytowane przez Cordat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bardzo cieżko wyczuć guziki niestety

A który pokrowiec masz? Roxfit czy Muvit?

---------- Post dołączono o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Edit: Nillkin h9 założony. Świetna folia. Nikt nie zauważył, że są folie na przedzie i tyle. Tył wymiar idealnie na wys/szer. plecków telefonu. Jedyny minus do ideału - przydałyby się zaokrąglenia krawędzi tylnej folii.

Szklana folia na ekran - super w dotyku, nie przeszkadza mniejszy rozmiar niż ekran, wystaczy ładnie wycentrować, a zaokrąglone rogi poezja - absolutnie nie czuć nigdzie, że coś jest na ekranie. Po jeżdżeniu nożyczkami zero śladu.

Zakładane pod wodą, potem na spokojnie dołączoną szmatką spędziłem 10min aby powyciskać mikro kropelki, siły nie szczędziłem. Efekt - idealnie założony przód i tył.

Ja również jestem po aplikacji Nillkin na swoją Z1C. Jeśli chodzi o tylnią folię, to u mnie ma ona zaokrąglone krawędzie.

Szkło na przód posiada minimalnie mniejsze wymiary niż przednia szybka telefonu i jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie, gdyż wszelkie pokrowce nie będą mi jej odklejać!

Wiem już za to o co Ci chodziło z tym wyciskaniem mikro kropelek wody ;) Rzeczywiście trzeba było dużo siły, aby wszystkich się pozbyć. Ale w efekcie końcowym również mogę polecić naklejanie tej folii pod wodą. Tak jak u Ciebie - idealnie założony przód i tył :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roxfit ale myśle, że Muvit jest identyczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi