Skocz do zawartości
titus78

Folie/szkła ochronne na ekran Xperia Z1compact

Rekomendowane odpowiedzi

Jak naklejałeś pod wodą czy normalnie? czy folia ma wycięcia na przedni aparat i czujnik?

Wysłane z SXPeria Z1 Compact

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Po co pod wodą? Naklejam zawsze normalnie, spirytus, szmatka i potem folia, jakoś nigdy nie miałem paprochów. Nie ma wycięcia na przedni aparat, ma wycięcie na czujnik. Fabryczna w ogóle nie ma wycięć i też wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba tez się skuszę na nią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    okrzys
    Kupiłem bo mam blisko, więc zajechałem zobaczyłem najpierw i teraz używam:

FOLIA OCHRONNA Szkło hartowane XPERIA Z1 COMPACT (4182801310) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tańszego szkła nie ma chyba na allegro, a jakościowo - rewelacja. Tylko na przód bo tył i tak mam w etui.

Też skusiłem się na to szkiełko i jestem super zadowolony.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kupiłem bo mam blisko, więc zajechałem zobaczyłem najpierw i teraz używam:

FOLIA OCHRONNA Szkło hartowane XPERIA Z1 COMPACT (4182801310) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tańszego szkła nie ma chyba na allegro, a jakościowo - rewelacja. Tylko na przód bo tył i tak mam w etui.

Też w końcu zamówiłem, nalepiłem i wszystko wygląda rewelacyjnie. Polecam te szkło :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcp
    Napisano (edytowane)

A jak się spisuje POWŁOKA OLEOFOBOWA - czy jest mniej śladów paluchów, czy nie widać specjalnie różnicy?

Edytowane przez mcp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski
    A ja kupiłem po taniości (kosztowało 2 funty plus funta za wysyłkę, ale widzę, że podnieśli ceny) tutaj:

Sony Xperia Z1 Compact 3D Coloured Carbon Fibre Skin Wrap Sticker Cover Decal | eBay

Dzisiaj w końcu nakleiłem.

20140531_162407.jpg

Pasuje prawie idealnie, fajnie wygląda i jest solidna. W paczce są też pozostałe elementy na przód, boki i zaślepki, ale mi wystarczy tył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam też carbon na tyle niestety u mnie nie widać logo sony i znaczka nfc ale nie przeszkadza mi to gdyż wygląda superandzko

---------- Post dołączono o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

A jak się spisuje POWŁOKA OLEOFOBOWA - czy jest mniej śladów paluchów, czy nie widać specjalnie różnicy?

Kolego jeśli chodzi o powłokę oleofobową to nie palcuje się aż tak bardzo, po prostu daje radę :-) Polecam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie po ponad 2 miesiącach od założenia szkła Nillkina wrzucam obserwacje:

Szkło banalne w montażu (polecam montaż na mokry ekran) (6/6).

Wytrzymałość na urazy mechaniczne (tzn. zarysowania, upadki itp.) oceniam wysoko. Jednak ukruszyłem szkło na krawędzi uderzając je BRELOKIEM do kluczy i to wcale nie mocno stąd moje trochę zażenowanie, że szkło wytrzymuje upadki na podłogę drewnianą, szuranie po stole itp. a jest w stanie je ukruszyć metalowy BRELOK (4+/6)

Powłoka oleofobowa działa prawidlowo, wiadomo że jak korzystamy tłustymi paluchami to jednak ślady zostają ale nie ma efektu tęczy, ponadto nie zaznałem nawet śladu kurzu na ekranie (co ciekawe). Regularne (raz dziennie) myję telefon bo kranem więc ekran jest czyściutki cały czas. (6/6)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pelota

Hej,

jaką folię polecacie na tył? Wkrótce dołączy do mnie biały compact, na przód kupuję nillkina, nie wiem co z tyłem? 3MK? czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi