Skocz do zawartości
titus78

Folie/szkła ochronne na ekran Xperia Z1compact

Rekomendowane odpowiedzi

A szkiełka firmy my screen protector? Ma ktoś? I czy mają otwory wycięte? Widziałem takie na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wlasnie znalazlem szklo na obie strony naszych Z1C. Mam juz kupione szklo tej firmy na przod i jestem z niego bardzo zadowolony.

SZKŁO HARTOWANE - SONY XPERIA Z1 COMPACT PRZÓD TYŁ (4792919521) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nillkin o niebo lepszy.Tu niestety szkło troszkę za wąskie i ranty wyświetlacza zostają niezabezpieczone.Wycięcie na czujnik światła okrągłe,a nie podłużne.Ściereczka marnej jakości przez co strasznie łapie kurz.

Edytowane przez cezary1020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

W tym co mam naklejone obecnie otwór na czujnik jest podłużny , szkło idealnie pokrywa ekran a w zestawie byla ściereczka nawilżona , sucha oraz plaster do zdejmowania kurzu. Co sie znajduje w tym zestawie oraz jak on pokrywa ekran nie wypowiem sie bo nie widzialem tego na wlasne oczy. Co do otworu na czujnik potwierdzę ze jest okrągły . Dalem tylko linka do zestawu tyl przód firmy której mam obecnie założone szkło i jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie,

Jestem od niedawna dumną posiadaczką białego Compacta.

Telefon rewelacja, piękny i nie do zajechania.

Jednak z tego, co przeczytałam, dość łatwo ulega zarysowaniom i tutaj moje pytanie, co kupić na przód i tył, żeby nie stracił swojej urody.

Przed szkłem uprzedził mnie pan z Sony - że może bardziej zaszkodzić, niż pomóc i przyczynić się nawet do rozbicia szybki.

Uszy mi zwiędły, jak to usłyszałam.

Przed szkłem uprzedza też ktoś, kto napisał ten artykuł >ciach<

I już sama nie wiem, co z tym zrobić...

Edytowane przez kiler73
    Usunięto link do konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo

W jaki sposób szkło ochronne ma rozbić szybkę? Przecież na wyświetlaczu Z1C jest naklejana fabrycznie folia, na którą można nakleić dodatkowe ochraniacze. Sam używam zestawu Nillkina szkło przód + folia tył, zaliczyły jeden upadek, codzienne kilkunastokrotne wyciąganie i wkładanie telefonu do i z kieszeni i jak dotąd na folii z tyłu pojawiła się jedna mała ryska. Szkło gładkie jak pupcia niemowlęcia :D Są zwolennicy szkła, są też zwolennicy folii. Od Ciebie zależy, co wybierzesz, bo obie zapewnią ochronę fabrycznej folii (bo tak to trzeba nazwać;p). IMHO szkło wytrzyma dłużej, ale jest też droższe. No i przy próbie naklejenia ma się tylko jedną próbę ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, a mógłbyś wrzucić zdjęcia swojego Compacta, jak wygląda z tym szkłem i folią? Chcę zobaczyć, czy bardzo rzuca się to w oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

folia o niezbyt wygórowanej cenie - jak się zużyje to kolejna

w cenie zaawansowanych, markowych zabezpieczeń można sobie kupić klika sztuk tańszej folii - osobiście używam matowego 3mk na froncie i pleckach telefonu, mogę polecić, chociaż po jakimś czasie delikatnie się porysowała - ale od tego jest folia, to ona ma się rysować a nie ekran telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dodam od Siebie że miałem tanie folie i po którejś już postanowiłem zainwestować w szkiełko Nillkina i od razu poczułem różnice tz telefon lepiej reaguje na dotyk przy szkle ( jak miałem folijke to nic mi nie przeszkadzało ale jak założyłem szkiełko i miałem punkt odniesienia 5 minut wstecz do foli to różnica jest spora i nie bez znaczenia napisałem tu o taniej foli :D )

I odczucie może subiektywne ale paluch jakoś tak przyjemniej się ślizga po szkle :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IMHO szkło wytrzyma dłużej, ale jest też droższe. No i przy próbie naklejenia ma się tylko jedną próbę ;P

Nieprawda, możesz nakładać wielokrotnie "na mokro".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupiłem szkło i nie żałuję :D jak na razie nie widzę rys ani pęknięć na rogach

https://drive.google.com/file/d/0B7Dy5VmoODQpSF85ZDNuSjBWV2s/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi