Skocz do zawartości
titus78

Folie/szkła ochronne na ekran Xperia Z1compact

Rekomendowane odpowiedzi

Dancer

Ja ostatnio też przesiadłem się na szkło, po 10- cio miesięcznym użytkowaniu telefonu chronionego folią.

Przez pierwszy tydzień miałem sam futerał, potem kupiłem właśnie folię na przód i na tył telefonu. Za 2 zestawy (4 folie) zapłaciłem śmieszne pieniądze, bo coś koło 15 zł, gdzie ostatnio mój kumpel zapłacił 10 zł za jedną (!) folię + montaż. Folia to 3MK classic, moim zdaniem dobra rzecz, bo świetny jest stosunek ceny do jakości. Długo nosiłem się z zamiarem wymiany futerału (badziewnego zresztą) i folii na szkło + bumper. I w końcu się zdecydowałem, kiedy futerał za 10 zł po roku użytkowania się rozwalił (magnes gdzieś odpadł). Kupiłem w jakimś sklepie gsm szkło i bumper, zapłaciłem 75 zł. I powiem, że jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Telefon jest ciągle chroniony, bo w przypadku futerału trzeba go było wyciągać z niego, a wtedy jak upadnie to jest krucho. Bałem się, czy szkło nie porysuje się przez trzymanie telefonu luzem w kieszeni, ale nic z tych rzeczy. Szkło jest gładkie, ruch po ekranie jest płynniejszy i przyjemniejszy niż w folii.

No i to gadanie, że szyba jest rzekomym zagrożeniem dla digitizera włożyłbym między bajki. Choć z drugiej strony - http://forum.android.com.pl/f1163/jaka-cena-wymiany-wyswietlacza-477584/#post4259233.

No ale to raczej wyjątki od reguły, bo szkło od tego jest, żeby chronić.

Także ja serdecznie polecam szkło. Może droższe, ale wymienia się je znacznie rzadziej. Poza tym chroni zarówno przed upadkiem, jak i przed rysami, w przeciwieństwie do folii, która z założenia jest raczej tylko "anti-scratch".

Pozdrawiam.

Edytowane przez Dancer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja odkąd pojawiły się na rynku niby "hartowane" folie, to ich używam - w żadnym telefonie nie uszkodziły mi szyby ani LCD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja ostatnio też przesiadłem się na szkło, po 10- cio miesięcznym użytkowaniu telefonu chronionego folią.

Przez pierwszy tydzień miałem sam futerał, potem kupiłem właśnie folię na przód i na tył telefonu. Za 2 zestawy (4 folie) zapłaciłem śmieszne pieniądze, bo coś koło 15 zł, gdzie ostatnio mój kumpel zapłacił 10 zł za jedną (!) folię + montaż. Folia to 3MK classic, moim zdaniem dobra rzecz, bo świetny jest stosunek ceny do jakości. Długo nosiłem się z zamiarem wymiany futerału (badziewnego zresztą) i folii na szkło + bumper. I w końcu się zdecydowałem, kiedy futerał za 10 zł po roku użytkowania się rozwalił (magnes gdzieś odpadł). Kupiłem w jakimś sklepie gsm szkło i bumper, zapłaciłem 75 zł. I powiem, że jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Telefon jest ciągle chroniony, bo w przypadku futerału trzeba go było wyciągać z niego, a wtedy jak upadnie to jest krucho. Bałem się, czy szkło nie porysuje się przez trzymanie telefonu luzem w kieszeni, ale nic z tych rzeczy. Szkło jest gładkie, ruch po ekranie jest płynniejszy i przyjemniejszy niż w folii.

No i to gadanie, że szyba jest rzekomym zagrożeniem dla digitizera włożyłbym między bajki. Choć z drugiej strony - http://forum.android.com.pl/f1163/jaka-cena-wymiany-wyswietlacza-477584/#post4259233.

No ale to raczej wyjątki od reguły, bo szkło od tego jest, żeby chronić.

Także ja serdecznie polecam szkło. Może droższe, ale wymienia się je znacznie rzadziej. Poza tym chroni zarówno przed upadkiem, jak i przed rysami, w przeciwieństwie do folii, która z założenia jest raczej tylko "anti-scratch".

Pozdrawiam.

A moglbys pokazac swoja Xperia z nalozonym szklem? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo
    a mógłbyś wrzucić zdjęcia swojego Compacta, jak wygląda z tym szkłem i folią?

Szkło: (to pyłki, nie rysy ;P)

[ATTACH=CONFIG]101510[/ATTACH]

Coś, co niektórym przeszkadza - wycięcie na czujniki:

[ATTACH=CONFIG]101512[/ATTACH]

Folia na pleckach:

[ATTACH=CONFIG]101511[/ATTACH]

Edytowane przez Ssimoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

troche krzywo założyłem szkło Nillkina, poradzicie jak je poprawić? Czy jest to w ogole możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągasz,poprawiasz,przykladasz ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    syo22

Witam zakupiłem ostatnio Z1C i planuje dokupić jakiś zestaw ochronny mam w planach zakupić polecane szkło :

XPERIA Z1 COMPACT | NILLKIN Folia SZKŁO Przód+Tył (4935432673) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

+

Nilkin Frost Shield

NILLKIN Etui SONY XPERIA Z1 COMPACT D5503 + FOLIA (4743638956) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub

Sony Xperia Z1 Compact Hybrid Czarny Twarda Guma E (4951808957) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sony Xperia Z1 Compact Hybrid Solid Zolty Twarda G (4951809029) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Teraz pytanie:

1. czy te etui nie zsunie lub po prostu nie spowoduje ,że szkło się odklei ?

2. Czy miał ktoś styczność z tymi etui "Hybrid" i co może oznaczać oznaczenie : Twarda Guma "E" i Twarda Guma "G" :D

3. O co chodzi z zakrywaniem "czujnika oświetlenia" przez szkło nillkin? jeżeli czujnik oswietlenia przez szkło zostanie zakryty to opcja w ustawieniach wyswietlacza "dostosuj do swiatła" nie bedzie aktywna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo

Prawidłowo przyklejone szkło nie ma prawa się przesunąć, w końcu większość inwestuje w samo szkło i nic więcej, a nosi telefon w kieszeniach itd. Mam szkło i nie zauważyłem, żeby czujnik przez nie gorzej reagował. Opcja w ustwieniach też nie zniknęła, także...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    syo22

Nie wiem myślałem ,aby prócz samego szkła kupić jeszcze jakieś tanie etui na tył dlatego pytam , jest ktoś kto posiada taką kombinacje mógłby się wypowiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam all. Jako że nie chce szpecić swojego compacta przez etui, chcę kupić szkło. Nie wiem tylko jakie wybrać za dużo do wyboru :oczy:.

FOLIA OCHRONNA Szkło hartowane XPERIA Z1 COMPACT (4874652536) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

NILLKIN Folia SZKŁO SONY XPERIA Z1 COMPACT D5503 (4743575544) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

NILLKIN SZKŁO SONY XPERIA Z1 COMPACT Przód+tył (4934877893) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy te za 23 zl dużo rózni się co do jakości wykonania od nillkina ? (wolalabym taniej kupić :D )

I mam jeszcze takie pytanie. Na wyświetlaczu mam małe głebienie (nie ryse, wgłebienie). Wygląda to tak (przepraszam za jakość, ale zdjęcia robione starym fonem):

vcw034.jpg

2ryik5i.jpg

2ykjn2o.jpg

Czy te szkło choć trochę zniweluje ten uszczerbek ? czy nie powstanie przez niego "bąbelek" ?

Swoja drogą patrząc na mój stary telefon, trochę złość przechodzi :E :

ejsls1.jpg

(Może ktoś chce go kupić ?? xDD )

Zastanawiam się jeszcze czy nie można gdzieś przypadkiem kupić jednak folii z logiem SONY. Kieruję się tym filmem:

Widać na nim że logo jest na folii.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :rolleyes:

Edytowane przez Staszicu
    Zdjęcia, filmy, logi itp. zamieszczamy w spoilerach ([SPOILER][/SPOILER])

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi