Skocz do zawartości
titus78

Folie/szkła ochronne na ekran Xperia Z1compact

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie te grafiki na tył równiesz doszły . Jakość wydruku średnia, wycięcie otworu na aparat i diodę - kpina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Zgadza się. Wrzuciłem ten szmelc, zamówiłem 3mk przezroczystą.

Tapatalk @ Xperia Z1 Compact

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zamówiłem na moja Z1C

Na przód i tył 3mk solid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałęm Solida na Xperii M i była okej, ale ślady masakryczne. Teraz mam 3mk Matte na przód i tył i jest idalnie - nie wpływa znacząco na ekran a śladów palców niemal brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    titus78

Trzeba przyznać, że 3mk ma dobre folie, mate mi nie odpowiada, najlepsza jak dla mnie solid, koszt nie za duży i zawsze mozna wymienic na kolejną ale do szczęścia brakuje jeszcze warstwy oleofobowej

Tapatalking from Z1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    apa-sf

Właśnie wybieram ochronę ekranu oraz tyłu.

Czy móglbym poprosić o zamieszczenie zdjęcia Z1C z Nillkinem 9H oraz Nilkinem Cristal jeżeli ktoś posiada tę folię? Jestem ciekaw różnic w grubości powłok - nigdy nie widziałem szkła Nillkina na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam,

Sam zastanawiam się nad wyborem folii i 3mk przykuło moją uwagę ;) Nillkin'a raczej nie kupię, bo doczytałem, że pogrubiaa minimalnie telefon, ale myślę, że z 3mk już bym coś wybrał, którą polecilibyście na przód a którą na tył? na przód chciałem brać matte, ale ktoś tu napisał posta, że odczucia dotykowe lekko się zmieniają i już sam nie wiem, na tył będę miał gumowe etui, ale folia także mi się przyda, ponieważ, w starym telefonie, drobinki kurzu, śmieci, wielkości mikroskopijnych kamyczków, w niektórych miejscach zrysowały mi obudowę, więc wolę się zabezpieczyć :D tak więc którą z 3mk polecicie? Solid bd dobry na przód i tył, czy może coś innego? ;)

Pozdrawiam,

Edytowane przez kubaaaxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej miałem na innym telefonie Solida. Fajna folia,ale łapie ślady i się rozmaUje co w moim wypadku jest widoczne zawsze. Na matte która mam teraz na Z1 C nie widać śladów. Początkowo różnica bez folii a z folią była zaskakująca na niekorzyść dla folii, ale przyzwyczaiłem się i jej nie zdejme. Mam matte na przód i tył, ale póki co mam go też w Roxfitcie dla Sony z przezroczystym tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisząc "na niekorzyść" masz na myśli, ekran i jak on wyglądał po założeniu folii, czy ogólne odczucia? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To "niekorzyść " powinno być mniejszymi literami i faktycznie w cudzysłowie. Chodziło o uczucie pod palcem - ślizganie po foli palcem. Wcześniej miałem wrażenie jak folii nie było, że palec mi płynie po ekranie podczas pisania sms. Po montażu folii początkowo to wrażenie znikęło i mnie zasmuciło teraz jest bardzo w porządku mimo, że minimalnie ta płynność zmalała, ale nie zamieniłbym jej na Solida np. Shine odpada w przedbiegach na przód ponieważ nie będę widział ekranu. Zastanawiałem się nad Rockiem jeszcze, ale przekonały mnie opinie o palcowaniu , że na Matte nie widać i jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi