Skocz do zawartości
titus78

Folie/szkła ochronne na ekran Xperia Z1compact

Rekomendowane odpowiedzi

Ja naklejałem szkło Nillkin'a wczoraj. Oczywiście na mokro. Zmoczyłem szybkę i ekran (zaleta wodoszczelności telefonu) i "ślizgałem" szkło po ekranie do momentu aż idealnie zostało dopasowane. Po mocniejszym dociśnięciu woda zostaje wypchnięta, szkło się przykleja bez obaw o to, że będą pod nim jakiej paprochy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szkło się przykleja bez obaw o to, że będą pod nim jakiej paprochy.

Te paprochy były moją wieczną smorą w związku z naklejaniem wszelkiej maści folii ochronnych! Czyżbym w końcu miał mieć idealnie naklejoną folię/szkło?! :)) Szkło Nillkin otrzymam w przyszłym tygodniu i po naklejeniu podzielę się swoją opinią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkło Nillkina jest genialne, trzeba tylko bardzo dokładnie oczyścić ekran z wszelkich drobin kurzu i innych zabrudzeń.

Wystarczy trzymać się instrukcji. Ekran miałem już porysowany (Sony powinno się wstydzić za te swoje folie), Nillki doskonale te rysy zamaskował. Dotyk wydaje się lepszy, ekran prawie się nie palcuje, faktycznie to szkło ma warstwę oleofobową. Szkło jest docięte w ten sposób, że pozostaje niewielki margines, dzięki czemu nie trzeba się katować z dopasowywaniem.

Dołożona w komplecie zwykła folia na tył jest już niestety znacznie słabszej jakości, łatwo ją podważyć np. wyciągając telefon z kieszeni. Folia praktycznie docięta na styk.

Oklejony telefon ledwo ledwo mieści się w stacji dokującej DK32, do chińskiego zamiennika w ogóle nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    renji84

A mi przyszło 3mk Solid. Ku mojemu zaskoczeniu w opakowaniu producenta były dwa komplety foli. Ładnie sie nakleiła zarówno z przodu jak i z tyłu. Ta tylna po przyklejeniu standardowym niezbyt zamaskowała powstałe wcześniej rysy. Ale że nie udałą mi się przykleić idealnie równo to zacząłem kombinować oderwałem w nadziei że sie nic nie przyklej, a jak sie przyklej to przecież mam drugą. Oczywiście się pełno brudów przykleiło. I du*a ale stwierdziłem że umyję i zobaczę co wyjdzie. Pod wodą bardzo ładnie sie nakleiła troszeczkę się napracowałem przy wypchnięciu wody. A najlepsze jest to że po nałożeniu z wykorzystaniem wody zamaskowała wcześniej powstałe rysy dość spore bo były wyczuwalne pod palcem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szkło Nillkina jest genialne, trzeba tylko bardzo dokładnie oczyścić ekran z wszelkich drobin kurzu i innych zabrudzeń.

Wystarczy trzymać się instrukcji. Ekran miałem już porysowany (Sony powinno się wstydzić za te swoje folie), Nillki doskonale te rysy zamaskował. Dotyk wydaje się lepszy, ekran prawie się nie palcuje, faktycznie to szkło ma warstwę oleofobową. Szkło jest docięte w ten sposób, że pozostaje niewielki margines, dzięki czemu nie trzeba się katować z dopasowywaniem.

Dołożona w komplecie zwykła folia na tył jest już niestety znacznie słabszej jakości, łatwo ją podważyć np. wyciągając telefon z kieszeni. Folia praktycznie docięta na styk.

Oklejony telefon ledwo ledwo mieści się w stacji dokującej DK32, do chińskiego zamiennika w ogóle nie wchodzi.

Rozumiem że korzystasz z oryginalnej stacji dokującej ? Mam zamiar kupić i stację i zabezpieczenia na telefon i zastanawiałem się czy wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stacja oryginalna. Zamiennik poszedł do szuflady.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romuch

Moja Z1 Compact miała z tyłu folię 3MK, po doklejeniu na przód szkła Nillkin praktycznie nie wchodziła do oryginalnej stacji, ale w komplecie są dwa wkłady - jeden jest szerszy, zmieniłem wkład i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moja Z1 Compact miała z tyłu folię 3MK, po doklejeniu na przód szkła Nillkin praktycznie nie wchodziła do oryginalnej stacji, ale w komplecie są dwa wkłady - jeden jest szerszy, zmieniłem wkład i jest OK.

Podaj linka do sklepu w którym kupiłeś Nillkin i folię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nillkina znajdziesz bez problemu na Aliexpress.com.

W zestawie jest szkło na przód i folia na tył

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    apa-sf
    Dotarło Ci już to szkiełko Nillkin? Podziel się opinią jeśli możesz, bo też jestem zainteresowany zakupem.

7.03 dostałem info o wysłaniu paczki (dla świętego spokoju zapłaciłem 2usd za list rejestrowany), a wg. strony poczty HG przesyłka wyleciała w świat 11.03. Zakładam ~tydzień na podróż do Polski i po Polsce ;-) Tak więc jakoś po weekendzie powinno dolecieć. W sumie kosztowało 16-17usd z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi