Skocz do zawartości
AAP

Wi-fi nie działa. Cały czas status skanowanie

Rekomendowane odpowiedzi

AAP

Witam,

jestem posiadaczem Samsunga Galaxy S i9000. Telefon dostałem (Allegro...) z systemem Android 2.3.4 i zrootowanym ROMem. Niestety nie działa Wi-fi i słuchawki. Próbuje dojść do tego czemu to nie działa. Jestem prawie pewien, że nie jest to sprzętowy problem (przynajmniej jeśli chodzi o Wi-fi). Kiedy ustawiam sieć, wówczas status wisi na "Skanowanie". Nigdy się nie kończy, ani nie zmienia ten status. Dodam, że znam się na sieciach i poczytałem ile mogłem w internecie różnych rozwiązań. Podczas próby połączenia miałem poprawnie ustawiony router i sieć w komórce, ponadto wyłączyłem filtrowanie MACowe na swoim routerze. Mimo to bez efektów. W pracy to samo. Zrobiłem więc tak, jak radzono na internecie. Najpierw wipe telefonu i backup do ustawień fabrycznych. Fabryczne były niestety skopane, bo dalej telefon miał zrootowany ROM. W takim przypadku poczytałem poradnik u Was na forum i zmieniłem ROM na jakiś oficjalny, niezrootowany ROM Samsunga ze strony samfirmware.com. Potem znowu dałem wipe. Obecnie mam wersje 2.2.1 Androida z Marca 2011. Z Wi-fi nadal mam ten sam problem. :( Wlazłem poprzez 3G i próbowałem nawet użyć aplikacji Fix My Wi-fi i innych,ale to też nie daje żadnego efektu. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może jeszcze pomóc?

WSZELKA POMOC MILE WIDZIANA. :/ Skończyły mi się pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy wyszukuje sieci,które są w pobliżu czy tylko skanuje i nic znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień kanał routera np na 1szy, być może nadaje na kanale którego nie widzi Ska.

Dla sprawdzenia użyj programu WIFI Analizer. Będzie wiadomo czy w ogóle widzi jakieś sieci oraz wskaże który kanał będzie najlepszym.

Wysłano z GT-I9000 & CM7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AAP

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi. Spróbuje z tym nadawaniem na niższej częstotliwości. Co do pytania o wykrywanie sieci, to niestety nic nie wykrywa. Jak dodam sieć ręcznie, to dostaje komunikat: "Poza zasięgiem sieci" co jest bzdurą, bo zarówno w pracy jak i w domu siedzę obok routera i mam podpiętego laptopa do Wi-Fi. Liczba komputerów w DHCP w pracy jest bez limitów (tzn. tyle, ile pozwala na to segment IP sieci czyli ze 200 komputerów ponad).

Pozdrawiam

PS: Jak wrócę do domu, bo teraz muszę akurat wyjść to dam znać. Oby obyło się bez serwisu. Dodam też, że obecnie telefon nie jest zrootowany i jedzie na oficjalnym sofcie od Samsunga (jak wyżej pisałem).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TTH
    Napisano (edytowane)

Widziałam tą aukcje i go nie kupiłam, widzę że dobrze zrobiłam, ale na 100% jeśli kernel jest zmieniony to może to powodować problemy, sama tak miałam jak testowałam kilka kerneli.

Edytowane przez TTH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AAP
    Napisano (edytowane)
    Zmień kanał routera np na 1szy, być może nadaje na kanale którego nie widzi Ska.

Dla sprawdzenia użyj programu WIFI Analizer. Będzie wiadomo czy w ogóle widzi jakieś sieci oraz wskaże który kanał będzie najlepszym.

Zmieniłem na routerze kanał i bez efektów. Wyłączyłem filtrowanie MACowe na czas testu, wymaganie hasła, szyfrowanie i wiele innych zabezpieczeń. Wciąż komunikat, że "Sieć jest poza zasięgiem" + oczywiście co kilka sekund jest status "Skanowanie". Jeszcze ten Wi-fi Analizer ściągnę, ale mam obawy, że to nic nie da

@TTH: A czy przypadkiem wipe, zmiana na oficjalną wersję Androida i znowu wipe, nie powinny wgrać już oficjalnego kernela? Bo ten telefon miał jak kilka postów wyżej pisałem zmodyfikowanego 2.3.4 ze zrootowanym ROMem. Zrobiłem downgrade do 2.2.1 z Marca 2011 (oficjalka z samfirmware.com). Czy muszę jeszcze wgrywać osobno kernela? Jeśli tak, to podajcie proszę linka do jakiegoś kernela oficjalnego gdzie mogę pobrać.

UPDATE: Wi-fi analizer również nie znajduje żadnych sieci chociaż druga osoba, która pobrała również tą aplikację i stała obok mnie widziała 3 różne sieci (w telefonie HTC Hero z Androidem 2.1 bodajże).

Edytowane przez AAP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TTH

No niby jak wgrałeś czysty soft to i kernel się zmienił na czysty. Spróbuj po-wgrywać jakieś inne kernele ale to już ostateczność, sądzę że coś musiało się uszkodzić mechanicznie jeśli nie działa wi-fi i słuchawki a one softwarowo nie mają nic do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AAP

No to pozostaje tylko sprzedaż po jeszcze bardziej zaniżonej cenie lub serwis. Dzięki za pomoc. Szkoda, że się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi