Skocz do zawartości
janekpiekarnia

Płatności NFC - czy płatności z Peopey działają bez uruchamiania aplikacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, w N4 w ustawieniach była zakładka "dotknij i zapłać" gdzie wyświetla się aplikacja Peopey i jest możliwość płacenia bez uruchamiania aplikacji, teraz zmieniłem telefon na G3 (Orange) i tego nie ma, czy ktoś się orientuje czemu i czy płatności NFC z Peopey działają bez uruchamiania aplikacji ? I czy ta zakładka jest w G3 nie brandowanym?

Edytowane przez Camulos
    korekta nazwy wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sakekl

Wchodzimy w ustawienia -> Udostępnij & połącz -> NFC -> Dotknij & płać. W górnym prawym rogu klikamy na trzy kropki i wybieramy w jaki sposób chcemy dokonywać płatności. Mam peopay bo też przeszedłem z N4, ale jeszcze nie testowałem. Skupiłem się za to na płatnościach za pomocą karty sim i aplikacji NFC PASS. Muszę przyznać, że używałem karty ING oraz mBanku i działa to znakomicie.

Jedyny problem to brak aplikacji NFC PASS chociaż telefon był prosto z Orange. Musiałem wyciągnąć tą apke z Lg L90 i zainstalować u siebie. 

Dodam jeszcze, że wszystko było testowane na najnowszym fabrycznym sofcie z rootem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    otacon3

Jak masz zainstalowany Peopay to z rozwijanego menu na górze uruchom NFC przy zbliżeniu telefonu do terminala automatycznie uruchami się Peopay w celu wpisania pinu, gdy masz ustawione wymagania akceptacji transakcji pinem. Czyli przy płatności nie uruchamiasz sam Peopay, tel uczyni to automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super dzięki wielkie już myślałem że Orange specjalnie usunął tę opcję na rzecz swojego sim nfc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi