Skocz do zawartości
lukipl

STOCK Android 5.1 już jest Nexus 7 WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poczekam na OTA ale nie liczę na cud, będzie trzeba wrócić jednak do 4.4 bo jak na razie 5.X.X to jeden wielki niewypał zamieniający tablet w nieużyteczny gadżet masakra ...  

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja instalacji podjąłem się wczoraj. Instalacja bezproblemowa przez NRT. Ale schody zaczeły się przy próbie zrotowania urządzenia. Po godziniebprób i błędów wkoncu udało się go zrotować. Problem leży prawdopodobnie w Recovery CWM. Musialem go zainstalować ręcznie przez ADB i potem z poziomu Recovery wgrać ZIPa z SU. Przy wychodzeniu z Recovery wywaliło że znalazło jakiś błąd w bootloaderze i czy chcę go naprawić. Naprawiłem błąd. Tablet uruchomił się normalnie, ROOT działa. Jednak Framework Xposed nie jest jeszcze przystosowany do 5.1 i trzeba czekac na nową wersję, dlatego o GravityBox można narazie zapomnieć. Co do płynności, nie widze jak narazie różnicy, wszystko działa dobrze i bez żadnych zwiech itp.

Edytowane przez stingear

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nexus 7 ma SD? Zdaje mi się, że nie :) pamięć wewnętrzną ma i ta działa ok.

Wysłane z mojego Moto G 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem update 5.1.1.

Raczej różnicy nie widzę, więc mam nadzieję, że się nie zepsuje po tym update'cie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

Działa wam tablet normalnie ? Mój jest prawie bezużyteczny od 5.x.x. Nie wiem czy to wina mojego i trzeba ustawienia fabryczne czy po prostu sprzęt już nie wyrabia. Stawiam te drugie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij na jakies inne kernele. Moj na standardowym dziala jak sie rozpedzi, ale po nocy czy nawet kilku dniach nieuzywania ma problem i trzeba poczekac nawet z 2-3-5 minut zanim przyjda wszystkie powiadomienia i zanim zacznie normalnie dzialac. Na innym kernelu (wgralaem bodajze najnowy m-kernel) jest zdecydowanie lepiej, budzi sie szybciej, aplikacje startuja szybciej i zdaje sie byc bardziej responsywny. Do idealu jednak wciaz brakuje. Ogolnie, czuje sie troche jakbym Galaxy Taba uzywal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście polecę factory reset po zainstalowaniu 5ki, dużo to daje i nie ma śmieci z 4ki, które powodowały problemy. Poza tym nie od dziś wiadomo, że porządne czyszczenie raz na jakiś czas jest jak najbardziej wskazane i mocno poprawia stabilność oraz płynność działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie orientujecie się (czy ktoś już sprawdzał), czy na stockowej 5.1.1 działa Xposed Framework?

Wytaptalkowane na grouperze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Peri Noid

Niestety ale nadal nie ma działającego Frameworka dla 5.1 i wzwyż.

Wprawdzie trwają prace i jest nieoficjalna wersja, która teoretycznie może działać na 5.1, ale jak sam autor pisze, jest to wersja testowa nieoficjalna i można podjąć próbę na własną odpowiedzialność. Ja testowałem na swoim Nexusie, ale niestety jedyne co uzyskałem, to przymusową reinstalację całego softu, gdyż system zaczął twierdzić, że nie ma miejsca na dysku, choć dostępne miał prawie 10GB. Lepiej poczekać na oficjalną działającą wersję.Wiem że bez GravityBox i xPosed jak bez ręki, ale trzeba być cierpliwym i czekać.

Edytowane przez marugrab
    Nie cytujemy postów poprzedzających - wystarczy @up lub @Wspomnij
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi