Skocz do zawartości
gutozaur

[ZAMKNIETY]Jaki telefon na przedłużenie umowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od miesiąca stoję przed dylematem związanym z przedłużeniem umowy a co za tym idzie z wymianą telefonu. Obecnie mam moto g z Lollipopem z której jestem bardzo zadowolony. Jako że posiadam go od ponad roku już mi się trochę znudził i chciałbym wymienić telefon jeżeli mam okazję. Chciałbym prosić o poradę co wybrać bo zastanawiam się już od miesiąca i nie wiem co wybrać.
    Generalnie zastanawiam się nad takimi telefonami
    Galaxy S4
    Galaxy S5
    HTC one M7
    HTC one E8

Teraz powiem jak to wygląda kwotowo. Jestem w play. W razie czego mogę przenieść numer. Teraz opisze jakie ceny są poszczególnych telefonów.

Galaxy s4 w plusie wychodzi łącznie około 1540 zł wraz z abonamentem. ( Tu jest problem bo mają w ofercie 3 różne S4 i nie mogą mi podać oznaczenia liczbowego bo nie wiedzą. Mają zwykłego S4, S4 VE i S4 LTE. Nie wiem który jest najlepszy)
    Galaxy S5 w tmobile 2400 zł
    HTC one M7 w play 2000 zł
    HTC one E8 w play 2100 zł

Zależy mi żeby mieć czystego androida bez brandu Lollipop. Zależy mi na diodzie powiadomień i żeby telefon był najlepszym stosunku jakości do ceny. Doradźcie co wybrać bo sam już nie wiem.

Edytowane przez Elderbary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Żaden z tych telefonów nie ma czystego lollipopa bo każdy producent (poza Motką i Nexusami) ma swoją autorską nakładkę. Każdy telefon będzie miał też brand operatora - w HTC jego usunięcie jest problematyczne, w Galaxy S5 3 minuty i masz czysty system od samsunga (ale z nakładką Touchwiz).

Jestem przekonany, że żadnego z tych telefonów się nie opłaca brać w abonamencie ale jeśli chodzi o specyfikację i funkcje to bym brał S5 lub E8 - radzę obmacać w markecie i wybrać ten, który ci się bardziej podoba. S5 ma lollipopa, E8 chyba jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

@up

czy ja wiem czy się nie opłaca - np. taki E8 za 2100 ciężko będzie się zmieścić w tej kwocie gdyby chciał kupić telefon na wolnym rynku i do tego usługę (nawet jeśli Virgin 24x29 zł=696 zł z E8 z Allegro około 1300 to prawie wychodzi na to samo - zależy kto co woli-ja np. wolę płacić trochę więcej co miesiąc w abo i mieć telefon z pewnego źródła niż z Allegro ).

A wracając do meritum ja bym brał E8 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo

Jest opcja żeby nie mieć brandu i czystego androida. Kupujesz S4 ale koniecznie w wersji 9505 i wgrywasz rom GooglePlayEdition (GPE). Na htc M7 też da się to zrobić, ale chyba jest trochę bardziej skomplikowane.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wgraniem romu samemu powinienem sobie poradzić. Kiedyś robiłem to ciągle. Teraz wyszedłem z wprawy, ale jak poczytam to poradze sobie i wgram czysty soft. nakładki producentów mnie nie denerują bo zawsze mozna zainstalować inny launcher. Za samsungami ogólnie nie przepadam ale jednak bardziej kieruje sie rozsądkiem. Potrzebuje telefonu na rok bo więcej nigdy nie wytrzymałem z jednym telefonem. Także wezmę ten który bedzie najrozsądniejszym wyborem. Telefon używam do dzwonienia i pisania smsów/maili i generalnie raczej do niczego więcej. Wazna jest dla mnie wygodna klawiatura i dobra bateria. Swoją motorole ładuje co 5 dni. Zagdadzam sie też z Bamilem, na allegro wiekszosc telefonów z normalnych zródel jest duzo drozsza. Reszta jest z aliexpressu i tym podobnych, dlatego porównuje do sklepowych cen. Nie kupie telefonu na raty bo to za bardzo boli,. TO jest tylko telefon. W abonamencie sie az tak tego nie odczuwa bo wmawiam sobie że płacę za usługę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elderbary

W tym dziale nie rozmawiamy o abonamentahc

[Dodano: 10 marzec 2015 - 16:03]
    Twój temat został przeniesiony do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x