Skocz do zawartości
mircus13

"Segmentation fault". Nie mogę wgrać recovery przez Odina i Romtoolbox

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy. Mam problem. Miałem wgrane TWRP 2.8.1. Z jego pomocą wgrałem kilka romów: ARHD, DrKetana,UltraNote2, znowu DrKetana. Wszystko bezproblemowo. Zachciało mi się przejść na Lizaka w wersji RR 5.3.6, a następnie 5.3.7. Nie spełnił moich oczekiwań i wróciłem do DrKetana 14. Zrobiłem full wipe przed beckupem. Niestety telefon zaczął świrować. Nie mogłem nic usunąć z wewnętrznej pamięci, część aplikacji się nie instalowało. Postanowiłem wgrać rom od nowa, ale wcześniej zaktualizować TWRP do 2.8.5 przez zip. Instalacja zakończyła się sukcesem. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że mam tylko stockowe recovery. Instalacja TWRP przez Odina - fail, a w opisie nic, Poprzez Romtoolbox też nic nie dała i pojawił się napis fail, output segmentation fault. Za pomocą apki Foldermount udało mi się częściowo naprawić pamięć wewnętrzną, gdyż mogę usuwać pliki i aplikacje się poprawnie instalują. Niestety w żaden sposób nie mogę wgrać recovery ( TWRP, CWM). Pytanie: czy taki opis oznacza uszkodzoną pamięć wewnętrzną telefonu ? czy jest na to lekarstwo softwerowe, czy może to być uszkodzenie płyty głównej ( dodam, że podczas słuchania muzyki co chwilę słychać pyknięcia, a gdzieś we wcześniejszych wątkach przeczytałem, że może to być skutek uszkodzenia płyty). Przyznam się, że jestem laikiem w tej materii, a skromną umiejętność wgrywania romów nabyłem dzięki temu forum. Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esperer

Może trzeba przeczyścić trzyplikowcem z pitem?

Tu na forum masz wątek z romem od Miśka. Wgrywa się go odinem, a plik pit formatuje na nowo pamięć.

Może po tym zabiegu wszystko wróci do normy i da sie wgrać TWRP.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za zainteresowanie problemem, Pliki od Miśka już od dawna mam na kompie w celach ratunkowych i użyje je w ostateczności ( telefon pracuje w miarę dobrze). Chcę jeszcze dodać, iż odpaliłem Kiesa i wykrył mi Nota. Jestem zdziwiony, bo nie stwierdził, abym miał custom roma DrKetana 14, wykrył mi aktualizację i chciał zaktualizować system do jakiegoś wyższego KK niż miałem pierwotnie w telefonie. Dziwna sprawa, bo przecież Kies przy wykryciu modyfikacji nie powinien wykryć aktualizacji. Pozdrawiam

Wikipedia  - "segmentation fault" : "Naruszenie ochrony pamięci – zdarzenie wykrywane przez sprzęt, polegające na korzystaniu przez program z pamięci poza zaalokowanym dla niego obszarem. Zwykle wynika to z błędów, czasem jednak jest to świadome działanie programisty - np. program może zaalokować mały stos i nie sprawdzać jego przepełnienia, za to kiedy ono nastąpi - i nastąpi naruszenie ochrony pamięci - przechwycić ten sygnał i rozszerzyć stos. Jest to o wiele bardziej efektywne od ciągłego sprawdzania przepełnienia (co musi następować ogromną liczbę razy), oraz od alokacji dużej ilości pamięci na stos (co marnuje pamięć)". Czy użycie 3plikowca, a w szczególności pit i sformatowanie pamięci może ją naprawić i usunąć  ten błąd?

Edytowane przez mircus13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mircus13 spytam tak. Wgrałeś już tego 3 plikowca? Wyraźnie masz napisane w poście 2 bys go wgrał. Na co czekasz? Telefon sam się nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Postaram się zrobić to dziś w nocy.

Niestety ani za pomocą odina 3.07 i 3.09 nie wgrywa się 3 plikowiec Miśka. Końcowy wpis jest taki : ID:0/004 Receive Response from bootloader,  ID:0/004 cache. img,  ID:0/004 hiden img.  ID:0/004 FAIL  ID:0/004 Complete (Write ) operation failed. Tragedia.

Piątek 13 !.  Już myślałem, że uwaliłem telefon, Uf, udało się wgrać za 5 razem za pomocą odina 3.07.  Mam francuskiego andka 4.1.2. Zaraz telefon zrootuję i sprawdzę czy da się wgrać custom recovery. 

Dziękuje kolegom: Esperer  i the_naturat_com ( Tobie w szczególności za to, że mnie pogoniłeś do wyczyszczenia telefonu). Note 2 wyczyszczony, zrootowany i z najnowszym TWRP. Problem rozwiązany. Pozdrawiam M.

P.S. Misiek! Wiem, że masz nowy telefon i rzadko tu zaglądasz, Tobie należą się największe podziękowania. Jesteś Wielki. 

Edytowane przez mircus13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi