Skocz do zawartości
bykumza

Najlepszy ROM/Kernel na SGS3

Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?  

954 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ankieta jest po to aby pomoc (czyt. ulatwic dokonanie pierwszego wyboru) laikowi zasmakowac custom romow....

Oczywiscie temat ten nie jest rankingiem.... Bo wybor romu powinien byc podparty potrzebami urzytkownika - a te kazdy z nas ma inne.

Postaw sie w sytuacji kiedy np. Twoje dziecko chce ci zaimponowac i nie proszac cie o pomoc sam znajduje odpowiedni dla siebie rom. Jesli to bylaby pierwsza przygoda z customami to mysle ze ankieta i wpisy w temavie moglyby mu byc pomocne.

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Omega ma około 900 Mb i nie ma żadnych śmieci w aroma instaler mozna wybrać co się chce zainstalować. Wiecho rom to około 2Gb danych aroma instaler ma tak małe litery że z lupą trzeba instalować. Moim zdaniem rom powinien być przejrzysty bez niepotrzebnych śmieci. Programy to kwestia gustu użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dev77

Osobiście używam romu o nazwie LightForce który bazuje na wycieku stock JB 4.2.2 ME7.

Rom LightForce cechuje się tym że ME7 zostało okrojone do granic możliwości przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m4k

Zdecydowanie Omega :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym Black Unicornem się rozpędziłem gdyż używam opcji jaką ma która się tak nazywa :) Wybacz.

Rozumiem więc tę analogię.

A pytanie związane z tym jest też takie czy w takim bądź razie dało by się stworzyć ROM który by był fuzją możliwości WiechoROma/Omegi i AOKP? ;) To co dobre i co ciągnie do stocka wczepić jako opcję w AOKP (częściowo w tę stronę Dirty poszło gdyż są opcje w menu jak "odwróć tel by wyciszyć" z możliwością konfiguracji czasu odwrócenia i reakcji na to, bezpośrednie połączenie) ?

To i ja się przyłączę.

Testowałem wszystkie Roomy

Ale jednak backup mam od Omega Rom i na nim zostaję.

Mam ostatnią wersję Omega Rom i jestem w 100% zadowolony.

Nie wiem czemu ale każdy inny jak wgram to max 1-3 dni i backup.

Z powyższym i ja miałem doczynienia. ROm za ROmem ale wracałem do backupu Omegi ciągle przez 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Omega to bardzo dobra zlepka wielu użytecznych modów i fixów, ale osobiście (ze strony usera) sądzę, że jest tego za dużo i większość rzeczy nie jest potrzebna. Rom sam w sobie jest naprawdę fajny i widać, że developerzy się starają, ale wyłącznie dla osób które sobie cenią takie przeładowanie opcjami. Wspominasz o unicornie, więc wnioskuję, że właśnie taką osobą jesteś. Dlatego też mówię, że rom to kwestia gustu - jedna osoba woli czyściutki CM'ik, inna wyczyszczonego i stuningowanego stocka, chociażby AD 1.x czy WiechoROM, z kolei jeszcze inna ładny wygląd MIUI.

Dlatego też sądzę, że takie ankiety są pozbawione celu, bo porównywać można bazy (np. CM vs. CM), a nie wszystko na raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi lajkowi brakuje na naszym forum tematu z wmiare krotkim opisem custom romow. Co z tego ze mialbym ochote jakis wgrac, skoro nie wiem czym one sie roznia. Oczywiscie wiem ze kazdy rom ma swoj opis ale chodzi mi raczej o rzut okiem ze strony usera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś laikiem ?

To wchodzisz w temat ROMu i nie patrz w jego właściwości których nie rozumiesz tylko przejrzyj 2-3 strony komentarzy i już ;)

Opis custom ROMów to było by nietrafione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Moim zdaniemk to mogłoby się udać, ale osoba pisząca to musi po pierwsze być obiektywna (a to jest ciężkie), a po drugie testować rom przez jakiś dłuższy czas i poznać wszystkie jego funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cork

wiecie co ja myślę , że większość użytkowników poszukuje lepszej sprawności romu , baterii coś w miarę jak na stoku i niezawodności żeby wszystko co zainstalują działało - jak ktoś znajdzie złoty środek to wiszę skrzynkę browarów, ja osobiście po wielu poszukiwaniach obecnie testuję ArchiDroid 1.5.3 i zostanę chyba przy nim na dłużej - pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi