Skocz do zawartości
bykumza

Najlepszy ROM/Kernel na SGS3

Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?  

954 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Lk666

napiszę raz jeszcze :

jest sporo dobrych kucharzy - lecz najlepsze wypieki robi Wanam - proste , funkcjonalne , stabilne i przyjazne baterii , romy tego kucharza używam od czasów galaxy S (GT-i9000) nigdy nie było żadnych problemów .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie oficjalny to oficjalny. Jakoś nie przekonują mnie modyfikacje innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up próbowałeś w ogóle jakichś ROMów? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem przez miesiąc ROM od CM i nie przypadł mi do gustu dlatego też wróciłem do oficjalnego

Wysłane z mojego Galaxy S3 przez Tapatalk :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Czyli testowałeś jeden rom spośród przynajmniej kilkudziesięciu, ok :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malach
    Testowałem przez miesiąc ROM od CM i nie przypadł mi do gustu dlatego też wróciłem do oficjalnego

widzę, że masz spore podstawy by powiedzieć, że oficjalny jest najlepszy..

:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszy na daną chwilę [WYCIEK] i9300XXUFME7 Jelly Bean 4.2.2 Open Europe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecho i wszystko na temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mathyr

Jak na razie testowałem kilka romów. Ciągle szukam ideału, który jednak chyba nie istnieje... Najważniejsze cechy dla mnie to czas pracy baterii i możliwości zmiany ustawień wyglądu jak i funkcjonalności, czyli dodawanie własnych skrótów w powiadomieniach itp,

ArchiDroid 1.5, pierwszy jaki zainstalowałem, świetnie trzymający baterie, szybki, parę razy się jednak zawiesił (wyjęcie baterii), trzy motywy do wybory, jednak brak dalszego rozwoju jkay zmusił mnie do poszukiwań innego romu, który ma większe możliwości ustawień sam w sobie. Wielki plus za wsparcie na forum, po polsku, co może dla niektórych być dość ważne.

GriszaMonsterBeam v11_4.2.2_ME3 - gościł na moim telefonie przez kilka minut, zmiany ustawień w Nottach settings powodowały restarty. Może jeszcze kiedyś potestuje.

MIUI 5 - jestem wielkim fanem tego systemu, używałem na desire z, właściwie kupiłem sgs3 dla niego (mogłem wziąć nexusa, ale nie miał wsparcia miui, wiec zrezygnowałem na rzecz sgs), ale zainstalowałem i nie wiem czemu mnie denerwował. Nie wiem jak z baterią (za krótko go miałem), ale system działał szybko i stabilnie. Polecam dla osób ceniących sobie prostotę obsługi i możliwość zmiany wyglądu jednym kliknięciem (masa themów)

Postanowiłem potestować coś AOSP/CM i zainstalowałem Paranoid Android -Fajne funkcje jak HALO czy zmiana ustawień dpi nie mogła mi jednak zrekompensować baterii niknącej w oczach. Więc zmieniłem na Slim Bean - szczyci się tym, że jednym kliknięciem zmienia cały system na czarno - fajnie, ale to samo można uzyskać za pomocą masy różnych themów, kilka opcji dostosowujących wygląd i funkcjonalność jest, ale jak dla mnie ciągle za mało. Wreszcie trafiłem na genialnego Dirty Unicorn - łączy w sobie zalety Paranoida i Slima i dodaje multum opcji. Zmienić można chyba wszystko. Bateria trzyma w miarę, ale nie tak dobrze jak na np ArchiDroid 1.5.

Po pewnym czasie zaczęło mi brakować samsungowskich rozwiązań typu mutliwindows, smart stay i ich aparatu, więc wróciłem do romów opartych na stocku. Natrafiłem na Omega Rom i jak na razie chyba przy nim zostanę - Ma parę fajnych modów, duże możliwości zmiany wyglądu (np przezroczystość paska, centralny zegar, zmiana ikonek na pasku) i kilka themów (jednak jak dla mnie są one okrutnie brzydkie, więc pozostałem przy oryginalnym), bateria trzyma całkiem całkiem. Na dzień dzisiejszy są dwie wersje - jedna oparta na jb 4.1.2 i tu są wszystkie dodatki i druga oparta na 4.2.2, gdzie tych dodatków (themów modów itd) jest dostępnych w tej chwili tylko kilka.

No i ciągle szukam dalej;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Crdroid

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi