Skocz do zawartości
bykumza

Najlepszy ROM/Kernel na SGS3

Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?  

954 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Damix

Już jest takie, MK6 działa bardzo dobrze na wypieku Archidroid a. Na razie to najlepszy ROM na bazie od samsunga według mnie. Przy CM sprawdzałem nowsze wydania na CM 10.2 I CM 11 ale nadal najlepiej się sprawdzał się cm 10.1 (ilość modyfikacji, kamera z touchwiz itd.)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, mam pytanie. Wczesniej używałem SGS+, od dzisiaj S3. Do rzeczy jaki soft wybrać, jakiś custom ROM, czy lepiej od producenta + ROOT. Na SGS+ używałem bardzo długo CM10.1, GB mnie denerwował. Co wybrać custom czy ori, który bedzie miał wiekszą stabilność, jak custom to prosze o jakis link do "najlepszego".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy przeczytać temat od początku i sprawdzić te najbardziej polecane kompilacje. Rzecz gustu, ja od siebie polecam ArchiDroida zarówno w wersji opartej o stock jak i OmniRom. Mi w romach Archiego podoba się przede wszystkim tryb 240 dpi. Sprawdź sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak Martinl8 pisze.

Rom to rzecz gustu.

ArchiDroid - jeśli cenisz sobie nowości to polecam ten rom. Wg mnie Archi jest pod tym względem chyba najszybszy i najlepszy !!!

WiechoRom - custom oparty o samsungowski rom. Wiechu tworzy dopracowane i stabilne romy, choc ostatnio trochę rzadziej wydaje nowe (może dlatego, że przesiadł sie na s4).

Generalnie spróbuj kilka - wybierz co ci najbardziej pasuje.

Zapoznaj się w pierwszej kolejnosci z KOMPENDIUM WIEDZY z tego linka - aby uniknąć problemów.

Nie zapomnij zrobić kopii EFS i najlepiej porządnej kopii całego systemu przed zabawą z customami.

Miłego użytkowania !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sparda

Koledzy poradźcie mi ktory z romow ma najdłuższy czas działania baterii: wiecho, archidroid 1.7.3 czy archidroid 2.3.1? ( Pytanie dotyczy romow od 4.3 w gore). No i poradźcie ktory najlepiej zaistalowac w miejsce customa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

ArchiDroid 1.X wygrywa pod kwestią baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie ArchiDroid. Najszybszy, najlżejszy, stabilny, bateria też super trzyma.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Jestem użytkownikiem Samsunga Galaxy S III i dużo znajomych mówi, że oni to używają Cyanogenmoda itp. Ja używam stockowego firmware'a i zastanawiałem się czy instalacja takiego oprogramowania, że tak powiem ulepszy mój telefon. Czy to jest w ogóle warte zachodu, to instalowanie Custom Romów. Jak takie instalowanie Cyanogenmoda wygląda?

Bo rozumiem, że gwarancja znika jak zainstaluję jakiś inny ROM niż stockowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalacja custom romu zależy od Ciebie tzn czy będziesz go wykorzystywał

Instalacja każdego romu opisana jest w jego temacie. W większości instalujesz przez CWM.

Gwarancja znika bo masz custom rom i nabity licznik flashowań natomiast można wszystko przywrócić do stanu ,,fabrycznego,, za pomocą forum i gwara wraca

Pytanie czy chcesz na pewno CM (czyli prawie ,,czystego androida") czy może coś opartego na stock-u np ArchiDroid v 1.7 czy WiechoRom lub jeszcze coś innego.

Najlepiej poczytaj dział http://forum.android.com.pl/f551/ wybierz coś dla siebie.

Na pewno zapoznaj się z http://forum.android.com.pl/f551/kompendium-wiedzy-odin-bootloader-recovery-backup-rom-root-sudden-death-efs-imei-300314/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy mi najbardziej na tym aby zawsze mieć aktualnego Androida i najlepiej gdyby wyglądał jak stockowy i nie miał jakiś takich bajerów których i tak nie wykorzystam, bo takiego roota nie potrzebuje, ale żeby była aktualna wersja Androida.

A jakiś konkretny ROM polecacie?

I jak to dokładnie krok po kroku wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi