Skocz do zawartości
bykumza

Najlepszy ROM/Kernel na SGS3

Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?  

954 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłem o wskazanie konkretnego romu anie do steków room'ów 

Na  przykład kolego byś napisał jaki jest pobrać room i już 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Kaskunek 

W temacie masz wszystko. Poczytaj. Nie zaśmiecaj forum. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio galaxy s3 i system strasznie się tnie - Android 5.1.1 / ArchiKernel 3.0.31 / CyanogenMod 12.1

Tutaj moje pytanie. Jaki rom/android/kernel jest Waszym zdaniem najlepszy? Jesli myle pojecia rom/android/kernel to prosze mnie poprawic, gdyz na androidzie to nie znam sie zupelnie. 

Czy mozna wrocic do wczesniejszej wersji androida, czy zawsze ten najnowszy jest najlepszy? Skad moge pobrac pliki do wgrania poleconych przez Was wersji androida/romu/kernela?

Czy uzytkownik 'durzy_dzik' z tego forum ma racje odnosnie  cyanogen 4.4, twierdzac ze jest najstabilniejszy?
    http://www.wykop.pl/wpis/11899203/najlepszy-rom-na-galaxy-s3-to-android-samsung-bojo/

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@sprytnyzbys

Tak cm11 na androidzie 4.4 jest stabilny, ja od siebie polecę ArchiDroid 3.1.4 + boeffla kernel, używam tej konfiguracji już od około dwóch miesięcy i działa naprawdę dobrze. Dlaczego AD 3.1.4 a nie AD 3.1.5 ? Dlatego, że jest bardziej stabilniejszy :)

Oczywiście, że można wrócić do wcześniejszej ;)

AD 3.1.4 pobierzesz stąd >>LINK<<

Boeffla kernel pobierzesz stąd >>LINK<<

Aby wgrać te pliki musisz posiadać najnowsze recovery (ja polecam TWRP w wersji 2.8.7.0 aby instalacja przebiegła bez problemu), więc ściągnij ze sklepu play aplikacje TWRP Manager i przez nią wgraj właśnie to recovery, po wgraniu recovery możesz przystąpić do zrobienia ewentualnego backupu system, następnie zrobić pełen wipe i wgrać system :)

W razie problemów pytaj ;)

Wytapane na moim galaxy S3 i AD 3.1.4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzegorz867
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d4k3d

od siebie polecam cm13 + kernel boeffla nic lepszego nie ma. system dziala jak trzeba. wyciagam 46k pkt w antutu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lipton73

Jesli cenisz sobie stabilność i wszystko co oferuje Tobie fonik, to tylko stock. Fakt, płynność delikatnie kuleje na stocku, ale też nie jest to wielce zauważalne. Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, nie mam pojęcia jaki rom wybrać, jest ich zbyt wiele, podoba mi sue funkcjonalność lollipopa, instalowałem od teamsek z xda, do tego używałem kernel boefla, podobało mi sie to ale bateria uciekala jak głupia a i system po kilku dniach mi zlapal bootlopa, potem zwykłego cm13 nightles oficjalny, z boefla, ale bateria tez masakra, w końcu archidroida na stocku 4.3 z boefla kernel, ale ten wyglad s3 mnie przytlacza więc zrezygnowałem na rzecz 4.4.4 hyper rom v3 z wygladalem s7, używam xposed, boefla kernel w standardzie, zbędne apki usunalem, greenify z xposed ze wszystkim, ale mi przymula trochę telefon, bateria trzyma ładnie, może ja nie umiem skonfigurować dobrze boeffli? Pomóżcie, bo denerwuje mnie to ze na huawei g620s na oryginalnym sofcie,który jest słabszy wielozadaniowosc była lepsza, wydaje mi sie ze zle używam ten kernel, no i rom może być smieciowaty, nie znam się, ogólnie chciałem zapytać czy zostać ba 4.4.4 czy na cos nowszego? Byle ta bateria mi trzymala

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie przetestowałem parę customów, włączając w to wszystkie, które wymieniłeś. I zawsze wracałem do QS. Ale ostatnio zainstalowałem HyperRom i póki co on jest moim faworytem. Nie odczuwam jakiegoś szczególnego zamulania. Co prawda procek ustawiony na 1700 Mhz. Za to właśnie baterii mi się szybko wyzbywa, jakby w DeepSleep w ogóle nie wchodził

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi